طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

گودرزی: ۳۰ درصد پست‌های ریاست فدراسیون‌ها باید برای بانوان باشد / معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین: نیازمند تخصصی شدن نهاد روابط عمومی در کشور هستیم

* گودرزی: ۳۰ درصد پست‌های ریاست فدراسیون‌ها باید برای بانوان باشد

وزیر ورزش و جوانان اعتقاد دارد نگاه حاکم نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر دنیا همراه با رویکردی مردانه است که باید این نگرش اصلاح شود.

گودرزی: ۳۰ درصد پست‌های ریاست فدراسیون‌ها باید برای بانوان باشد

کارگروه ورزش زنان متشکل از رباب شهریان معاون امور ورزش زنان، طاهره طاهریان، بتول مشرف جوادی، میترا کریمی، فریبا محمدیان، مهین فرهادی‌زاد،‌ صغری شیوایی،‌ میترا روحی، فریبا محمدی،‌ ماندانا رسولی و لاله عبادی صبح امروز با وزیر ورزش و جوانان دیدار و گفت وگو کردند.

گودرزی در این جلسه نگاه به چالش‌های پیش روی ورزش زنان را نگاهی چند بعدی توصیف کرد و گفت: نگاه به این مشکلات باید چندجانبه باشد چرا که مشکلات این بخش زنجیره ای است. باید در این حوزه هدفگذاری واقع‌بینانه داشته باشیم و با تحلیل وضع موجود برای تصدی پست‌های متعلق به زنان در راس فدراسیون‌های ورزشی تلاش کنیم.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: هدفگذاری باید به گونه ای صورت گیرد تا ۳۰ درصد پست‌های ریاست فدراسیون‌های ورزشی متعلق به بانوان توانمند باشد. باید دید زنان در چه ورزش‌هایی می‌توانند نقش داشته باشند و برای این کار باید گام به گام و با برنامه‌ریزی واقع بینانه حرکت کنید.

گودرزی در ادامه موضوع اعتبارات در بخش بانوان را با طرح چند سوال بررسی و عنوان کرد: آیا باید در این زمینه مستقل باشید یا خیر؟ و یا این تفکیک در کل به صلاح بانوان است؟ این که کجا هستید و به کجا خواهید رسید باید در همین جلسات بحث و بررسی و در شورای عمومی‌تری مثل شورای راهبردی ورزش کشور ارائه شود.

وی از اعضای کارگروه ورزش زنان خواست تا اهداف این حوزه را به روشنی مشخص و سیاست‌های خود را در قالب برنامه‌ای کلان بازگو کنند که در آن برنامه کلان مورد بررسی و توافق قرار خواهد گرفت.

در این نشست اعضای کارگروه مهم ترین چالش پیش روی ورزش زنان را اصلاح اساس نامه فدراسیون‌های ورزشی عنوان کردند که گودرزی در این خصوص اظهار داشت: نگاه حاکم نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر دنیا همراه با رویکردی مردانه است که این اصلاح نگرش باید با همکاری زنان و رسانه‌ها حاصل شود. ما هم درصددیم که این نگاه در وزارت ورزش و جوانان تا حدودی تعدیل شود.

گودرزی خاطرنشان کرد: باید نگاهی جامع و کلان داشت و تمام عناصری که اجازه فعالیت به ورزش بانوان را نمی‌دهند استخراج و در همین زمینه راهکار ارائه داد. در این برنامه‌ریزی بانوان سالمند، میانسالان، جوانان و نوجوانان و دختران خردسال باید مدنظر قرار گیرند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: زنان ما باید خود این توانمندی را از خود نشان دهند که چه از دستشان برمی‌آید. باید برای حضور قدرتمند حرف برای گفتن و استدلال داشته باشید.

 

* معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین: نیازمند تخصصی شدن نهاد روابط عمومی در کشور هستیم

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز ببش از هر زمان دیگری، نیازمند تخصصی شدن نهاد روابط عمومی در کشور هستیم.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین: نیازمند تخصصی شدن نهاد روابط عمومی در کشور هستیم

دهمین نشست علمی و تخصصی مدیران روابط عمومی اقشار و معاونت های تخصصی بسیج به منظور هم اندیشی اقدامات رسانه ای بسیج با حضور جانشین تربیت بدنی بسیج در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

اسماعیل احمدی، معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به جایگاه و نقش روابط عمومی در سازمان‌ها گفت: متاسفانه روابط عمومی، علمی وارداتی بوده و هنوز نتوانسته‌ایم از آموزه های دینی در تحول این علم انسانی استفاده کنیم.

احمدی دین مبین اسلام را بهترین و کاملترین مرجع برای بومی کردن علم روابط عمومی دانسته و افزود: امروز ببش از هر زمان دیگری، نیازمند تخصصی شدن نهاد روابط عمومی در کشور هستیم.

وی در همین خصوص تاکید کرد: از جمله ضعف‌های اصلی ما به کارگیری افراد نابلد و نا آگاه نسبت به اصول و مبانی و علم روابط عمومی در این جایگاه بوده و مدیران عالی دستگاه ها بدون شناخت و سواد رسانه؛ مسئولیت خطیر افکار عمومی را به اینگونه افراد غیر متخصص می سپارند.

این فعال رسانه، آموزش را لازمه ی تقویت روابط عمومی در کشور دانسته و تصریح کرد: برخورداری سازمان ها از روابط عمومی کارآمد و حرفه ای، موقعیت ها را در نیل به اهداف کلان سازمانی تسریع و تسهیل می بخشد.

در این نشست ضمن اعلام نظر در دیدگاه های تخصصی مدیران روابط عمومی بسیج؛ از تلاش ها و زحمات محمد حسین فوادیان مدیر روابط عمومی تربیت بدنی بسیج با اهدای لوح یادبود و جایزه نقدی تقدیر به عمل آمد

برچسب ها

0 دیدگاه در “گودرزی: ۳۰ درصد پست‌های ریاست فدراسیون‌ها باید برای بانوان باشد / معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین: نیازمند تخصصی شدن نهاد روابط عمومی در کشور هستیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi