مطالب مرتبط:

مجسمه پرش با نیزه محسن ربانی/ حضور حدادی، تفتیان و زمانی در مسابقات دایموند لیگ و جایزه بزرگ آسیا

محمد محسن ربانی

تشکر فدراسیون دوومیدانی از اقدام شهرداری تهران

در پی احداث مجسمه پرش با نیزه در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و میرداماد، فدراسیون دوومیدانی به صورت رسمی از شهرداری تهران تشکر کرد.

برای نخستین بار است که در کشورمان، مجسمه ای از حرکات ورزش دوومیدانی در محل عبور مردم نصب می شود و این اقدام بدون شک باعث گسترش ورزش و همگانی شدن ورزش دوومیدانی در میان مردم می شود.

ماده پرش با نیزه، یکی از رشته های ورزشی زیبا و پرتحرک دوومیدانی است که به عقیده بسیاری از کارشناسان این رشته، زیباترین و سخت ترین ماده دوومیدانی محسوب می شود و آمیخته ای از علم، هنر و ورزش است.

محمد محسن ربانی رکورددار پرش با نیزه ایران هم با تجلیل از این اقدام شهرداری تهران و هنرمندی که اقدام به ساخت این اثر کرده است، ابراز امیدواری کرد: شاهد رشد و توسعه ماده پرش با نیزه در کشورمان و برگزاری مسابقات جایزه بزرگ درون شهری و نمایشی در میان مردم برای گسترش این ورزش باشیم.

شایان ذکراست، چندی پیش افشین داوری رییس فدراسیون دوومیدانی در جمع مدیران شهرداری تهران، به آنان پیشنهاد داد تا مسابقات نمایشی پرش با نیزه و پرش طول در شهر تهران برگزار شود.

به گفته وی فدراسیون دوومیدانی این توانایی را دارد که در پارک های اصلی شهر تهران و مراکز تجاری چنین مسابقاتی را برای آشنایی بیشتر مردم با ورزش زیبای دوومیدانی برگزار کند.

دایموند لیگ قطر و جایزه بزرگ آسیا

حدادی، تفتیان و زمانی به قطر می روند

مسابقات لیگ الماس (دایموند لیگ) روز جمعه ۱۹ اردیبهشت در حالی در قطر آغاز خواهد شد که مهدی زمانی در ۴۰۰ متر، حسن تفتیان در ۱۰۰ متر و احسان حدادی نایب قهرمان المپیک در پرتاب دیسک در این رقابت ها حضور دارند.

مهدی زمانی قهرمان ماده ۴۰۰ متر مسابقات داخل سالن آسیا و حسن تفتیان رکورددار ۱۰۰ متر ایران با توجه به درخشش در سال ۹۲ و ثبت رکوردهای مطلوب عازم این رقابتها می شوند.

احسان حدادی بامداد روز چهارشنبه راهی قطر می شود تا در فاصله دو روز مانده به مسابقات به محل رقابت ها برسد. مهدی زمانی و حسن تفتیان نیز قرار است اواسط هفته راهی قطر شوند.

احسان حدادی نایب قهرمان المپیک و تنها دوومیدانی کار ایران که در جمع سه پرتابگر برتر جهان قرار دارد به مانند سال های گذشته در این رقابت ها شرکت می کند.

حدادی در مراحل مختلف دایموند لیگ موفق به کسب عنوان شده است.

بنظر می رسد تمام رقیبان نامدار احسان حدادی به استثناء رابرت هارتینگ آلمانی که هیچگاه در مرحله اول دایموند لیگ شرکت نمی کند، در قطر به میدان بروند.

رقابت های لیگ الماس از سال ۲۰۱۰ جایگزین لیگ طلایی دوومیدانی شد و امسال نخستین مرحله از چهارمین دوره این مسابقات در کشور قطر برگزار خواهد شد.

در این رقابتها هشت ورزشکار برتر هر ماده در دنیا حضور خواهند داشت، که بنا بر رایزنی های رییس کنفدراسیون آسیا قرار است برای نخستین بار برترین های آسیا نیز در دو ماده با یکدیگر به رقابت بپردازند.

در مسابقات دایموند لیگ ۲۰۱۴ دوومیدانی کاران در بخش مردان در مواد پرتاب وزنه، پرش با نیزه، دو ۸۰۰ متر، پرش ارتفاع، دو ۱۰۰ متر(در دو گروه)، دو ۴۰۰ متر مانع، پرتاب نیزه، پرش سه گام، دو ۱۵۰۰ متر، دو ۳۰۰۰ متر و پرتاب دیسک، در بخش زنان در مواد پرتاب دیسک، پرش طول، دو ۱۵۰۰ متر، دو ۱۰۰ متر، دو سه هزار متر و دو ۴۰۰ متر پیگیری خواهد شد.

 

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “مجسمه پرش با نیزه محسن ربانی/ حضور حدادی، تفتیان و زمانی در مسابقات دایموند لیگ و جایزه بزرگ آسیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi