طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

تنزل جایگاه دوومیدانی ایران نسبت به دوره گذشته

تیم ملی دوومیدانی ایران در پایان رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا در هانگژوی چین، ایران با کسب دو طلا، یک نقره و دو برنزی که تنها در روز اول این دوره از رقابت ها کسب کرد در رده هفتم آسیا قرار گرفت در حالی که ملی پوشان ایران در دوره گذشته موفق شده بودند در جایگاه سوم آسیا قرار گیرند.
مهدی زمانی و مریم طوسی در روز اول این مسابقات و در ماده ۴۰۰ متر مردان و زنان مدال طلا کسب کردند که زمانی با رکورد ۴۸ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه و طوسی با زمان ۵۰ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه به این مهم رسیدند و تنها مدال طلای ایران در این مسابقات توسط این دو ورزشکار به دست آمد.

همچنین محمد ارزنده در روز اول این مسابقات عملکرد چشمگیری داشت به طوری که عنوان نهمی دوره پیش این رقابت‌ها را با مدال نقره تعویض کرد. ارزنده در ماده پرش طول با رکورد ۷ متر و ۸۰ سانتیمتر به مدال نقره رسید و رکورد داخل سالن ایران را ارتقا داد.

دوومیدانی داخل سالن

در ۶۰ متر مردان رضا قاسمی با زمان ۶ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه به مقام سوم ۶۰ متر دست یافت که تفاوتی با رکورد قبلی‌اش در این مسابقات نداشت.
در ماده ۶۰ متر زنان نیز طوسی نماینده ایران، نتوانست رکورد جام فجر خود را در این مسابقات تکرار کند و در نهایت با زمان ۷ ثانیه و ۵۰ صدم ثانیه برنز گرفت. البته او اولین بار بود که در این ماده مسابقه می‌داد.
در دوی ۱۵۰۰ متر نیز حسین کیهانی تنها با یک صدم ثانیه اختلاف از رسیدن به مدال برنز باز ماند و با زمان ۳ دقیقه‌ و ۵۰ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه چهارم شد و مهدی فهیمی دیگر نماینده ایران در این ماده بود که با زمان ۳ دقیقه‌ و ۵۵ ثانیه و ۴۱ صدم ثانیه ششم شد.
میلاد سیار در ۶۰ متر با مانع با زمان ۸ ثانیه و ۲۷ صدم ثانیه از رسیدن به مرحله فینال باز ماند و در گروه سوم این مسابقات با حریفان خود رقابت کرد.
در ادامه دومین روز از مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا در چین، هادی سپهرزاد و عبدالجلیل توماج در ماده‌های دیگری از رشته هفتگانه مسابقه دادند که در نهایت از دور رقابت‌ها کنار رفتند.
همچنین تیم ۴ در ۴۰۰ ایران با ترکیب رضا قاسمی، مهدی زمانی، هادی رحیمی و علی فهیمی در خط مسابقه قرار گرفت که در نهایت با زمان ۳ دقیقه‌ و ۱۲ ثانیه و ۵۸ صدم ثانیه و با ۶ صدم ثانیه اختلاف نسبت به تیم سوم، در رده چهارم این رقابت‌ها قرار گرفت.
سپیده توکلی هم در پنجگانه با امتیاز ۳۷۶۶ پنجم شد.
به این ترتیب کاروان ایران با مدال‌هایی که از روز اول این مسابقات به دست آورد یعنی دو طلا، یک نقره و دو برنز به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “تنزل جایگاه دوومیدانی ایران نسبت به دوره گذشته”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi