مطالب مرتبط:

در دولت جدید، فضا برایم خیلی بهتر شده است

کنفدراسیون دوومیدانی آسیا ۱۰ دوومیدانی کار برتر سال ۲۰۱۳ را در ماده های مختلف این رشته معرفی کرد که ورزشکاران ایرانی در ۶ ماده، در بین نفرات برتر قرار گرفته اند. بیشترین سهم ایران در بین برترین ها مربوط به ماده پرتاب دیسک است که احسان حدادی با رکورد ۶۶ متر و ۹۸ سانتی متر رتبه نخست را به خود اختصاص داده و گودای هندی که عنوان قهرمانی آسیا را در این سال به دست آورد، در رتبه دوم جای گرفته است. در این ماده محمود صمیمی که امسال سال خوبی را پشت سر نگذاشت و نتوانست نتیجه مطلوبی در مسابقات قهرمانی آسیا به دست آورد، با رکورد ۶۴ متر و ۹ سانتی متر چهارم است و برادرش محمد صمیمی که مدال نقره آسیا در پونای هند را به دست آورد با ۶۳ متر و ۵۵ سانتی متر پنجم است.

احسان حدادی نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن  در خصوص انتخابش به عنوان بهترین ورزشکار پرتاب دیسک سال ۲۰۱۳ آسیا گفت: من سال گذشته میلادی، روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتم و به علت اختلافی که با مسئولان وقت کمیته ملی المپیک و مسئولان سابق وزارت ورزش و جوانان داشتم، نتوانستم اردوهای خوبی را پشت سر بگذارم و بودجه مناسبی در اختیار من قرار داده نشد و به همین خاطر نتوانستم در مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی شرکت کنم. چرا که همه از من انتظار داشتند به خاطر کسب مدال نقره المپیک، در مسابقات جهانی نتیجه بهتری کسب کنم و مدال طلا را بگیرم اما من با توجه به شرایطی که داشتم می دانستم بدون تدارکات مناسب نمی توانم در مسابقات جهانی طلا بگیرم و برای همین در این رقابت ها شرکت نکردم.

احسان حدادی

وی ادامه داد: با این حال و با روی کار آمدن دولت جدید، در مسابقات کشورهای اسلامی شرکت کردم و مدال طلا را گرفتم و همانند سال ۲۰۱۲ باز هم توانستم به عنوان بهترین ورزشکار پرتاب دیسک آسیا انتخاب شوم که از این موضوع بسیار خوشحال هستم.
حدادی افزود: حالا هم در شرایط خوبی قرار دارم، چرا که اوضاع خیلی بهتر شده و امکانات بهتری در اختیار من قرار گرفته است و امیدوارم که بتوانم در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون، یک مدال طلای خوشرنگ برای مردم کشورم به ارمغان بیاورم و بتوانم موفقیت هایم را ادامه دهم.

وی درباره محمد و محمود صمیمی که در رده های چهارم و پنجم پرتاب دیسک آسیا قرار گرفته اند، گفت: برادران صمیمی پرتاب گران بسیار خوبی هستند که امیدوارم در ادامه مسابقات شان به موفقیت برسند. ما دو و میدانی کاران ملی پوش بسیار خوبی داریم که البته امسال نتوانستند در رده های اول تا سوم قرار بگیرند و امیدوارم که در آینده به نتایج بهتری دست پیدا کنند.

حدادی درباره شرایط خودش در کیش اظهار داشت: من تمرینات بسیار خوبی را در کیش زیرنظر آقای مازخوف پشت سر می گذارم و بعد از سال جدید و در اواخر فروردین ماه راهی آمریکا خواهم شد تا در آنجا هم یک پرتاب داشته باشم و بعد از آن هم به اردوی اروپا می روم تا تمریناتم را تا قبل از شروع بازی های آسیایی در آنجا ادامه دهم.

وی درباره برگزاری اردویش درآلمان گفت: من اکثر مواقع که به اروپا می روم، در آلمان اردو می زنم چرا که پزشکم در آلمان حضور دارد. ضمن اینکه آقای کیم بوخنسوف مربی ام به خاطر بیماری همسرش نمی تواند به ایران بیاید و گفته اگر به اروپا بروم احتمالاً می تواند به آنجا بیاید و تمرینات من را زیرنظر بگیرد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “در دولت جدید، فضا برایم خیلی بهتر شده است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi