مطالب مرتبط:

حاشیه های دوومیدانی داخل سالن جام فجر

 

از نکات قابل توجه  مسابقات دوومیدانی داخل سالن  امسال دوگانگی در اعلام نتایج بخش بانوان و آقایان است که مسئولان فدراسیون  دوومیدانی و مرد قانون مدار فدراسیون، رییس فدراسیون ،باید پاسخگوی این دوگانگی باشند اگر توجیه نکنند؟؟؟!!! اعلام نتایج تیمی آقایان بر اساس تعدادمدال و در بخش بانوان اعلام نتایج تیمی بر اساس امتیاز؟؟؟!!!

 

نتایج تیمی آقایان:

۱-تهران / سه طلا، سه نقره و دو برنز

۲-خراسان رضوی / دو طلا ، یک برنز

۲-کرمانشاه/ دو طلا یک برنز

۴-مازندران / ۲ طلا

۴-کویت / ۲ طلا

۶-اصفهان/ یک طلا ، دو نقره و یک برنز

۷- قم / یک طلا

۸-گلستان / دو نقره و یک برنز

نتایج تیمی بانوان:

۱- بام ایران، ۱۱۳ امتیاز

۲- مقاومت، ۹۱٫۵ امتیاز

۳- سفیر فارس ۸۱ امتیاز

جام فجر

در دومین روز از رقابت های دوومیدانی داخل سالن جام فجر، در ماده ۴۰۰ متر،  مهدی زمانی با ثبت رکورد ۴۷ ثانیه و ۶۲ صدم ثانیه اول شد و توانست ورودی  مسابقه های قهرمانی آسیا را کسب کند.
در حالی این رکورد ثبت شد که به صورت دستی زمان ۴۷ ثانیه و ۵۲ صدم ثانیه برای او به ثبت رسیده بود که  این موضوع باعث اعتراض این دونده شد و عنوان کرد چرا باید اختلاف ۱۰ صدم  ثانیه ای بین تابلوی امتیازات سالن و نتیجه نهایی وجود داشته باشد. اگر  زمان ثبت شده بر روی تابلو مورد تایید قرار می گرفت زمانی توانسته بود  رکورد ایران را هم جابه جا کند.

رکوردشکنی در ماده پرش سه گام داخل سالن بانوان از سوی مسئولان برگزاری این رقابت‌ها اشتباه اعلام شد.

پس از برگزاری مسابقه پرش سه  گام که مهسا معتمدی با رکورد ۱۲ متر و ۱۲ سانتی‌متر اول شده بود از سوی  مسئولان برگزاری اعلام شد که رکورد کشوری این ماده پیش از این در سال ۸۴ در دست این ورزشکار بوده و حالا ۱۲ سانتی‌متر بهبود یافته است. حتی خبر  رکوردشکنی معتمدی از طریق بلندگوی سالن هم اعلام شد اما دقایقی پس از آنکه  رسانه‌ها این خبر را منتشر کردند، به پریسا بهزادی نایب رییس بانوان  دوومیدانی اعلام کردند که رکورد این ماده ۱۲ متر و ۲۰ سانتی‌متر است که دست جواهر زمانی است و در سال گذشته این رکورد به دست آمده است.

این اشتباه در حالی رخ داد که یکی از مسئولان برگزاری مسابقه، اعلام کرد  چنین خبر اشتباهی از سوی رسانه‌ها اعلام شده و عنوان نشده که رکورد کشوری  جابه‌جا شده است! هرچند نایب رییس بانوان فدراسیون، این اشتباه را پذیرفت و مشخص شد که مسئولیت بروز این اشتباه، با مسئولان برگزاری این رقابت‌هاست.

حال جای سوال این است که چگونه در زمان برگزاری مسابقه‌هایی با عنوان جام  فجر، چنین اشتباه‌هایی رخ می‌دهد و به نظر می‌رسد بانک اطلاعاتی قوی در  اختیار مسئولان برگزاری مسابقه‌ها وجود ندارد.

از حواشی دیگر این رقابت‌ها، فاصله زمانی زیاد بین برگزاری ماده‌های مختلف این رقابت‌ها بود به طوری که برای دقایقی سالن سرپوشیده  آفتاب انقلاب هیچ رقابتی را شاهد نبود و سالن رنگ و بوی مسابقه‌های جام فجر را نداشت.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “حاشیه های دوومیدانی داخل سالن جام فجر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi