طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

وزیر ورزش و جوانان : توجه به اخلاق مداری و خوی جوانمردی

 «محمود گودرزی» عصر روز (چهارشنبه) در دیدار با ملی پوشان دوومیدانی اعزامی به رقابت های دوومیدانی قهرمانی داخل سالن آسیا در چین و صحرانوردی قهرمانی آسیا در ژاپن، از آنان به عنوان الگوهای ماندگار ایران اسلامی یاد کرد و افزود: دوومیدانی مادر ورزش هاست که باید با حمایت های مادی و معنوی روبرو شود.

وی با اشاره به اینکه دوومیدانی تمام شاخص های اصلی ورزش از جمله سرعت و قدرت را در بر می گیرد، نقش این رشته ورزشی را بسیار پر اهمیت دانست و گفت: ما در رشته دوومیدانی از تجربه کهنی برخوردار هستیم و کسانی که ما را در ایران در رشد و توسعه این ورزش مهم یاری می کنند از صاحب نامان و قهرمانان اسبق کشورمان هستند.

وی با تاکید بر اصل اخلاق مداری در ورزش کشور ادامه داد: تا به امروز شاهد هیچگونه بی اخلاقی از ورزشکاران دوومیدانی نبوده ایم و این نقطه عطف این رشته ورزشی است. ملی پوشان این رشته، ورزشکارانی خوش خلق و اخلاق مدار هستند و شاید این امر را مدیون مربیان اخلاق مدار و زحمت کش این رشته پر مدال باشیم. به هر روی این مساله باید با توسعه، پیشرفت، برتری و بهبودی همراه شود تا بتوانیم جایگاه های برتر جهان را کسب کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه خطاب به ملی پوشان دوومیدانی گفت: هر یک از شما الگویی برای جوانان و نوجوانان این مرز و بوم به شمار می آیید. از شما انتظار می رود مانند سنوات گذشته با اخلاق مداری و خوی جوانمردانه مسیر ورزشی خود را ادامه دهید، زیرا این روند دو نکته مثبت را در خود جای خواهد داد، اول اینکه مبلغان ارزشمندی برای ظهور دیگر جوانان در میدان های ورزشی باشید و در مرحله دوم با حضور جوانان در این عرصه، جامعه را در مسیر اخلاقی یاری خواهید کرد.

دکتر گودرزی

وزیر ورزش و جوانان از «تیمور غیاثی» به عنوان یکی از الگوهای ماندگار و با اخلاق جامعه ورزش ایران یاد کرد و افزود: هر کدام از شما می توانید نمادی ماندگار برای میهن اسلامی خویش باشید. نمادها ماندگار هستند. همانطور که پیش از این نیز مردان ورزشی با اخلاق مملکت ما، ماندگار شدند و ماندگار ماندند.

گودرزی افزود: دوومیدانی می تواند درسی باشد برای دیگر ورزش ها تا همه جا از آن به عنوان نمونه یاد کنیم. ورزشکارانی با اخلاق که مجدانه زحمت می کشند و کوچکترین چشم داشتی ندارند. امیدوارم این روند در تمام رشته های ورزشی کشور نهادینه شود.

وی ادامه داد: امروز از نزدیک شاهد زحمات شما بودم که چگونه مانند ارتشی منظم روند تمرینی را پیگیری می کردید. بسیار خوب است که برنامه های تمرینی را به رغم سختی های بسیار پشت سر می گذارید و به امید نتیجه بهتر با مشکلات می جنگید. امیدورم سیر رشد و توسعه با سرعت بیشتری طی شود و بتوانید در میادین بین المللی بدرخشید.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان یک معلم اعتقاد دارم که باید چند رشته ورزشی اصلی مانند دوومیدانی، ژیمناستیک و شنا را احیاء کرده و از آنها هم در زمینه مادی و هم در زمینه معنوی حمایت کرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: به هر ترتیب پیشنهاد می کنم با همین قدرت تمرینات را پیگیری کنید. مشکلاتی هم وجود دارد اما سعی کنید با همت عالی جلو بروید و نگذارید تا مساله ای مانع پیشرفت شما در این رشته پر مدال و با اهمیت شود. افشین داوری هم همیشه مانند متولی دلسوز و کارآمد از شما و دوومیدانی حمایت می کند. پس قدر این فرصت را بدانید و شرایط را پاس بدارید.

 

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “وزیر ورزش و جوانان : توجه به اخلاق مداری و خوی جوانمردی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi