طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

داوری ، رییس فدراسیون دوومیدانی : ابارقی در بازی‌های آسیایی می‌دود/ جوانان، المپیک 2016 به تیم ملی بزرگسالان می‌رسند / احسان حدادی به ایران برمی‌گردد

* داوری: ابارقی در بازی‌های آسیایی می‌دود/ جوانان، المپیک ۲۰۱۶ به تیم ملی بزرگسالان می‌رسند

رییس فدراسیون دوومیدانی با اظهار رضایت از عملکرد دوومیدانی‌کاران جوان در مسابقات آسیایی می‌گوید، تا المپیک ۲۰۱۶ جوانگرایی در تیم ملی دوومیدانی انجام می‌شود و ابارقی، دونده جوان سرعتی ایران هم در بازی‌های آسیایی در ترکیب تیم ملی حضور خواهد داشت.

داوری ، رییس فدراسیون دوومیدانی

افشین داوری در گفت‌وگو با خبرنگار ، درباره عملکرد دوومیدانی‌کاران جوان در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: عملکرد ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی آسیا در چین‌تایپه بسیار عالی و بی‌نظیر بود چون برای اولین بار ایران توانست این تعداد مدال را در آسیا بگیرد و حتی نوع رنگ مدال‌ها نسبت به گذشته بی‌نظیر بود.

وی ادامه داد: با توجه به پشتوانه‌سازی که در این سال‌ها داشتیم در ماده‌های مختلف استعدادهای جوانی را شناسایی کردیم. مثل ابارقی، دونده دو سرعت که ۸ ماه است در اردو به سر می‌برد و او موفق شد نتایج بسیار خوبی در این مسابقات کسب کند. جوانان ما در این رقابت‌ها ۷ رکورد ملی را جابه‌جا کردند و ابارقی در دوی ۲۰۰ متر رکورد آسیا را به نام ایران ثبت کرد.

رییس فدراسیون دوومیدانی با اشاره به سطح کیفی این رقابت‌ها اظهار کرد: سطح کیفی این رقابت‌ها بسیار بالا بود؛ طوری که ملی‌پوشان حتی با رکوردهای دوره پیش نتوانستند قهرمان شوند.

داوری در پاسخ به این که در برخی از رشته‌ها مانند پرتاب دیسک نماینده‌ای نداشتیم آیا نگران پشتوانه‌سازی در این رشته نیستید، گفت: قصد داشتیم ورزشکارانی را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کنیم که رکوردهای نزدیکی به رکوردهای آسیا داشته باشند. متاسفانه در پرتاب دیسک ورزشکاران ما رکوردهایشان پایین‌تر از ۵۰ متر است و نتوانستند ورودی را که برای این مسابقات در نظر گرفته بودیم، کسب کنند.

وی در عین حال تصریح کرد: البته در پرتاب دیسک پشتوانه خوبی داریم و یک پرتاب‌گر نونهال در این رشته است که با جوانان ما رقابت می‌کند اما نمی‌توانست با توجه به سنش در رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت کند.

رییس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این که آیا ورزشکاران جوان را به تیم ملی بزرگسالان وارد می‌کند، گفت: اولین نیروی جوانی که در بازی‌های آسیایی نیز حضور خواهد داشت، محمدحسین ابارقی در دوی سرعت است. او توانست به جز کسب مدال طلا ۲۰۰ متر آسیا، ورودی بازی‌های آسیایی را نیز کسب کند.

داوری اظهار کرد: ورزشکاران بزرگسالان ما در مرز ۳۰ سالگی یا حتی بیشتر از آن هستند که فدراسیون احساس کرد باید برای این دوومیدانی‌کاران پشتوانه‌سازی انجام شود و حالا با اقدامات صورت گرفته و نتایجی که دوومیدانی‌کاران جوان ما در این رقابت‌ها کسب کرده‌اند، نشان دادند که تا المپیک ۲۰۱۶ به تیم ملی بزرگسالان می‌رسند.

داوری با بیان این که مسئولان ورزشی از دوومیدانی پشتیبانی می‌کند، افزود: امیدوارم توجه مسئولان به این رشته ورزشی بیشتر شود چون اگر از دوومیدانی‌کاران جوان بیشتر پشتیبانی شود، قطعا مدال‌آوری بیشتری خواهند داشت.

رییس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این که به نظر می‌رسد، رشته نیمه استقامت یکی دیگر از رشته‌هایی است که گزینه جوانی برای پشتوانه‌سازی در آن وجود ندارد، گفت: اگر نگاهی به عملکرد جوانان داشته باشیم مشاهده می‌کنیم که ماده‌های سه هزار متر و ۱۱۰ متر با مانع در حال پر کردن جای دوهای ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر است و در این رشته‌ها صاحب مدال شدیم و حتی رکوردهای خوبی را نیز به دست آوردیم اما اگر به گذشته برگردیم، می‌بینیم که در دوهای استقامت سرآمد بودیم ولی رفته‌رفته این رشته‌ها کمرنگ شدند و دوره سجاد مرادی نیمه استقامت درخشش پیدا کرد.

وی ادامه داد: هنوز دوران قهرمانی مرادی به پایان نرسیده است اما اگر بخواهیم در این رشته‌ها جوانگرایی داشته باشیم هیچ دونده‌ای تاکنون به رکوردهای مرادی نزدیک نشده است چون او یک استعداد بی‌نظیر است و کسی هم نتوانسته جای او را پر کند.

داوری اضافه کرد: البته در این رشته ها به فکر جوانگرایی هستیم و دوندگانی در همدان، آذربایجان شرقی و خراسان حضور دارند که روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کنیم اما هنوز نتوانسته‌اند خود را مطرح کنند. در رشته‌های دوی سرعت خوشبختانه دو سالی است که سرآمد شده‌ایم. دوره گذشته تفتیان در رده جوانان قهرمان آسیا شد و حالا هم ابارقی قهرمان شد. همچنین در دوی ۴۰۰ متر نیز حرف برای گفتن داریم و به پشتوانه‌سازی این رشته بسیار امیدوار هستیم.

رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: باید بگویم که در دوره‌های مختلف ماده‌های دوومیدانی جای یکدیگر را پرمی‌کنند یعنی در یک زمان ما در رشته‌های استقامت سرآمد می‌شویم و در مقطعی دیگر در رشته‌های پرتابی. جای نگرانی برای پشتوانه‌سازی در ماده‌های مختلف دوومیدانی وجود ندارد.

 

* احسان حدادی به ایران برمی‌گردد

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن پس از کسب مقام سومی در لیگ الماس به ایران می آید.

احسان حدادی که در مرحله دیگری از مسابقات لیگ الماس در نیویورک، با پرتاب ۶۵متر و ۲۳ سانتی متری خود سوم شد، امروز به مسکو می رود و قرار است، آخر هفته جاری به تهران بازگردد.

احسان حدادی به ایران برمی‌گردد

در حالی حدادی تصمیم گرفته تمریناتش را در تهران ادامه دهد که پیش از این قرار بود، یکی دو هفته دیگر در مسکو زیر نظر کیم تمرین کند. به نظر می‌رسد عمل جراحی اخیری که کیم پشت سر گذاشته در تغییر تصمیم این پرتابگر المپیکی تاثیرگذار بوده است. هنوز مشخص نیست او برای چه مدتی در ایران خواهد ماند.

حدادی حضور در مسابقات پرتاب دیسک آلمان را نیز در برنامه های خود دارد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “داوری ، رییس فدراسیون دوومیدانی : ابارقی در بازی‌های آسیایی می‌دود/ جوانان، المپیک ۲۰۱۶ به تیم ملی بزرگسالان می‌رسند / احسان حدادی به ایران برمی‌گردد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi