طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

مربیان ایرانی را فراموش نکنیم

این روزها در دوومیدانی شاهد گلایه هایی زیادی از سوی ورزشکاران هستیم که دلیل آن را نبودن مربی برای تمرینات خود ذکر می کنند. هر چند مسئولین فدراسیون هربار در پاسخ به اینکه مربیان خارجی ورزشکاران چه وقت مشخص می شوند می گویند فعلا دوومیدانی کار در حال مذاکره با یک مربی خارجی است که درصورت توافق و ارسال رزمه برای بستن قرارداد وارد مذاکره می شویم. از طرف دیگر بازیکنان ابراز می کنند که هنوز منتظر توافق فدراسیون با مربی خارجی هستند و اعلام شده به محض تامین بودجه اقدام به گرفتن مربی می کنند. بنابرین هماهنگی بین فدراسیون و ورزشکاران وجود ندارد و منجر به اظهار نظرهای متفاوتی در این زمینه هستیم.

مساله اینجاست که دوومیدانی رشته ای است که بصورت انفرادی در هر ماده ای نیازمند مربی تخصصی است و این مساله بودجه است که همواره گریبانگیر فدراسیون ها بوده و برای گرفتن مربی خارجی محدودیت ایجاد کرده است. مسئولین فدراسیون برای حل این معضل اعزام ورزشکار به کمپ های خارجی را مطرح می کنند اما  در عمل کاری هم در این خصوص انجام نشده است.

مربیان داخلی

 
به نظر می رسد باتوجه به اهمیت حفظ آمادگی ورزشکاران برای مسابقات بین المللی داشتن یک مربی داخلی در دوران بعد از مسابقات در کنار ورزشکاران بهتر از این باشد که ورزشکاران را به حال خود رها کرده و آنها نیز چشم انتظار مربی خارجی باشند و در زمان نزدیک به مسابقات با اعزام ورزشکاران به کمپ های خارجی سطح آمادگی ورزشکاران را به سطح ایده ال برسانند.
نکته ای دیگر اینکه توسعه سطح دانش مربیان داخلی با حضور در کنار ورزشکاران در کمپهای خارجی می تواند سطح دانش این مربیان را بالا برده و مسلما می تواند به سطوح پایه این رشته کمک کند زیرا بحث مربی خارجی دوومیدانی نباید بعنوان یک معضل همیشگی باقی بماند و فدراسیون باید برنامه ریزی کند در آینده با تربیت مربیان بین المللی بخشی از مشکلات ورزشکاران را حل کند.
باشگاههای دوومیدانی در تربیت ورزشکاران نقش بسزایی دارند اما حمایت این بازیکنان در مراحل بعدی برای گذراندن دوره های بین المللی و کسب تجربه می تواند سرمایه عظیمی را برای باشگاهها و دوومیدانی کشور به ارمغان بیاورد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “مربیان ایرانی را فراموش نکنیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi