مطالب مرتبط:

خدّار: فدراسیون دوومیدانی حمایتم نکرد/ مشکلی با سجاد مرادی نداشتم / انتظار مدال دارند، اما توجه نمی‌کنند/ آینده‌ام در خطر است، ورزش را کنار می‌گذارم

* خدّار: فدراسیون دوومیدانی حمایتم نکرد/ مشکلی با سجاد مرادی نداشتم 

مربی الجزایری سجاد مرادی با رد اختلافات شخصی یا وجود مشکل با این دونده، علت بازگشت به کشورش را حمایت نشدن از سوی فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد و گفت: به دلیل صادر نشدن ویزای همسرم با مشکلات خانوادگی روبرو شدم.

خدّار: فدراسیون دوومیدانی حمایتم نکرد/ مشکلی با سجاد مرادی نداشتم

سمیر خدّار درباره علت ترک ایران و ناتمام ماندن قراردادش با فدراسیون دو و میدانی گفت: به دلیل مشکلات خانوادگی مجبور هستم ایران را ترک کنم چون فدراسیون دو و میدانی قرار بود برای همسرم ویزا بگیرد و هر چقدر درخواست کردم این کار انجام نشد و حالا باید به کشورم برگردم تا مشکلی که برایم پیش آمده را برطرف کنم.

مربی الجزایری سجاد مرادی ادامه داد: متأسفانه در زمان حضورم با مشکلاتی روبرو بودم به ‌طوری که هیچ پولی از سوی فدراسیون به من داده نشد و در یک خانه اقامت داشتم و حتی هزینه‌ای برای غذا و مخارج زندگی‌ام دریافت نکرده‌ام. هر چند مسئولان فدراسیون از عملکردم راضی هستند اما هیچ حمایتی از من صورت نگرفت.

وی در پاسخ به اینکه آیا مشکلی با سجاد مرادی داشتید؟ گفت: هیچ مشکلی با سجاد ندارم. او تمرینات خود را به خوبی ادامه می‌دهد و باید تا ۱۵ روز دیگر خود را برای کسب ورودی بازی‌های آسیایی آماده کند. من هم دوست داشتم که کنار سجاد مرادی باشم اما چنین فرصتی باقی نماند. البته سعی می‌کنم اگر مشکل ویزا برطرف شود تا یک هفته دیگر به ایران باز گردم در غیر این صورت دیگر نمی‌آیم.

یزدانیان رئیس کمیته نیمه‌استقامت فدراسیون دو و میدانی درباره بازگشت خدّار به کشورش عنوان کرد: با توجه به اینکه مرادی دوره درمان خود را طی می‌کند، ترجیح داده مربی‌اش به الجزایر بازگردد و در این مدت به دوره‌ی درمان خود بپردازد.

وی ادامه داد: به این ترتیب سجاد مرادی تا بازی‌های آسیایی به تنهایی تمرین خواهد کرد و دیگر فرصت این وجود ندارد که مربی برای او بیاوریم. اگر مرادی بتواند ورودی مورد نظر را کسب کند به بازی‌های آسیایی اعزام خواهد شد. به هر حال سجاد مرادی با میل شخصی خود این مربی را آورد و با میل شخصی خود نیز خواست تا قراردادش فسخ شود.

رئیس کمیته نیمه استقامت فدراسیون دو و میدانی در پاسخ به اینکه آیا اینکه یک ورزشکار برای بودن یا نبودن مربی خود تصمیم‌گیری کند امری معمول است؟ اظهار کرد: این موضوع روال نیست اما چون سجاد مرادی ورزشکار ویژه‌ای است و توانایی بالایی هم دارد فدراسیون بیشتر به خواسته‌هایش توجه می‌کند. او بسیار امیدوار است که با پشت سر گذاشتن دوره آسیب‌دیدگی خود به بازی‌های آسیایی برسد.

پیش از این هم سجاد مرادی اعلام کرده بود که به دلیل مسائل شخصی و اختلاف با مربی‌اش خواسته تا دیگر با خدّار تمرین نکند هرچند این مربی الجزایری صحبت‌های مرادی و مسئولان فدراسیون را در کرده و می‌گوید حمایت نشدن از سوی فدراسیون باعث شده تا به کشورش باز گردد. همچنین فدراسیون دو و میدانی قرارداد این مربی الجزایری را که تا بازی‌های آسیایی بود روز گذشته فسخ کرد و دیگر راه بازگشتی برای خدّار باقی نماند.

 

* انتظار مدال دارند، اما توجه نمی‌کنند/ آینده‌ام در خطر است، ورزش را کنار می‌گذارم

ملی‌پوش پرش طول دوومیدانی ایران گفت: به دلیل بی‌توجهی ها به رشته دوومیدانی بعد از بازی‌های آسیایی دیگر ورزش را کنار می‌گذارم.

انتظار مدال دارند، اما توجه نمی‌کنند/ آینده‌ام در خطر است، ورزش را کنار می‌گذارم

محمد ارزنده در مورد عدم توجه‌ها به دوومیدانی و نبود تیم برای حضور در لیگ اظهار داشت: متاسفانه با این وضعیت هرچه فکر می‌کنم، می بینم آینده‌ام در خطر است، چون هیچ منبع درآمدی از طریق ورزش کردن آن هم از نوع حرفه‌ای ندارم. متاسفانه هزینه‌های ورزش کردن ما بیش از درآمدی است که کسب می‌کنیم.

وی ادامه داد: دوومیدانی وضعیت خوبی در ایران ندارد و هیچ توجهی هم نمی‌شود. از دوومیدانی انتظار مدال دارند، اما به وضعیت ورزشکاران و کمبودهای این رشته رسیدگی نمی‌شود.

ملی‌پوش پرش طول ایران با اشاره به اینکه از این وضعیت خسته شده‌ایم، گفت: خود من شخصا بعد از بازی‌های آسیایی دیگر ورزش نخواهم کرد و دوومیدانی را کنار می‌گذارم. اگر دوست دارند، بروند ورزشکار بیاورند و پرورش دهند.

ارزنده تاکید کرد: اگر نسل فعلی کنار برود، دوومیدانی ایران دیگر تمام است و چه کار می‌خواهند کنند؟ وقتی یک ورزشکار نوجوان وضعیت مرا می‌بیند چه امیدی می‌تواند به آینده داشته باشد و من چه پاسخی می‌توانم به او بدهم؟

وی گفت: ۲ سال پیش در مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا مدال کسب کردم که پاداش ۶ میلیون تومانی داشت که تا الان هم نداده‌اند و بعد از آن ۸ میلیون برای درمان مصدومیتم هزینه کردم.

ملی‌پوش کشورمان که در المپیک ۲۰۱۲ لندن حضور داشت، گفت: ۳۰ میلیون تومان برای کسب ورودی المپیک هزینه کردم، اما هزینه‌هایم پرداخت نشد. اگر شاگرد خصوصی بگیریم، می‌توانم در ماه ۲ میلیون تومان درآمد کسب کنم، اما حالا تنها ۵۵۰ هزار تومان از فدراسیون حقوق می‌گیریم.

0 دیدگاه در “خدّار: فدراسیون دوومیدانی حمایتم نکرد/ مشکلی با سجاد مرادی نداشتم / انتظار مدال دارند، اما توجه نمی‌کنند/ آینده‌ام در خطر است، ورزش را کنار می‌گذارم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi