مطالب مرتبط:

کسی به لیست اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا اضافه نمی‌شود

رییس فدراسیون دوومیدانی با اعلام این که کسی به لیست ۱۱ نفره اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا اضافه نمی‌شود، می‌گوید ایران در این رقابت‌ها به فکر عنوان تیمی نیست و اگر ورزشکاران رکورد خود را تکرار کنند نتیجه مطلوبی است.

افشین داوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)  اظهار کرد: لیست اعزام دوومیدانی‌کاران به مسابقات آسیایی داخل سالن نهایی شده و تنها ۱۱ دو‌ومیدانی‌کاری که ورودی آسیا را کسب کرده‌اند به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد.

وی در پاسخ به این که برخی از ملی‌پوشان درخواست داشتند رکوردگیری دیگری برایشان گذاشته شود تا بتوانند ورودی بگیرند، گفت: دیگر مسابقه‌ای گذاشته نخواهد شد و تیم اعزامی به این رقابت‌ها بسته شده است.

داوری درباره رکورد کمپانی هم گفت: الناز کمپانی رکورد بسیار خوبی را در رقابت‌های جام فجر ثبت کرد و توانست رکورد ایران را بشکند اما با فاصله بسیار کمی از ورودی مسابقات آسیایی جا ماند که امکان حضور او در رقابت‌های قهرمانی آسیا داخل آسیا وجود ندارد و امیدوارم کمپانی در رقابت‌های بعدی حضور یابد.

رییس فدراسیون دوومیدانی به عملکرد دوومیدانی‌کاران در مسابقات جام فجر اشاره کرد و گفت: نتایج خوبی که در این مسابقات به دست آمد حاصل اردوهایی بود که دوومیدانی‌کاران در ماههای اخیر داشتند.

داوری

وی ادامه داد: ما از نتایجی که در ماده‌های مختلف به دست آمد رضایت داریم اما در برخی از رشته‌ها مثل پرش ارتفاع کیوان قنبرزاده نتوانست ورودی مسابقات آسیایی را کسب کند البته او در دوران آموزشی خدمت سربازی بود و در شرایط ایده‌آل قرار نداشت، البته “وظیفه‌دوست” در این رقابت‌ها خوب ظاهر شد و فکر می‌کردیم که ورودی مسابقات آسیایی را بیاورد.

داوری با بیان اینکه تحول جدیدی در رشته‌های “دو” دیدیم افزود: رکوردهایی که در سال‌های گذشته در دوهای ۸۰۰، ۱۵۰۰ و ۴۰۰۰ متر به دست نیامده بود در این دوره دوندگان رکوردهای بسیار خوبی را کسب کردند و کسب این نتیجه به دلیل توجه جدی است که به این ماده‌ها داشته‌ایم و علی‌رغم سختی‌ها سعی کردیم که آمادگی این دوندگان را حفظ کنیم.

داوری ادامه داد: در بخش بانوان دوومیدانی‌کاران در بخش دوی ۶۰ متر، ۶۰ متر مانع و پنجگانه بسیار خوب ظاهر شدند.

وی یادآور شد: در برخی از رشته‌ها ما به دنبال کسب ورودی نبودیم، مانند پرتاب وزنه پرتابگری همچون مهرثبوتی در این رقابت‌ها حضور پیدا نکرد، چون تمریناتش را در قشم ادامه می‌دهد تا برای بازی‌های آسیایی آماده شود، در حالی که اگر به این مسابقات می‌آمد می‌توانست ورودی رقابت‌های قهرمانی آسیا را به دست آورد.

داوری به وضعیت لیلا رجبی اشاره کرد وگفت: هر چند رجبی در این مسابقات شرکت کرد اما اگر تمرکز بیشتری داشت و دچار آسیب‌دیدگی نبود می‌توانست ورودی آسیا را بگیرد. رجبی کمی محتاط عمل کرد چون می‌خواهد تا بازی‌های آسیایی آماده شود و به مدال برسد.

وی درباره این که چرا برخی از ماده‌ها تنها در یک مرحله و در وقت صبح در بخش بانوان برگزار شد؟ گفت: برگزاری این مسابقات در زمان صبح آن قدرها در نتیجه تاثیری ندارد چون در مسابقات بین‌المللی مانند قهرمانی آسیا هم چنین اتفاقاتی می‌افتد که مسابقه‌ای در مرحله فینال به هنگام صبح برگزار شود.

داوری در پاسخ به این که شانس ایران را در رقابت‌های آسیایی داخل سالن چقدر می‌داند، گفت: نمی‌توانیم به صورت قطع بگوییم که در چه ماده‌هایی مدال‌آور خواهیم بود اما در ماده‌های ۴۰۰ متر،‌ هفتگانه و ۵گانه شانس مدال‌ داریم، همچنین در ماده‌های ۱۵۰۰ متر و ۶۰ متر می‌توانیم مدال‌آور باشیم.

رییس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: طوسی در مسابقات جام فجر ورزشکار قابل قبولی بود و نشان داد که در ماده ۶۰ متر با این که ماده تخصصی او نیست اما سرعت خوبی دارد و شاید اگر مسابقه‌اش در وقت صبح برگزار نمی‌شد حتی می‌توانست ورودی مسابقات جهانی را به دست آورد. او در مسابقات داخل سالن آسیا هم شانس کسب ورودی جهانی و مدال را دارد.

داوری درباره این که ایران در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا چه عنوانی را کسب خواهد کرد، گفت: در دوره پیش ایران بسیار خوب ظاهر شد و عنوان سومی را کسب کرد اما امسال ما بر روی کسب مقام یعنی فکری نکرده‌ایم، بلکه برایمان مهم است که ملی‌پوشان بتوانند نتایج قابل قبولی بگیرند.

وی ادامه داد: اگر دوومیدانی‌کاران بتوانند رکوردهای خود را در مسابقات قهرمانی آسیا هم تکرار کنند نتیجه قابل قبولی است و برای ما کافی است.

رییس فدراسیون دوومیدانی در ادامه تاکید کرد که هنوز مشکلات مالی فدراسیون پابرجاست و افزود: هنوز در تنگنای مالی قرار داریم و نتوانستیم مشکلات مالی خود را کنار بزنیم. هر چند با این شرایط هم به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که اردوهای ملی‌پوشان برقرار باشد، هر چند وضعیت بسیار سختی است و نیاز است که مسئولان با توجه به نزدیکی بازی‌های آسیایی توجه ویژه‌ای به مشکلات مالی فدراسیون‌ها داشته باشند.

برچسب ها

یک دیدگاه در “کسی به لیست اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا اضافه نمی‌شود”

  1. sosk گفت:

    salam mikhastam bedonam chera onja ke record mahdi 47 71 bod badesh baraye inke vorodi biyare kardanesh 47 31 hichi naghfotan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi