طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

نقدی بر مصاحبه دبیر سابق، هیات دوومیدانی خراسان رضوی

نقد وتحلیل مصاحبه دبیر سابق، هیات  دوومیدانی خراسان رضوی

نویسنده : کاظم صحابی فرد

در سه شنبه هفدهم دی ماه ۱۳۹۲ مصاحبه ای از دبیر هیات خراسان رضوی محمد رضا خوش باطن در روزنامه خراسان ورزشی با عنوان ” هیات بدون رییس و سرپرست “انتشار یافت .

جهت تنویر افکار عمومی  جامعه ورزشی خراسان و خاصه جامعه دوومیدانی استان وکشور، نقد وتحلیلی بر سخنان دبیر هیات استان  ارائه می گردد، باشد که خوانندگان گرامی و ارجمند خود قضاوت نمایند و مسائل و مشکلات روز دوومیدانی استان بهتر در بوته نقد قرار گیرد.

با انتخاب افشین داوری به عنوان مدیر کل تربیت بدنی خراسان  رضوی در سال  ۱۳۸۵ خوش باطن معاون ورزشی مدیرکل تربیت بدنی ، سرپرست هیات دوومیدانی خراسان  رضوی گردید؟! و در انتخابات هیات دوومیدانی استان در سال ۱۳۸۶ که دو کاندیدا ، کاظم صحابی فرد و محمد رضا خوش باطن ،  ثبت نام کرده بودند، محمد رضا خوش باطن به عنوان رییس هیات استان انتخاب گردید، اما به علت بحث دو شغله ها بعداز حدود دوسال مجددا انتخابات هیات دوومیدانی خراسان رضوی برگزار گردید.

انتخابات هیات دوومیدانی خراسان رضوی در تاریخ ۱۳۸۸/۳/۲۸ در زمان مدیر کلی  افشین داوری با حضور یک کاندیدا  آقای وحدتی برگزار گردید؟! که نتیجه معلوم است و مدیر کل وقت و سرپرست وقت هیات استان با اطلاع رسانی ضعیف شرایط ثبت نام دیگر کاندیداها را فراهم ننمودند و کاندیدای مورد نطرشان انتخاب گردید. همه ورزشکاران استان شاهد و گواه هستند که آقای وحدتی رییس هیات دوومیدانی طی چهار سال ریاست خود فقط نام ریاست هیات دوومیدانی استان را یدک می کشید و  عملا همه کاره و تصمیم گیرنده هیات استان دبیر هیات استان  محمد رضا خوش باطن بودند، به عبارت دیگر  باید جمله  خوش باطن ،مبنی بر نداشتن رییس در هیات استان را اینگونه بخوانیم و بنویسیم که هیات دوومیدانی استان چهار سال است که به ظاهر رییس دارد  وبه بیانی دیگر  هیات استان چهار سال است که رییس ندارد و عملا همه کاره و نقش اول آن را دبیر هیات، خوش باطن ایفا می کند و بس.

تشک پرش ارتفاع استادیوم تختی مشهد

آقای خوش باطن! شما مسئول روابط عمومی اداره کل هستید، در مصاحبه گفتید که اعضای مجمع چیده شده اند؟! سوال اینجاست که در زمان مدیرکلی افشین داوری مگر اعضای مجمع را مطابق میل خود نمی چیدید؟! وسوال دیگر مگر آقای داوری تمامی اعضای معرفی شده مجامع  استانهای دیگر را کاملا می شناسد؟ که در باره اعضای مجمع استان حساس هستند؟! امابه نظر مدیر کل استانهای دیگراحترام گذاشته و اعضای معرفی شده مجامع آنها را تایید می نماید؟! اما پس از گذشت هفت ماه بلاتکلیفی هیات دوومیدانی  استان ،رییس فدراسیون،شخص اول ، دوومیدانی ایران، نسبت به  برگزاری مجمع انتخابات هیات استان بی تفاوت اند و یا جهت دار عمل می کند.

جناب خوش باطن ، شما بعد از انتخابات هیات دوومیدانی استان در سال ۱۳۸۶ که من و شما کاندیدا بودیم وشمااز حمایت کامل مدیر کل وقت ،افشین داوری ،برخوردار بودید به من گفتید که قبل از برگزاری مجمع انتخاب شما قطعی بوده است ؟! نکته قابل توجه این که شما طی سالها حضور دردوومیدانی استان هیچ خروجی و عملکرد موفقی نداشتید و قهرمانان فعلی استان حاصل تلاش هیات قبل از شما اقایان حسن نوری و رسول میری هستند و همه می دانند که هیات شما هیچ پشتوانه سازی برای قهرمانان بزرگی چون علیرضا حبیبی، مجتبی پوستچی، مسعود مقدم، رضا آریانیک، اسماعیل مصدق ، بهروز سیستانی ، امین قلیچی، مصطفی ابراهیمی و..انجام نداده است وبا  کناررفتن این بزرگان از عرصه قهرمانی ، دوومیدانی استان دچار افول شدید خواهدشد .

روزگاری دوندگان اسقامت ما چون علی باغبانباشی ،محمد رضا محمدی،حسن متحد سبزواری،حسین عباس زاده، مسلم غلامی و… در دوهای اسقامت ایران و آسیا آقایی و حکمرانی می کردند و با عملکرد ضعیف شما امسال ما در مسابقات صحرانوردی بزرگسالان نماینده و تیمی نداشتیم و در رده جوانان هم جز هشت تیم برتر کشور قرار نگرفتیم و به قول معروف : تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل …

و در پرش ارتفاع هم تصویر اسفناک تشک پرش ارتفاع در استادیوم تختی حکایت از آن دارد که این رشته هم که در دهه ۶۰ قهرمانان بزرگی چون کیوان یغمایی و رضا عسگرزاده را به دوومیدانی کشور معرفی نمود چون دیگر رشته رو به افول و نابودی نهاده است.

اما همه اهل فن ودوومیدانی کاران می دانند که رییس فدراسیون دوومیدانی با تایید نکردن اسامی ارسالی اداره کل ، فدراسیون می خواهد اعضای مجمع طوری چیده شود که گزینه مورد نظر رییس فدراسیون در مجمع انتخاب گردد به دلایل ذیل:

–  حفظ منافع شخصی و خانوادگی رئیس فدراسیون چون وابستگان ایشان در سالن دوومیدانی باغبانباشی منافعی دارند که اگر گزینه مورد نظر مربیان وورزشکارانی که خواهان برکناری هیات فعلی استان هستند، انتخاب گردد، این منافع به خطر خواهد افتاد.

– آینده نگری رییس فدراسیون برای انتخاب شدن مجدد ایشان به عنوان ریاست فدراسیون دوومیدانی .

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “نقدی بر مصاحبه دبیر سابق، هیات دوومیدانی خراسان رضوی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi