طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

نتایج ضعیف دوندگان ایران دردوومیدانی داخل سالن آسیادرآستانه بازیهای آسیایی

تیم ملی دوومیدانی کشورمان در سال ۹۳ دو رویداد مهم شامل رقابت های دو و میدانی داخل سالن قهرمانی ۲۰۱۴ جهان در لهستان و بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی را در پیش دارد که با وجود نتایج نه چندان خوب ملی پوشان درچین، امید زیادی نسبت به رقابت های پیش رو نباید داشته باشیم.

درششمین دوره رقابت های قهرمانی دوومیدانی داخل سالن آسیامهدی زمانی در ۴۰۰متر مردان با رکورد ۴۸ ثانیه و ۲۵ صدم ثانیه به مدال طلا رسید.

مریم طوسی که در ماده ۶۰ متر موفق به کسب مدال برنز شده بود درماده ۴۰۰ متر به میدان رفت و با کسب زمان ۵۴ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه به مدال طلا دست یافت.

همچنین در ۶۰ متر مردان رضا قاسمی با زمان ۶ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه به مقام سوم رسید.

مریم طوسی

محمد ارزنده هم رکورد ۷ متر و ۸۰ سانتی متر را ثبت کرد و با شکستن رکورد پرش طول داخل سالن ایران مدال نقره این رقابت ها را از آن خود کرد.

و در هفتگانه و پنجگانه، ۱۵۰۰ متر و ۱۱۰ متر با مانع نیز ورزشکاران کشورمان نتوانستند کاری از پیش ببرند.

تیم ملی کشورمان نسبت به دور گذشته این رقابتها یک مدال طلا کمتر کسب کرد تا به نوعی فدراسیون دوومیدانی از نظر نتیجه نتواند، خواسته جامعه ورزش را برآورده سازد و عقب گردی از نظر نتیجه داشته است.

فدراسیون و کارشناسان فنی دو و میدانی باید از همین الان با شناخت نقاط ضعف و قوت رقابت های داخل سالن آسیا به فکر حل مشکلات فنی دوومیدانی کاران کشورمان باشند تا در بازیهای آسیایی بتوانیم نتایجی بهتر از چهار سال قبل کسب کنیم.

تیم ملی دوومیدانی ایران در دوره قبلی این رقابت ها که سال ۹۰ در چین برگزار شد با کسب شش مدال رنگارنگ (۳طلا، ۱نقره و ۲برنز) به کار خود پایان داده بود.

مریم طوسی و رضا بوعذار در ۴۰۰ متر و رضا قاسمی در ۶۰ متر ملی پوشان طلایی ایران در این رقابت ها بودند. تنها نقره ایران را لیلا رجبی در ماده پرتاب وزنه به دست آورد. امین قلیچی در ۴۰۰ متر و سپیده توکلی در پنجگانه ملی پوشان برنزی کشورمان در این رقابت ها بوده اند.

برچسب ها

2 دیدگاه در “نتایج ضعیف دوندگان ایران دردوومیدانی داخل سالن آسیادرآستانه بازیهای آسیایی”

  1. سعيد گفت:

    شک نکنید فهیمی وکیهانی یه روزی دوپینگشون در میاد من که با فهیمی دوییدم دونده ای به این ضعیفی ندیدم اما امپولهای ایپو بلدن چه جوری فهیمی رو سه هزار هشت بیست وسه بدونند دست از دوپینگ بردار

  2. اسدی گفت:

    عزیز من چرا تهمت میزنی فهیمی و کیهانی به سختی تمرین می کنند چون در اردوی تیم ملی کنار علی عالمی و مصطفی ابراهیمی تمرین کرده اند و تمرینات همدیگر را دیده اند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi