مطالب مرتبط:

از حضور 120 دقیقه وزیر ورزش در آفتاب انقلاب تا نایب قهرمانی حدادی/نتایج کامل قهرمانی کشور/حدادی:سکوی قهرمانی همیشگی نیست

از حضور 120 دقیقه وزیر ورزش در آفتاب انقلاب تا نایب قهرمانی حدادی/نتایج کامل قهرمانی کشور/حدادی:سکوی قهرمانی همیشگی نیست

روز نخست مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور با حضور وزیر ورزش و جوانان پنجشنبه در ورزشگاه آفتاب انقلاب برگزار شد.

روز نخست مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور روز پنجشنبه در ورزشگاه آفتاب انقلاب برگزار شد و قهرمانان ۱۰ ماده مشخص شدند.

این رقابت‌ها در حالی برگزار شد که دوومیدانی کاران پس از پشت سر گذاشتن دوران بدنسازی به مسابقه پرداختند و رکوردهایی که کسب شد را نباید واقعی تلقی کنیم.

*حضور دو ساعته وزیر ورزش در آفتاب انقلاب

رقابت‌های روز نخست یک میهمان ویژه داشت که آن هم کسی نبود جز محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان.

گودرزی برای دومین بار از نزدیک شاهد عملکرد دوومیدانی کاران پس از سکانداری وزارت ورزش بود و بیش از دو ساعت در ورزشگاه حضور داشت.

مسابقات صبح در بخش مقدماتی و دهگانه برگزار شد و بعد از ظهر هیجان کار با حضور پرتاب دیسکی‌ها و دوهای سرعت بالا رفت.

وزیر ورزش یک ساعت پس از آغاز رقابت‌های بعداز ظهر در ورزشگاه حضور پیدا می‌کند و با استقبال افشین داوری، رئیس فدراسیون به جایگاه ویژه می‌رود.

* قهرمانی دوباره رضا قاسمی در ۱۰۰ مترساعت ۱۶ مرحله نهایی دوی ۱۰۰ متر برگزار می‌‌شود. رضا قاسمی و حسن تفتیان که رقابت نزدیکی با یکدیگر دارند در خط مسابقه قرار می‌گیرند. با شلیک تپانچه دوی ۱۰۰ متر در چشم برهم زدنی پایان می‌‌رسد و رضا قاسمی همانند سال گذشته و مسابقات لیگ به عنوان نفر اول از خط پایان عبور می‌کند و تفیتان پس از او.

 

* همه نگاه‌ها به پرتاب دیسک

در روز نخست همه نگاه‌ها به ماده پرتاب دیسک است، جایی که احسان حدادی پس از مدت‌ها باید در یک مسابقه رسمی در ایران حاضر شود. ساعت ۱۷  استارت پرتاب دیسکی‌ها زده می‌شود. حدادی و برادران صمیمی رقابت نزدیکی با هم دارند و پیش از مسابقه خود را گرم می‌کنند.

حدادی ۱۴ کیلوگرم وزن کم کرده است و این موضوع تعجب همگان را در پی دار. می‌گوید پس از اردو در کیش خسته است، اما به هرحال در مسابقه حاضر شده است.

در تمام قسمت‌های ورزشگاه مسابقات مواد مختلف در جریان است، اما همه نگاه‌ها به پرتاب دیسک جلب شده است و به نظر می رسد رقابت دو قهرمان ملی جذابیت ها را بالا برده است.

ورزشکاران یکی پس از دیگری پرتاب ‌های خود را انجام می‌دهند و محمود صمیمی در پرتاب سوم وقتی ۶۲ متر پرتاب می‌کند تشویق تماشاگران را به همراه دارد. وزش باد و لیز بودن دایره پرتاب صدای پرتابگران را در آورده است و همه به فکر چاره هستند تا بهترین پرتاب را انجام دهند، اما ظاهرا پیدا کردن راه حل امری ناممکن است.

ماده ۵ هزار متر هم در حین پرتاب دیسک انجام می‌شود. فریادهای بلندی از روی سکوها شنیده می‌شود. یکی از مربیان به شدت ورزشکارش را تشویق و به او انگیزه می‌دهد.

سجاد مرادی، دوومیدانی کار المپیکی ایران و رکورد دار ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر ایران هم با وجود مصدومیت در ورزشگاه حضور پیدا کرده است و کنار زمین با برخی ورزشکاران صحبت می‌کند.

کم کم به پرتاب‌های آخر که دیسکی‌ها نزدیک می‌شویم. وزیر ورزش هم از جایگاه پایین آمده و به سمت مسابقه پرتاب دیسک می‌رود. حدادی تنها ورزشکاری است که به استقبال او می‌رود و وزیر هم به او خسته نباشید می‌گوید.

مسابقه پرتاب دیسک که به پایان می‌رسد، حدادی را در جایگاه دوم با رکورد ۶۱ متر و ۶۸ سانتی متر می‌بینیم. ناراضی بودن در چهره او موج می‌زند، اما با این شرایط و به رسم جوانمردی پس از قهرمانی محمود صمیمی به سمت وی می‌رود و با گفتن تبریک او را در آغوش می‌گیرد.

 

 عکس یادگاری پرتاب دیسکی‌ها با وزیر آخرین بخش این مسابقه است، اما هنگام اهدا جوایز اتفاق جالبی می‌افتد. محمود صمیمی که اول شده است در جایگاه دوم می‌ایستد و حدادی را به سکوی نخست فرا می‌خواند که  حدادی هم با خنده او را به جایگاه نخست ‌می‌برد.

* وقتی وزیر گلایه‌ها را نمی‌شنود!

وزیر ورزش در مصاحبه ‌اش می‌گوید گلایه‌ای از ورزشکاران در مورد کمبود بودجه و امکانات نشنیده‌ام!، اما ورزشکاران حاضر گلایه‌های زیادی دارند. یکی می‌گوید پیست در شهرستان‌مان نداریم و دیگری از نداشتن حقوق و بودجه و دادن اجاره خانه می‌گوید.

او می‌گوید خیلی از رشته‌ها از جمله دوومیدانی نادیده گرفته شده‌اند و باید به آنها کمک کنیم. اصرار خبرنگاران در مورد پاسخ دادن وزیر به سوال های دیگر از جمله فوتبال هم بی نتیجه است و گودرزی می‌گوید در شرایط مناسب تری پاسخ می‌دهم.

روز نخست در حالی به پایان می‌رسد که دوومیدانی کاران در انتظار روزهای بهتری هستند و باید در مسابقات آتی که مهمترین آنها بازی های آسیایی کره‌جنوبی است مدال‌های خوش رنگی را برای دوومیدانی ایران کسب کنند.

نتایج کامل روز نخست به شرح زیر است:

* ۱۰۰ متر:

۱- رضا قاسمی از اصفهان با زمان ۱۰ ثانیه و ۵۶ صدم ثانیه.

۲-حسن تفتیان از خراسان رضوی با زمان ۱۰ ثانیه و ۵۹ صد م ثانیه.

۳- محمد حسین ابارقی از کرمان با زمان ۱۰ ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه.

* ۴۰۰ متر:

۱-احسان طهماسبی از کرمانشاه با زمان ۴۷ ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه.

۲-سجاد زارعی از لرستان با زمان ۴۸ ثانیه و ۳۵ صدم ثانیه.

۳-سید رضا کاشف از خراسان رضوی با زمان ۴۸ ثانیه و ۶۱ صدم ثانیه.

 ۱۵۰۰:

۱- مسلم نیا دوست از فارس با زمان ۳ دقیقه و ۴۸ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه.

۲- امیر مرادی از اصفهان با زمان ۳ دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه.

۳-حسین کیهانی از کرمانشاه با زمان ۳ دقیقه و ۴۹ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه.

 ۱۱۰ متر مانع:

۱-میلاد سیار از کردستان با زمان ۱۴ ثانیه و ۴۰ صدم ثانیه.

۲- مجتبی پوستچی از خراسان رضوی با زمان ۱۴ ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه.

۳- آرمین سبحانی از کرمانشاه با زمان ۱۴ ثانیه و ۸۲ صدم ثانیه.

* ۵۰۰۰ متر:

۱- محمد جواد صیادی از فارس با زمان ۱۵ دقیقه و ۷ ثانیه و ۱۶ صدم ثانیه.

۲- احمد فرود از فارس با زمان ۱۵ دقیقه و ۱۱ ثانیه و ۶۰ صدم ثانیه.

۳- پژمان کرزه ای از همدان با زمان ۱۵ دقیقه و ۱۱ ثانیه ۹۷ صدم ثانیه.

*پرتاب نیزه:

۱-ایوب آرخی از گلستان، ۷۰ متر و ۷۵ سانتی متر.

۲-امید تاجی از گلستان، ۶۷ متر و ۳۰ سانتی متر.

۳-صادق خادمی از کهگیلویه و بویر احمد، ۶۷ متر و ۲۰ سانتی متر.

*پرش سه گام:

۱- میلاد دریساوی از قم، ۱۶ متر و ۳ سانتی متر.

۲- سعید خدری از بوشهر، ۱۵ متر و ۵۲ سانتی متر.

۳- وحید صدیق از مازندران، ۱۵ متر و ۳۹ سانتی متر.

*پرتاب دیسک:

۱- محمود صمیمی از تهران ب، ۶۲ متر.

۲- احسان حدادی از تهران الف، ۶۱ متر و ۶۸ سانتی متر.

۳- محمد صمیمی از تهران ب، ۶۰ متر و ۵۵ سانتی متر.

* ۴۰۰* ۴ متر امدادی:

۱- تیم خراسان رضوی متشکل از ( حسن تفتیان، شهاب الدین طهماسبی، سید رضا کاشف و مجتبی پوستچی) با زمان ۴۰ ثانیه و ۹۱ صدم ثانیه.

۲- تهران الف متشکل از ( مسعود هاشمی خواه، طاهر کاظمی،  مهدی زمانی و ایمان روغنی) با زمان ۴۰ ثانیه و ۹۸ صدم ثانیه.

۳-خراسان شمالی متشکل از (حامد شریفیان، علی اصغر صابری، مصطفی آرمان و هادی بیدل) با زمان ۴۳ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه

* پرش با نیزه:

۱- محمد محسن ربانی از قم، ۵ متر و ۱۰ سانتی متر.

۲- محمد بنی آدم از تهران الف، ۴ متر و ۶۰ سانتی متر.

۳-امیر محمد صلح از فارس، ۴ متر و ۶۰ سانتی متر.

حدادی در مورد نایب قهرمانی‌اش در مسابقات پرتاب دیسک قهرمانی کشور اظهار داشت: مسابقه خوبی بود اما برای من راضی‌کننده نبود چون انتظار داشتم پرتاب‌هایم بهتر باشد. البته شرایط جوی و دایره پرتاب طوری بود که کارمان را سخت کرد. وزش باد هم در حرکت دیسک تاثیر‌گذار بود.

وی در خصوص اینکه از کسب مقام دوم ناراحت هستی یا خیر گفت: نه ناراحت نیستم. مسابقه برد و باخت دارد. همیشه نمی‌توان برنده شد و به مقام قهرمانی رسید. پس از پایان مسابقه نیز وظیفه‌ام بود که تبریک بگویم.

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن عنوان کرد: در حال حاضر در آغاز فصل هستیم و پایین بودن رکوردها طبیعی است. البته هر سال در این فصل بالای ۶۵ متر پرتاب می‌کردم.

حدادی در پاسخ به این سوال که آیا نبود مربی ما را اذیت نمی‌کند، گفت: قطعاً حضور مربی می‌تواند کمک کند اما من هنوز مربی ندارم. با فیزیوتراپ کار می‌کنم اما هیچ چیز جای مربی را نمی‌گیرد.

قهرمان پرتاب دیسک بازی‌های کشورهای اسلامی در مورد برنامه‌های آینده‌اش گفت: بعد از مسابقات لیگ الماس که جمعه هفته آینده در قطر برگزار می‌شود برای یک ماه به روسیه می‌روم تا در آنجا اردو بزنم.

وی در خصوص اینکه وضعیت حضور در آمریکا به کجا رسید، عنوان کرد: حضورم در آمریکا هنوز مشخص نیست.

حدادی در پاسخ به این سوال که چرا در مسابقات هال آلمان شرکت نمی‌کنی عنوان کرد: این مسابقات در برنامه امسالم قرار نداشته و به همین دلیل در آنجا شرکت نمی‌کنم.

وی درباره حضور وزیر ورزش و جوانان در محل برگزاری مسابقه دو و میدانی قهرمانی کشور عنوان کرد: از او تشکر می‌کنم که در محل مسابقه حاضر شد و این اتفاق به ورزشکاران انگیزه می‌دهد. انتظار دارم که از دو و میدانی حمایت کنند تا به موفقیت‌های بیشتری برسد.

0 دیدگاه در “از حضور ۱۲۰ دقیقه وزیر ورزش در آفتاب انقلاب تا نایب قهرمانی حدادی/نتایج کامل قهرمانی کشور/حدادی:سکوی قهرمانی همیشگی نیست”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi