طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

اولین طلای کاروان ایران به نام مهردلان ثبت شد/روز نخست مسابقات دو و ميداني جوانان آسيا, راهيابي دو نماينده ايران به فينال دوي 100 متر

اولین طلای کاروان ایران به نام مهردلان ثبت شد
13920529000590_PhotoA
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جوانان آسیا و در روز دوم کاروان کشورمان توانست ۴ مدال را کسب کند.

در این رقابت‌ها که در تایوان در جریان است، جوانان کشورمان در مواد پیاده روی ۱۰ هزار متر، ۱۱۰ متر با مانع، پرش ارتفاع، پرش طول، پرتاب وزنه، دوی ۱۰۰ متر و دوی ۴۰۰ متر با حریفان خود به رقابت پرداختند.

*امین برزی به فینال ۱۱۰ متر با مانع صعود کرد

در ماده ۱۱۰ متر با مانع محمد امین برزی موفق شد با رکورد ۱۳.۸۰ مقام نخست دسته دوم را از آن خود کند و فینالیست شود. در این دسته ورزشکارانی از ژاپن و چین تایپه به رده دوم و سوم رسیدند. فینال این رقابت ها بعد از ظهر شنبه برگزار خواهد شد.

*دختر پرش ارتفاع از رسیدن به مدال بازماند

مهدیه زعیمی نماینده تیم ملی کشورمان در ماده پرش ارتفاع بود. او در نهایت با پرشی به طول ۱.۶۵ در پله ششم ایستاد و از رسیدن به مدال بازماند. در این ماده «لین وانگ» از چین به نشان طلا رسید و «چینگ چینگ لی» از تایپه مدال نقره را بر گردن آویخت.

*مدال طلا و نقره بر گردن پسران پرتاب وزنه

اولین مدال طلای کاروان ایران در مسابقات آسیایی چین تایپه در رشته پرتاب وزنه بدست آمد. شاهین مهردلان با پرتابی به طول ۱۸.۸۵ متر موفق شد مقتدرانه به مقام نخست برسد تا اولین طلایی کشورمان لقب بگیرد. مدال نقره این ماده هم به نماینده دیگری از ایران رسید. شاهین جعفری پرتابی به طول ۱۸.۶۴ متر را از خود به جا گذاشت تا در رده دوم قرار بگیرد. «شاکتی سولانکی» از هند پشت سر نمایندگان ایران مدال برنز این ماده را از آن خود کرد.

*سینا روحانی به مدال برنز رسید

21_(1)_4909

سینا روحانی به مدال برنز رسید.

در فینال دوی ۴۰۰ متر این سینا روحانی بود که توانست با رکورد ۴۷.۵۰ از خط پایان عبور کند و به جایگاه سوم برسد. او در حالی مدال برنز را به خود اختصاص داد که «محمد نصیر» قطری و «مازن آلیاسین» صعودی اول و دوم شدند.

*نشان برنز نماینده ایران در دوی ۱۰۰ متر

تیم کشورمان در فینال دوی ۱۰۰ متر دو نماینده داشت که در نهایت محمدحسین ابارقی موفق شد با رکورد ۱۰.۵۰ جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد و به مدال برنز برسد. سپهر اسد دیگر نماینده ایران هم رکورد ۱۰.۵۴ را از خود به جا گذاشت و پشت سر او در رده چهارم قرار گرفت.

*ناکامی نماینده ایران در پیاده روی ۱۰ هزار متر

روز دوم مسابقات برای کاروان ایران از ساعت ۸ صبح به وقت محلی آغاز شد. حامد زهدی غلامی جوان همدانی کشورمان بر خلاف آنچه که انتظار می رفت نتوانست رکورد خوبی را از خود به جا بگذارد و در نهایت به مقام هشتم رسید. او با رکورد ۵۵:۱۲.۴۲ از خط پایان عبور کرد. در این ماده «فومیتاکا اویکاوا» از ژاپن با رکورد ۴۴:۰۸.۲۵ به جایگاه نخست دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

 

روز نخست مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا, راهیابی دو نماینده ایران به فینال دوی ۱۰۰ متر

tm.aspx

اولین روز از شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا پیگیری شد.

2_(1)_4901

اولین روز از شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی

به گزارش خبرنگار اعزامی به چین تایپه؛ روز نخست شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا برگزار شد. ورزشگاه مونیکیپال تایپه میزبان صدها جوانی بود که با انگیزه زیادی خودشان را به جنوب شرقی قاره کهن رسانده بودند. در این میان ۵ نماینده از کشورمان با حریفان خود به رقابت پرداختند که در پایان نتایج زیر رقم خورد:

 

2_(2)_4902

اولین روز از شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی

راهیابی دو نماینده از ایران به فینال دوی ۱۰۰ متر

در نیمه نهایی دوی ۱۰۰ متر تیم ملی کشورمان دو نماینده داشت که هر دوی آنها با شایستگی جواز حضور در فینال را بدست آورند. ابتدا محمدحسین ابارقی در دسته اول با رکورد ۱۰.۶۸ سینه به سینه دونده سریلانکایی از خط پایان عبور کرد و دوم شد تا حضورش در فینال را قطعی کند. در دسته دوم هم سپهر اسد دونده شیرازی کشورمان با رکورد ۱۰.۴۲ به مقام نخست رسید و فینالیست شد. در این دسته «ماساهارو موری» از ژاپن و «چون هان یانگ» از چین تایپه دوم و سوم شدند. فینال این رقابت ها بعد از ظهر جمعه برگزار خواهد شد.

2_(3)_4903

اولین روز از شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی

 

سینا روحانی به فینال دوی ۴۰۰ متر رسید

در ماده دوی ۴۰۰ متر سینا روحانی در دسته اول با رکورد ۴۷.۳۱ به رده سوم دست یافت و به فینال رسید. در این دسته «محمد نصیر» از قطر با رکورد ۴۷.۰۲ زودتر از دیگران از خط پایان عبور کرد و «زوبین مونچرجی» سنگاپوری به مقام دوم رسید. بدین ترتیب سینا روحانی عصر جمعه برای کسب مدال به رقابت خواهد پرداخت.

2_(4)_4904

اولین روز از شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی

2_(6)_4906

اولین روز از شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی

 

پرتاب چکش ایران به مدال نرسید

مصطفی خداوردی زاده تنها نماینده ایران در روز نخست مسابقات پرتاب چکش بود. این جوان کشورمان با پرتابی به طول ۵۸.۳۷ متر جایگاه هشتم را به خود اختصاص داد و در رسیدن به مدال ناکام ماند. در این ماده «اشرف السیفی» از قطر رکورد ۷۹.۷۱ متر را از خود به جا گذاشت و به جایگاه اول رسید. جالب اینجاست که برادر او یعنی «احمد السیفی» با پرتابی به طول ۶۸.۹۰ در رده دوم قرار گرفت.

2_(5)_4905

اولین روز از شانزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی

 

ناکامی تنها دختر ایرانی روز نخست در پرتاب وزنه

فاطمه خیاطی تنها ورزشکار دختر ایرانی در روز نخست بود. او در ماده پرتاب وزنه با رکورد ۱۲.۹۹ در جایگاه هشتم  ایستاد و آخر شد. هر چند رشته اصلی این دختر همدانی پرتاب دیسک است و او در روزهای‌ آینده در این ماده هم به رقابت خواهد پرداخت. در پرتاب وزنه دختران «ژیا کی ژو» از چین با پرتابی به طول ۱۶.۵۰ به مقام اول رسید.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “اولین طلای کاروان ایران به نام مهردلان ثبت شد/روز نخست مسابقات دو و میدانی جوانان آسیا, راهیابی دو نماینده ایران به فینال دوی ۱۰۰ متر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi