مطالب مرتبط:

داوری: دوی صحرانوردی ایران نیاز به حمایت دارد

داوری

رییس فدراسیون دوومیدانی می‌گوید رشته های صحرانوردی در جهان از اقبال  بسیار خوبی برخوردار است و باید از این تیم پشتیبانی شود تا در آینده ایران هم نتایج قابل قبولی در این رشته ها بگیرد.

افشین داوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان  ایران(ایسنا)، درباره عملکرد تیم صحرانوردی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا  اظهار کرد: سطح کیفی این رقابت ها قابل قبول بود. به طور مثال تیم قطر هم  مربیان و هم ورزشکارانش آفریقایی هستند اما ایران توانست این تیم را شکست  دهد و در رده جوانان عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد تا قطری ها در  جایگاه سوم قرار بگیرند.

 

وی ادامه داد: سالیان سال است که صحرانوردی در ایران از اصل خود فاصله  گرفته است اما در چهار پنج ماهی که اردو داشتیم، ملی پوشان توانستند نتیجه  بگیرند و خودشان هم می گفتند که ما پاسخ اعتماد شما را داده ایم. ملی پوشان توانستند بعد از ۱۰سال بر روی سکو بایستند و نشان دادند تیمی منسجم هستند.

 

رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: این تیم که در رده جوانان در آسیا دوم شده  می‌تواند در دوره های بعد و در رده بزرگسالان عنوان بهتری را کسب کند.  بحرین که در دوره پیش در رده جوانان قهرمان شده بود، در این دوره توانست  عنوان قهرمانی را در رده بزرگسالان به دست آورد. قطعا جوانان ما هم در دوره بعد و در رده بزرگسالان عملکرد بهتری را از خود نشان می دهند و امیدوارم  بتوانیم شرایط آرمانی آن ها را حفظ کنیم.

 

داوری در پاسخ به این که آیا برنامه ای برای آوردن مربی خارجی برای  دوومیدانی کاران صحرانوردی دارید؟ گفت: صحرانوردی در جهان از اقبال بسیار  خوبی برخوردار است و باید از این تیم پشتیبانی شود تا در آینده ایران هم  نتایج قابل قبولی در این رشته ها بگیرد. ما هم دوست داریم که از تجارب دیگر مربیان در این رشته استفاده کنیم البته مربیان داخلی صحرانوردی هم وضعیت  مطلوبی دارند.

 

وی گفت: باید با شرایط موجود برای رشته های مختلف دوومیدانی برنامه ریزی  کرد و با توجه به این که بازی های آسیایی در راس امورات ورزش قرار  دارد،‌باید با توجه به این اهداف و محدودیت های اعتباری برنامه ریزی کرد.  امیدوارم در آینده به تیم دوومیدانی صحرانوردی هم اعتماد شود و سرمایه  گذاری بیشتری برای این تیم صورت گیرد.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “داوری: دوی صحرانوردی ایران نیاز به حمایت دارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi