مطالب مرتبط:

زمانی رکورد باشگاه های کشور را شکست / شهریان: به مدال آوری زنان دونده امید داریم/ با مشکلات ورزشکاران زن بیگانه نیستم

* زمانی رکورد باشگاه های کشور را شکست

مهدی زمانی رکورد ماده دو ۴۰۰ متر باشگاه های کشور را شکست.

زمانی رکورد باشگاه های کشور را شکست

زمانی با ثبت زمان ۴۶ ثانیه و ۱۶ صدم ثانیه در نخستین مرحله از هجدهمین دور لیگ برتر دوومیدانی باشگاههای کشور توانست رکورد پیشین این ماده را که با زمان ۴۶ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه متعلق به کومار مالزیایی بود به میزان ۱۳ صدم ثانیه کاهش دهد.

نخستین مرحله لیگ دوومیدانی در سال ۹۳ در تاریخ ۵ و ۶ تیر ماه در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.

 

* شهریان: به مدال آوری زنان دونده امید داریم/ با مشکلات ورزشکاران زن بیگانه نیستم

معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان صبح امروز (یکشنبه) با حضور در مجموعه آفتاب انقلاب تهران به صورت سرزده از تمرینات مریم طوسی دیدن کرد.

رباب شهریان

رباب شهریان ضمن حضور در تمرینات یکی از سه نماینده کشورمان در مسابقات دوومیدانی بازیهای آسیایی، در جلسه ای که با حضور پریسا بهزادی نایب رئیس فدراسیون دوومیدانی و مریم طوسی دونده سرعتی کشورمان داشت به بررسی و ارزیابی مشکلات زنان دوومیدانی کار پرداخت.

شهریان در این دیدار دوومیدانی را یکی از امیدهای کسب مدال در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی دانست و اظهار داشت: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب بتوانیم حضور پررنگی در این رویداد آسیایی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه با تمام توان از زنان ورزشکار حمایت می کنیم، افزود: طوسی نه تنها نماینده جامعه زنان، بلکه نماینده ایران اسلامی در مهمترین رویداد قاره است و می تواند با حضوری پررنگ در میادین ورزشی، همراه با پوشش اسلامی، بار دیگر زن ایرانی را با چهره واقعی خود با دنیا معرفی کند.

نایب رئیس اول کمیته ملی المپیک با تاکید بر حمایت مالی از زنان ورزشکار، اذعان داشت: همانطور که پیش از این نیز بارها در پاسداری از حقوق بانوان اشاره کردم، انتظار ما از روسای فدراسیون ها نگاهی یکسان میان مردان و زنان ورزشکار در هر فدراسیون است که خدا را شکر آقای داوری از این حیث رویکرد مثبتی نسبت به عملکرد زنان دوومیدانی کار دارند، اما در بحث مالی نیز همچون مسائل فنی باید از نمایندگان زن کشورمان حمایت شود.

وی اضافه کرد: توقعات ما در کسب نتیجه از زنان ورزشکار در حد حرفه ای است، پس تلاش می کنیم تا تفکر و حمایتمان هم تا حد ممکن حرفه ای شود.

معاون امور ورزش بانوان خطاب به مریم طوسی گفت: انتظار داریم با همین قدرت به تمرینات آماده سازی ادامه دهید و بدانید تلاش های بی وقفه شما دیده خواهد شد. این تلاش ها برای تمامی جامعه ایران ارزشمند و قابل تحسین است.

شهریان با اشاره به اینکه با تمام قدرت از زنان ورزشکار حمایت خواهیم کرد، اظهار داشت: به لطف خدا با ورزش بانوان بیگانه نیستم و تمامی مشکلات ورزشکاران را درک می کنم، اما هم از سه دوومیدانی کار زن کشورمان و هم از دیگر نمایندگان ایرانی می خواهم تنها با تمرکز بر روی بازیها کار خود را پیگیری کنند و بدانند که دست حمایت ما همیشه همراه آنها خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حضور پریسا بهزادی از قهرمانان اسبق دوومیدانی ایران را در سمت نایب رئیسی فدراسیون مغتنم شمرد و گفت: با توجه به تجربیات و توانمندی های وی مسائل و مشکلات بانوان منتقل و در وزارت ورزش بررسی می شود تا بتوانیم با در نظر گرفتن راهکار های مناسب، راه را برای صعود زنان هموار کنیم.

مریم طوسی، سپیده توکلی و لیلا رجبی سه نماینده دوومیدانی کار ایران در بخش زنان در بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی خواهند بود.

برچسب ها

0 دیدگاه در “زمانی رکورد باشگاه های کشور را شکست / شهریان: به مدال آوری زنان دونده امید داریم/ با مشکلات ورزشکاران زن بیگانه نیستم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi