مطالب مرتبط:

پایان مسابقات دوومیدانی افراد باهوش میانه با معرفی نفرات برتر و قهرمانی هرمزگان / همایش ورزش صبحگاهی کارکنان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد

* پایان مسابقات دوومیدانی افراد باهوش میانه با معرفی نفرات برتر و قهرمانی هرمزگان

رقابت‌های یک روزه دوومیدانی، ویژه ورزشکاران با هوش میانه (ID) امروز به میزبانی مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد و با معرفی نفرات برتر و قهرمانی هرمزگان به پایان رسید.

دوومیدانی افراد باهوش میانه

علی‌اصغر هادی‌زاده، سرپرست انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین، در خصوص این مسابقات گفت: در این رقابت‌ها ۸۱ ورزشکار از ۲۱ استان کشور حضور داشتند که مسابقات آنها در مواد پنج گانه دو ۱۰۰ متر، ۴۰۰ متر و ۱۵۰۰ متر، پرش طول و پرتاب وزنه برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه فاصله بین برگزاری مسابقات برای این گروه ویژه، طولانی شده بود، نمی‌توان انتظار داشت که عملکرد تمام ورزشکاران بسیار مطلوب باشد، اما در هر ماده، چندین ورزشکار وجود داشتند که می‌توان از حضور آنها برای تشکیل تیم ملی استفاده کرد.

سرپرست انجمن دوومیدانی افزود: باید برای ورزشکارانی که شرایط مطلوب دارند از حالا برنامه‌ریزی شود تا با تمرینات منظم و نیز قرار گرفتن در کوران مسابقات، برای حضور در میادین جهانی آماده شوند. همچنین پتانسیل خوبی در ورزشکاران حاضر دیده شد که با تمرینات بیشتر می‌توانند به مرز آمادگی خوبی برسند. برگزیدگان هر ماده به صورت جداگانه مورد تقدیر قرار گرفتند و در پایان با احتساب مجموع امتیازات، استان‌های برتر نیز معرفی شدند.

نتایج بخش انفرادی به شرح زیر است:

دو ۱۰۰ متر

۱- کامبیز طارمی از هرمزگان

۲- محمد رنجبر از هرمزگان

۳- محمد یزدی از اصفهان

دو ۴۰۰ متر

۱- کامبیز طارمی از هرمزگان

۲- محمد یزدی از اصفهان

۳- علی کدخدایی از کرمان

دو ۱۵۰۰ متر

۱- علی کدخدایی از کرمان

۲- سیدعلی اسماعیلی از مازندران

۳- احسان ترکان از اصفهان

پرتاب وزنه

۱- حسین دهقانی از هرمزگان

۲- مجتبی علیزاده از گلستان

۳- نصرت کاشف از تهران

پرش طول

۱- کوروش فرهادی از کردستان

۲- بهمن حدادی از گلستان

۳- سعید چعبی از خراسان رضوی

نتایج بخش تیمی به شرح زیر است:

مقام اول: هرمزگان با ۲۹ امتیاز

مقام دوم: کرمان با ۱۶ امتیاز

مقام سوم: اصفهان با ۱۶ امتیاز

تیم‌های کرمان و اصفهان دارای امتیاز مشترک بودند که تیم کرمان به دلیل کسب نشان طلا، به عنوان نایب قهرمان انتخاب شد.

تیم‌های گلستان، تهران و کردستان نیز به ترتیب سوم تا ششم شدند.

رقابت‌های قهرمانی کشور دوومیدانی افراد باهوش میانه، امروز به میزبانی مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.

 

* همایش ورزش صبحگاهی کارکنان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد

تأکید بر ورزش همگانی و فرهنگ‌سازی در این زمینه مهم‌ترین بخش صحبت‌های معاونان وزارت ورزش و جوانان در همایش پیاده‌روی بود.

همایش ورزش صبحگاهی کارکنان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد

همایش ورزش صبحگاهی کارکنان وزارت ورزش و جوانان امروز سه شنبه با حضور معاونین این وزارتخانه و تعدادی از کارکنان در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در این همایش که از ساعت ۸ صبح آغاز شد وزیر ورزش و جوانان به دلیل حضور در یک جلسه اضطراری نتوانست در این مراسم شرکت کند.

غلامرضا شعبانی‌بهار معاون توسعه ورزش‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان در بخشی از این همایش با تأکید بر اهمیت ورزش همگانی اظهار داشت: برنامه ورزش کارکنان یکی از اولویت‌های ابلاغی توسط وزیر است و جز وظایف ذاتی این وزارت‌خانه محسوب می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا نشاط و سلامتی را به مجموعه همکاران خود در وزارت ورزش و جوانان بیاوریم. البته وزیر ورزش و جوانان نیز تاکید کرده‌اند، ورزش کارکنان در کلیه دستگاه‌های اجرایی انجام شود.

معاون توسعه ورزش‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: برنامه‌های متنوعی را برای ورزش کارکنان در نظر داریم و نباید فراموش کنیم که با انجام ورزش می‌توان سکوت و یخ‌زدگی در بین نیروهای سازمان‌های مختلف را از بین برد که نتیجه آن بالندگی و بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

در ادامه همایش سید مناف هاشمی معاون منابع مالی و پشتیبانی وزرات ورزش و جوانان با تأکید بر فرهنگ‌سازی مناسب در ورزش همگانی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا هرچه بیشتر ورزش در جامعه رواج پیدا کند و به همین منظور باید ورزش کردن را از خودمان آغاز کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: باید یک سال صبر کنیم تا ببینیم آماری که معاونت توسعه ورزش‌های همگانی ارائه می‌دهد تا چه میزان افزایش پیدا کرده و مطمئناً اگر قرار بر رخ‌ دادن اتفاقی باشد باید از خود وزارت‌ ورزش و جوانان این امر آغاز شود.

برچسب ها

0 دیدگاه در “پایان مسابقات دوومیدانی افراد باهوش میانه با معرفی نفرات برتر و قهرمانی هرمزگان / همایش ورزش صبحگاهی کارکنان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi