طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

فقط طلای المپیک برزیل مرا آرام می‌کند

احسان حدادی که اولین مدال تاریخ دوومیدانی کشور را در رقابت‌های المپیک  لندن با تصاحب گردن‌آویز نقره به دست آورد تنها حسرتش در روزهای پایانی سال ۹۲ از دست دادن مدال طلای المپیک لندن آن هم به دلیل  اختلاف  چند سلانتی‌متری با رکورد هارتینگ آلمانی است. با این حال وی  در گفت‌و‌گو با «حمایت» به صراحت گفت که دیگر به گذشته فکر نمی‌کند و افزود:  المپیک لندن تمام شد، درست است با اختلاف ناچیز طلای المپیک را از دست دادم اما به فکر کسب مدال طلای المپیک بعدی هستم. فقط طلای المپیک برزیل مرا آرام می‌کند.

 حدادی اضافه کرد: در مقطعی که اعلام کردم دیگر نمی‌خواهم برای تیم ملی به میدان بروم خودم هم بسیار ناراحت بودم ولی به هر حال من که اولین مدال المپیک را در دوومیدانی کسب کردم و در ورزشگاهی رقابت می‌کردم که ۱۰۰ هزار نفر تماشاگر داشت و از اینکه می‌دیدم با عدم برگزاری اردوهایی که برنامه‌ریزی کرده بودم از آمادگی همیشگی‌ام عقب می‌مانم رنج می‌بردم و این تنها برای خودم نبود بلکه مملکت روی من سرمایه‌گذاری کرده بود و نباید به راحتی همه چیز را خراب کرد.

احسان حدادی

 این قهرمان دوومیدانی کشورمان با بیان اینکه حتی از جیب خودش برای برپایی اردو هزینه کرده است،  تاکید کرد: از طریق اسپانسر یا پول شخصی هزینه می‌کردم اما اجازه نمی‌دادم اردوهایم لغو شود  و خدا را شکر توانستم جایگاه خودم را در بین سه‌، چهار نفر برتر دنیا حفظ کنم. امیدوارم در دولت جدید بتوانیم در ورزش و همین طور حوزه‌های دیگر مانند هنر پیشرفت کنیم چرا که من معتقدم ایرانی‌ها باهوش هستند و می‌توانند پله‌های ترقی را طی کنند.
نایب قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این سوال که در سال ۹۳ مهم‌ترین برنامه او چه خواهد بود؟ گفت:ما بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی را پیش رو داریم و خوشبختانه تمریناتم را در شرایط خوبی انجام می‌دهم. سال گذشته بیشتر تمرینات را در خارج از ایران انجام دادم اما در سال جاری ۶ ماه است که در جزیره کیش تمرین می‌کنم و می‌خواهم با آمادگی بالایی در مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی حاضر شوم. من از ورزشگاهی که قرار است مسابقات دوومیدانی کره جنوبی برگزار شود خاطرات خوبی دارم چرا که در سال ۲۰۰۵ توانستم در همین ورزشگاه رکورد آسیا را بزنم و بسیار امیدوارم در سال آینده نیز بتوانم بهترین نتیجه را بگیرم. وی  در خصوص مراسم تجلیل از مدال‌آوران المپیک لندن که با ۱۸ ماه تا خیر هفته قبل در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، گفت:همین که این مراسم را برگزار کردند دستشان درد نکند. حدادی در پاسخ به این سوال که بهترین خاطره ورزشی‌ات در سال ۹۲ چیست؟ گفت:خاطرات خوب زیادی در سال ۹۲ ندارم ، فقط مدال طلایی که در بازی‌های کشورهای اسلامی گرفتم و توانستم ۶ متر رکورد این مسابقات را ارتقا بدهم بهترین خاطره‌ام است.
حدادی با اشاره به انتقاداتی که برخی اوقات از وی می‌شود، بیان کرد: من از انتقادات ناراحت نمی‌شوم و اشکالی در انتقاد نمی‌بینم چرا که در انتقاد نکات مثبت هم وجود دارد، اما اینکه خود من گاهی از شرایط دوومیدانی کشور انتقاد می‌کنم به خاطر خودم نیست بلکه منافع ملی را در نظر می‌گیرم  .

برچسب ها

0 دیدگاه در “فقط طلای المپیک برزیل مرا آرام می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi