مطالب مرتبط:

بعضی‌ها خوب بودند، بعضی‌ها بد

افشین داوری  در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص نتایج دوندگان ایران در بازی‌های داخل سالن قهرمانی آسیا، اظهار داشت: نتایج بچه‌ها با توجه به ارزیابی‌های اولیه ما در فدراسیون دوومیدانی تقریبا خوب بود. برخی از ورزشکاران خیلی خوب بودند و بعضی هم خیلی جالب کار نکردند.

وی در خصوص رده‌بندی ایران در این مسابقات یادآور شد: رده‌بندی کلی این مسابقات به صورت دقیق به ما اعلام نشد اما ما هم برای رده‌بندی نرفته بودیم چراکه اگر می‌خواستیم برای رده‌بندی در این پیکارها شرکت کنیم با تیم کامل خود راهی چین می‌شدیم. حتی می‌توانستیم لیلا رجبی را هم که یک طلای مسلم بود را با خودمان ببریم اما پیش از برگزاری این رقابت‌ها اعلام کرده بودیم که ملاک حضور ورزشکاران در چین، رکوردهایی است که در مسابقات داخل سالن تهران کسب می‌کنند؛ ضمن اینکه برخی از ورزشکاران مصدوم بودند و امکان شرکت آنها در پیکارهای داخل سالن آسیا فراهم نبود.

رئیس فدراسیون دوومیدانی با اشاره به عملکرد مریم طوسی گفت: پیش از اینکه تیم ما به این مسابقات اعزام شود، با مریم طوسی صحبت کردم و گفتم که شما باید در ماده ۴۰۰ متر بدوید. کارشناسان ما بر این باورند که شما در ماده ۴۰۰ متر توانایی‌های بیشتری نسبت به ۱۰۰ متر دارید. به طوسی گفتم ما به این باور رسیده‌ایم که تخصص شما ۴۰۰ متر است.

وی افزود: مریم طوسی به شدت مخالف این موضوع بود و حتی تا مرز گریه هم پیش رفت. او گفت اصلا دوست ندارد در ۴۰۰ متر بدود و می‌خواهد در ۱۰۰ و ۲۰۰ فعالیت کند. زمانی که تیم به محل مسابقات اعزام شد و پس از اینکه طوسی در ماده ۶۰ متر به عنوان سومی دست یافت به او گفتم که باید در رشته ۴۰۰ متر رقابت کنی. او مخالفت کرد اما سرانجام وی متقاعد شد که باید در این ماده بدود که ماحصل آن هم کسب یک مدال طلا شد. پیش از اینکه طوسی در ۴۰۰ متر بدود به من گفت ورزشکاران قزاق و چین در این ماده هستند که بسیار توانمند‌ند؛ اما او در این ماده دوید و به رغم اینکه ورزشکاران توانمند زیادی در این رشته حضور داشتند، مدال طلا را کسب کرد.

داوری با بیان اینکه طوسی را متقاعد می‌کنیم که از این پس در ماده ۲۰۰ و ۴۰۰ متر بدود، گفت:  اگر این دونده ایران در رشته ۴۰۰ بدود، شانس به دست آوردن مدال در بازی‌های آسیایی را هم دارد. قطعا شانس او در رشته ۴۰۰ متر به مراتب بیشتر از ۱۰۰ متر است. تخصص او ۴۰۰ بوده و طوسی ورزشکار بسیار توانمندی است.

وی در خصوص عملکرد مهدی زمانی هم تاکید کرد: در مجموع مهدی زمانی به رغم اینکه اولین تجربه بین‌المللی داخل سالن خود را پشت سر می‌گذاشت خیلی خوب ظاهر شد.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در مورد ارزنده گفت:  محمد ارزنده بعد از سال‌ها در پرش طول مدال گرفت. رکورد بسیار خوبی از خود به جا گذاشت اما او باز هم گوی میدان را به همان ورزشکار کویتی که چندی پیش در تهران به او باخته بود، واگذار کرد. در مجموع رکورد خوبی از ارزنده به ثبت رسید که من از پرشش راضی هستم.

دوومیدانی داخل سالن آسیا

داوری در مورد ورزشکاران استقامتی هم گفت: دونده‌های استقامت ما خوب بودند. کیهانی اولین تجربه خود را سپری کرد و اگر کمی با تدبیر می‌دوید صاحب مدال می‌شد. به نظرم او تمام تلاشش را کرد اما کم تجربگی باعث شد که نتواند مدال بگیرد. فهیمی هم  با وجود جوانی رکورد خوبی را به ثبت رساند. به نظر من او آینده درخشانی پیش رو خواهد داشت.

وی در مورد ورزشکاران هفت‌گانه تصریح کرد: در ماده هفت‌گانه همه خوب‌های آسیا بودند. واقعا ماده شلوغی بود. متاسفانه در ماده پرش با نیزه هفت‌گانه، نیزه ورزشکاران به دست آنها نرسید و مجبور شدند با وسیله‌ای ورزشکاران دیگر بپرند. سپهرزاد به دلیل اینکه نیزه تخصصی خود را همراه نداشت از ورزشکار کره‌ای قرض کرد. در لحظه‌ای که قصد داشت با آن تمرین کند، نیزه در لحظه کنده شدن از زمین برگشت و وی از فاصله حدود ۵ متری به شدت زمین خورد و مصدوم شد. این در شرایطی بود که این ورزشکار کشورمان تا پیش از پرش با نیزه از نظر امتیازی در رده دوم قرار داشت.

داوری ادامه داد: تغییرات آب و هوا و زمان هم  تاثیر خود را روی سپیده توکلی گذاشت.او موفق شد رکورد سال گذشته را تکرار کند اما به دلیل شرایط زمانی خیلی خوب ظاهر نشد. رحیمی و زمانی هم شرایطی مشابه توکلی داشتند. زمانی به سختی دوید و با تلاش بسیار زیاد خود را به مرحله نهایی رساند. ورزشکارانی که صبح مسابقه می‌دادند مشکلات بسیار زیادی داشتند اما وقتی مسابقات در ظهر برگزار می‌شد، بدن‌هایشان به حالت طبیعی برمی‌گشت و خوب می‌دویدند.

وی عنوان کرد:  میلاد سیار اولین سفرش را تجربه می‌کرد. واقعا فضای مسابقات برایش سخت بود و نتوانست رکورد خوبی به جا بگذارد. او جوان است و می‌تواند رکوردهای خوبی در آینده به دست بیاورد.رضا قاسمی هم می‌توانست بهتر از این‌ها بدود. خودش هم به این موضوع اعتقاد داشت.

رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: در آنجا فهمیدم بحرین ۹ ورزشکار خارجی گرفته است که همه آنها دوندگان رشته‌های ۴۰۰ متر به بالا هستند. کشورهای حاشیه خلیج فارس در حال جذب دونده هستند که در این بین  قطر و بحرین سهم بیشتری نسبت به سایرین دارد. امارات هم همین کار را می‌کند. با این تفاسیر بچه‌ها برای بازی‌های آسیایی کره‌جنوبی مشکل خواهند داشت. متاسفانه کسی هم نیست که جلوی این کشورها  را بگیرد. به هر حال باید تمام تلاش خود را بکنیم.

کاروان ۱۱ نفره دوومیدانی ایران در رقابت‎های داخل سالن آسیا موفق به کسب دو طلا، یک نقره و دو برنز به شرح زیر شده بود:

مهدی زمانی و مریم طوسی در ۴۰۰ متر مردان و زنان به مدال طلا دست یافتند. محمد ارزنده در پرش طول به مدال نقره بسنده کرد و رضا قاسمی و مریم طوسی در ۶۰ متر مردان و زنان به مدال برنز رسیدند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “بعضی‌ها خوب بودند، بعضی‌ها بد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi