طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

رقابت‌های دوومیدانی افراد با هوش میانه برگزار می‌شود / هاشمی: بودجه ادارات کل ورزش استان‌ها تا سوم تیر نهایی می‌شود

* رقابت‌های دوومیدانی افراد با هوش میانه برگزار می‌شود

رئیس انجمن ورزش برای افراد با هوش میانه (ID) از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رشته دوومیدانی، ویژه مردان، خبر داد.

عباس باغستانی در خصوص مسابقات قهرمانی کشور دوومیدانی، گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمان مسابقات قهرمانی جهان ورزش‌های ID که مهر ماه ۹۴ به میزبانی اکوادور برگزار می‌شود و در پیش بودن بازی‌های پارالمپیک برزیل، باید با برگزاری مسابقاتی در سطح کشور، از پتانسیل موجود برای استفاده در تیم‌های ملی، بهره‌مند شویم.

رقابت‌های دوومیدانی افراد با هوش میانه برگزار می‌شود

وی افزود: به همین منظور فراخوانی به استان‌های کشور ارسال شد که بیشتر استان‌ها با ارسال اعلام آمادگی، در این مسابقات شرکت می‌کنند. برای اولین بار است که مسابقات در این سطح برگزار می‌شود و نام آن برای ادای احترام به شهید فیاض بخش که اولین رئیس سازمان بهزیستی بود و برای افراد دارای معلولیت زحمات زیادی متحمل شد، به نام “یادواره شهید فیاض بخش” نام‌گذاری شده است.

باغستانی خاطرنشان کرد: در دور پیشین مسابقات جهانی که در ایتالیا برگزار شد، در رشته دوومیدانی صاحب مدال شدیم و این نشان‌دهنده توان ورزشکاران ماست که با توجه بیشتر، منجر به افتخار آفرینی‌های دیگر نیز خواهند شد.

رئیس انجمن ورزش برای افراد ID گفت: در مسابقات قهرمانی کشور، حد نصاب‌هایی در نظر گرفته شده که با توجه به آنها نسبت به انتخاب نفرات اقدام می کنیم. این رقابت‌ها در مواد پرتابی، پرش و دو برگزار شده و از هر استان چهار نفر سهمیه حضور در این مسابقات را دارند.

رقابت‌های قهرمانی کشور دو و میدانی ID چهارم تیرماه به میزبانی مجموعه ورزشی مادران و کودکان تهران برگزار خواهد شد.

 

* هاشمی: بودجه ادارات کل ورزش استان‌ها تا سوم تیر نهایی می‌شود

معاون مالی وزارت ورزش از نهایی شدن بودجه استان‌ها تا سوم تیر خبر داد.

سید مناف هاشمی، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره جلسات بودجه‌بندی استان‌ها ‌گفت: برای نخستین بار در حال برگزاری جلسات زمان بندی شده برآورد اعتبارات ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها هستیم و در تلاشیم تا در همین ماه‌های نخستین سال مقدار بودجه و اعتبارات بخش هزینه‌ای و سرمایه‌ای ادارات کل تابعه استانی مان را مشخص کنیم.

هاشمی: بودجه ادارات کل ورزش استان‌ها تا سوم تیر نهایی می‌شود

وی افزود: این جلسات که از تاریخ ۲۷ خرداد در دفتر معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارتخانه آغاز شده تا سوم تیرماه ادامه خواهد داشت. در این جلسات با حضور مدیرکل و معاونین مربوطه ادارات کل استان‌ها و با تعامل با یکدیگر قصد داریم از ظرفیت‌های موجود و با در نظر گرفتن شاخص‌های اختصاصی و ظرفیت های موجود در قانون بودجه و رعایت عدالت در همه بخش‌ها اعتبارات استان‌ها را نهایی کنیم.

هاشمی در خصوص حضور گودرزی در یکی از این جلسات گفت: حضور وزیر ورزش و جوانان در جلسات تخصصی بودجه بندی استان‌ها باعث دلگرمی بیشتر ما در مباحث کاری‌ شد و از طرف دیگر این مسئله نشان از توجه و نگاه ویژه وزیر ورزش به مباحث اعتبارات ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها داشت.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه در خصوص ظرفیت‌های موجود قانون بودجه افزود: خوشبختانه در قانون بودجه سال جاری ظرفیت‌های نسبتاً خوبی برای ردیف‌های اعتباری بودجه در نظر گرفته شده و ما در جلسات‌مان با استان‌ها به توجیه و بیان این ظرفیت‌ها برای به کار بستن همه این فرصت‌ها هستیم.

وی در توضیح این شاخص‌ها گفت: برخی از این شاخص‌ها عبارتند از: بند «ن» تبصره ۳ قانون بودجه (موضوع فروش اموال غیر منقول)، بند الف تبصره ۳ قانون بودجه (موضوع احداث و تکمیل ورزشگاه های روستایی از محل سهام شرکت‌های دولتی)، بند الف تبصره ۲۲ قانون بودجه (موضوع ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه)، بند ب تبصره ۱۳ قانون بودجه (موضوع خیرین)، بند ج تبصره ۳ قانون بودجه (موضوع تهاتر)، بند ۳۶ قانون بودجه ۹۲ (موضوع فروش سهام شرکت‌های دولتی) به منظور توسعه ورزش روستایی و نیز اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی استان‌ها که این شاخص به ما کمک خواهند کرد بتوانیم بسیاری از کمبودهای اعتبارات خودمان را جبران کنیم، البته این به شرطی است که مدیران استانی ما به خوبی بتوانند از این فرصت‌ها و احکام بودجه استفاده کنند.

هاشمی اظهار داشت: قطعاً این نوع برنامه‌ریزی به وزارتخانه و ادارات استانی کمک خواهد کرد تا با در نظر گرفتن مقدورات در اختیار و انجام امور جاری ورزش و جوانان حوزه های استانی خود اقدام کنند و از ابتدا بدانند که چقدر بودجه در اختیار دارند و به همان اندازه به دخل و خرج بپردازند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “رقابت‌های دوومیدانی افراد با هوش میانه برگزار می‌شود / هاشمی: بودجه ادارات کل ورزش استان‌ها تا سوم تیر نهایی می‌شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi