طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

جفا به مادر ورزش‌ها

فدراسیون دوومیدانی اعلام کرد با وجود آنکه حسن تفتیان، رضا قاسمی و لیلا رجبی سه سهمیه ایران برای شرکت در مسابقات جهانی داخل سالن را تصاحب کرده‌اند، فقط یکی از آنها به این رقابت‌ها اعزام می‌شود!

 به گزارش رادنیوز، جالب آنکه افشین داوری، رییس فدراسیون دوومیدانی نیز با اشاره به کمبود بودجه این فدراسیون یادآور شد: «فدراسیون جهانی تنها هزینه یک دونده را می‌دهد و هزینه سایر شرکت‌کننده‌ها را باید فدراسیون همان کشور متقبل شود، بنابراین ما نمی‌توانیم سه دونده به مسابقات جهانی داخل سالن اعزام کنیم و…»
آیا این هم شد جواب؟ از میان سه دونده مورد اشاره یکی اعزام و دو نفر دیگر به امان خدا رها می‌شوند و… آیا این درست است؟ اگر قرار بر اعزام یک نفر بود، چرا سایرین را درگیر کردید؟
تفتیان و قاسمی
آقای داوری با شما هستیم؛ شما که یکی از باسابقه‌های رشته دوومیدانی و از قهرمانان قدیمی این رشته هستید، چرا این حرف را می‌زنید؟ چه کسی باید بودجه اعزام قهرمانان ما به مسابقات برون‌مرزی را فراهم و اوضاع را سر و سامان بخشید؟ متاسفانه مدت‌هاست باب شده که برخی‌ها قبول مسوولیت می‌کنند و به هر قیمت ممکن می‌خواهد به ورزش ایران در لباس مدیریت خدمت کنند!
آخر اگر کسی نخواهد این مدیران خدمت کنند، چه کسی را باید ببیند؟ مدیرانی که بله‌قربان‌گو هستند و حاضر نیستند برای دریافت بودجه جهت اعزام قهرمانان زحمتکش خود به مسابقات جهانی به وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک رو بیاندازند. آیا در آستانه بازی‌های آسیایی رویتان می‌شود سراغ خط‌خورده‌های مسابقات داخل سالن جهانی بروید؟
اصلا چه توقعی می‌توان از این قهرمانان داشت تا در بازی‌های اینچئون کره‌جنوبی بدرخشند و برای کاروان ایران مدال کسب کنند؟
از همه اینها گذشته چه زمانی قرار است دونده‌های ایرانی در مسابقات برون‌مرزی شرکت کرده و تجربه‌اندوزی کنند؟ باز هم سوال داریم، اما می‌دانیم سر آقای داوری شلوغ است و باید به فکر حفظ میز و صندلی‌اش باشد؛ خدای قهرمانان هم بزرگ است…

برچسب ها

3 دیدگاه در “جفا به مادر ورزش‌ها”

 1. اسدی گفت:

  با و جود اینکه مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور در کرمانشاه یک روزه و در شرایط نه چندان جالبی و همزمان و زیر سایه آغاز فصل شیراز برگزار شد/ و پس از آن هم با وجود اصرار فراوان استان ها هیچ گونه رکوردگیری از نوجوانان به عمل نیامد/ شاهین جعفری/ محمودرضا مشتاق طلوعی/ محمد چشمه زار/ احمد تقی آبادی/ فاطمه خیاطی/ سید میلاد میری/ سام صفری و حامد زهدی غلامی رکورد ورودی نوجوانان جهان در اوکراین را کسب کردند و چندین نفر دیگر هم به ورودی بسیار نزدیک بودند که متاسفانه رکوردگیری دیگری برای آنها گذاشته نشد و از این جمع فقط ۲ نفر اول به جهانی اوکراین اعزام شدند و فدراسیون دقیقا با همین بهانه مابقی دو و میدانی کاران را اعزام نکرد و حالا نوبت به بزرگسالان رسیده که طعم تلخ بی پولی را بچشند/ فدارسیون هایی مانند شنا آرزو می کنند که ورودی جهانی کسب کنند اما متاسفانه با وجود اینکه دو و میدانی کاران با تحمل چندین سال مرارت این ورودی ها را کسب می کنند فدراسیون حتی از اعزام آنها که کمترین کار برای ادامه فعالیت و حفظ انگیزه آنها در این رشته (متنوع و پویا در دنیا و مظلوم و بدون حامی در ایران) است دریغ می کند .

 2. triple jump گفت:

  ما یه عمره داریم میگیم این مسولا فقط به فکر میز و صندلی شونن اصلا به ورزشکارا نگاه هم نمیکنن…

  شما تازه به حرف ما رسیدی..

  همشونن بی لیاقتن…

 3. علی گفت:

  با سلام خدمت شما لطف کنید به گوش مسئولانتون برسونید که آقایان عزیز خواهشا به دومیدانی اهمیت بیشتری بدید چرا باید از شبکه ورزش مسابقات شطرنج پخش بشه یا اینکه در اخبار کلی رو پخش مسابقاتی که اصلا به ورزش نرفتن بحث و گفتگو بشه ولی مسابقه ای مثل ماراتن که یکی سخت ترین ورزشهاست و در عین حال سطحی بالا در جهان در میان تمامی ورزشها را داراست در ایران هیچ اهمیتی به آن داده نمی شود و مسابقات آن به صورت زنده یا دیگر مسابقات دومیدانی قهرمانی کشور و آسیا پخش نمی شود من از مسئولان دومیدانی عاجزانه تقاضا می کنم که از رسانه به نحو احسن برای پیشرفت دومیدانی در ایران استفاده کنند با تشکر از زحمات شما ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi