مطالب مرتبط:

امکاناتمان درحد خارجی‌ها باشد، به رکورد «بولت» هم می‌رسم

صحبت‌های حسن تفتیان که‌ سال گذشته موفق به شکستن رکورد دوی ۱۰۰ متر ایران شد را در ذیل می‌خوانید:
* در مسابقات جهانی تا نیمه‌نهایی پیش رفتی، آیا بیشتر از این از خودت انتظار داشتی؟
مسابقات جهانی سطح بسیار بالایی داشت اما همان‌طور که قبل از این رقابت‌ها اعلام کرده بودم، برنامه اصلی من برای این مسابقات نبود. هدف‌گذاری‌ام برای بازی‌های آسیایی ‌سال آینده است و فقط به‌خاطر حضور دوندگان بزرگ جهان  و دیدن سطح رقابت‌ها از نزدیک به لهستان رفتم. البته عملکردم خیلی بهتر از آن‌چه که فکر می‌کردم بود، اگرچه به فینال هم می‌رسیدم اتفاق خاصی رخ نمی‌داد زیرا در ایران به مسابقات جهانی هیچ اهمیتی داده نمی‌شود.
* چرا برای مسابقات جهانی که بالاترین سطح را دارد، ارزشی قایل نمی‌شوید؟
ما بدون مربی و سرپرست به این رقابت‌های بزرگ اعزام شدیم و وقتی برمی‌گردیم فقط می‌گویند چرا مدال نگرفتید اما نمی‌دانند که در مقابل رقبایمان چقدر کمبود امکانات داریم.

حسن تفتیان

 

* تا به حال خودت را با دوندگان خارجی مقایسه کرده‌ای؟
 باور کنید هر‌بار که به مسابقات جهانی می‌روم و برمی‌گردم تا چند روز حالم خوب نیست زیرا حتی لباس‌هایی که ما به تن می‌کنیم با آنها تفاوت زیادی دارد. من هم مجبورم به خاطر قانون عجیب ورزش ایران که به سطح رقابت‌ها کاری ندارند و فقط به مدال پاداش می‌دهند به فکر بازی‌های آسیایی باشم تا شاید بتوانم مدال بگیرم و از من هم تقدیر شود وگرنه مقام چهارم جهان را هم بیاورم، کسی توجه نمی‌کند.
* برای بازی‌های آسیایی قول می‌دهی اولین مدال تاریخ دوی سرعت را به دست بیاوری؟
برای بازی‌های آسیایی نیز نیاز به امکانات بیشتری داریم زیرا حریفان قطری در کمپ‌های مطرح دنیا و مربیان آمریکایی کار می‌کنند و باید با آنها رقابت کنیم. اگر این اتفاق رخ ندهد نمی‌توانم قولی بدهم اما تمام تلاشم را می‌کنم.  مسئولان ورزش کشور اگر یک‌بار مسابقات دوومیدانی را از نزدیک ببینند قطعا نظرشان درخصوص این رشته تغییر می‌کند.
* چطور؟
 به هر حال ۴۸ مدال در المپیک در آن توزیع می‌شود و هرکدام از این مدال‌ها ارزش یک مدال رشته‌های تیمی را  دارد. اوسین بولت اسطوره ورزش دوومیدانی است اما معتقدم اگر به من امکانات او را بدهند می‌توانم با این دونده بزرگ هم رقابت کنم.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “امکاناتمان درحد خارجی‌ها باشد، به رکورد «بولت» هم می‌رسم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi