طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

سخنان قهرمان پارالمپیک پس از قتل نامزدش

اسکار پیستوریوس بالاخره سکوتش را شکست؛ دونده مشهور دنیا که با پاهای کربنی​اش رکوردهای متعددی در بازی های پارالمپیک دارد اولین فرد معلولی است که توانسته جواز حضور در بازی های المپیک را هم بگیرد و در سال ۲۰۱۲ هم در بازی های المپیک لندن به میدان رفت. به گزارش « اکیپ » با این حال درست یک سال پیش یعنی در بامداد ۱۴ فوریه اتفاقی تلخ رخ داد که زندگی پیستوریوس را دگرگون کرد؛ نامزدش، ریوا استینکاپ، که برای روز ولنتیاین، تصمیم گرفته بود شبانه به خانه اسکار برود با تفنگ او کشته می شود. در واقع پیستوریوس در اظهاراتش گفته بود که فکر کرده دزد وارد خانه شده است و او را با تفنگ کشته است.

دونده قاتل

پیستوریوس بعد از دادگاه اولیه بی گناه شناخته نشد و قرار شد در ادامه سال به روند این پرونده رسیدگی شود. حالا یک سال بعد از آن واقعه، پیستوریوس سکوتش را شکست و در این باره حرف زد: «هیچ کلمه ای برای توصیف این حس ویرانگر آن حادثه، پیدا نمی کنم. حادثه ای که غم را مهمان دل همه آنهایی کرد که ریوا را دوست داشتند و به دوست داشتن او ادامه می دهند». این دونده ۲۷ ساله که این جملات را در صفحه اینترنت خصوصی اش نوشته در ادامه گفته است: «درد و غم این حادثه، به ویژه برای والدین، خانواده و دوستان ریوا مرا عمیقا می سوازند. تا آخر عمرم فقدان ریوا و زخمی که از آن روز روی دلم مانده را به همراه خواهم داشت».

ادامه دادگاه در ماه مارس

پیستوریوس که روز ولنتاین سال گذشته گفته بود که نامزدش را روی یک حادثه کشته است مجرم شناخته شد و حتی گفته می شود ممکن است متهم به قتل عمد شود. گزارش های اولیه حاکی از این است که او، ریوا را بعد از یک مشاجره شدید به قتل رسانده است و حالا در ماه مارس، یعنی کمتر از یک ماه دیگر او باید در دادگاه حاضر شود تا به اتهاماتش پاسخ دهد. مادر ریوا البته در گفت و گویی که با روزنامه «تایمز» داشته گفته هیچ جمله ای درد او را تسکین نمی دهد و اصولا هیچ کاری زخم او را مرهم نمی شود. خیلی ها معتقدند اینها پاسخی به حرف های پیستوریوس است که در صورت محکوم شدن دلخوش به گرفتن رضایت از خانواده نامزدش نباشد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “سخنان قهرمان پارالمپیک پس از قتل نامزدش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi