مطالب مرتبط:

آقاي حدادي شما مقصريد!

 

تهیه گزارشی از حرف‌های احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک کشورمان در گفت‌وگو با یکی از معاندترین شبکه‌های خبری دنیا یعنی بی‌بی‌سی‌ فارسی و گلایه‌مندی از او به خاطر حضور در این شبکه ظاهراً به این قهرمان برخورده و کاررا به جایی رسانده که با صدور بیانیه‌ای سعی در توجیه این عمل خود کرده است.
البته احسان حدادی مدت‌هاست که از وضعیت خود ابراز نارضایتی می‌کند و از عدم رسیدگی به امورش در راه آماده‌سازی شکایت دارد اما تمام اینها باعث نمی‌شودکه اشتباهی چنین وحشتناک را انجام دهد. احسان حدادی به استودیو بی‌بی‌سی فارسی می‌رود و حرف‌هایی می‌زند که به‌زعم خودش درد دل یک ورزشکار بوده نه یک کار سیاسی اما غافل است از اینکه رسانه‌ای که او برای درد دل کردن انتخاب کرده جایی است که از کاه کوه می‌سازد علیه این نظام، این مردم و به خصوص رهبری و مسئولان دلسوز آن یعنی همان‌هایی که جناب حدادی در بیانیه‌اش خود را مدیون توجهات و دعای خیر آنها دانسته است.
حدادی می‌گوید او تنها ورزشکاری نیست که این کار را انجام داده و این هم عذری است بدتر از گناه چرا که شاید خیلی از ورزشکاران دیگر خیلی کارهای دیگر را هم انجام دهند اما آیا این مجوزی است تا قهرمانی مثل احسان حدادی هم آن امور را انجام دهد؟

احسان حدادی
بی‌بی‌سی‌ فارسی کار خود را انجام می‌دهد. آنها از گفت‌وگو با احسان حدادی ناراضی بهترین بهره‌برداری سیاسی را علیه نظام کردند و به هدف پلید خود رسیدند. کاری هم ندارند که حرف‌های حدادی درد دل یک ورزشکار بود نه یک حرکت سیاسی، آنها بهره سیاسی خود را می‌برند. احسان حدادی بیانیه صادر می‌کند و با طول و تفسیر می‌گوید که چرا به پیشنهاد این شبکه معاند پاسخ مثبت داده است ولی هیچ‌گاه به خود نمی‌گوید که چرا قبل از رفتن کمی تأمل نکرد، چرا کمی فکر نکرد که نباید یک اختلاف و مشکل خانوادگی را به بیرون برد و آن را فریاد زد و در عوض در مقام توجیه برمی‌آید و بدون اینکه حداقل از مردم عذرخواهی کند (مسئولان پیشکش) فقط کار اشتباه خود را توجیه می‌کند.
گزارشی که از او روی آنتن صدا و سیما رفت و همه دیدند هم تنها این سؤال را از او پرسید که چرا مشکل داخلی را به بیرون بردی؟ چرا منکر تمام کارهایی شدی که برایت انجام گرفته؟ ولی گویا این دو سؤال به قهرمان کشورمان برخورده که حالا طلبکارانه بیانیه صادر می‌کند.
قدیمی‌ها می‌گفتند که «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی» رفتار احسان حدادی و حرف‌های او در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی همان کار اشتباه است، اشتباهی که می‌تواند از سوی هر کدام دیگر از ورزشکاران و قهرمانان کشور هم انجام شود، کسی از یک ورزشکار توقع تفکر سیاسی و نگاه تیزبینانه یک سیاست‌مدار را ندارد اما شناخت دوست و دشمن و بازی نکردن در زمین دشمنان کشور امری است بدیهی که اتفاقاً بیشتر از ورزشکاران و مدال‌آوران کشورمان توقع آن می‌رود.
این خود ورزشکاران هستند که باید با تأمل بیشتر و تفکر بهتر نگذارند تا از احساسات آنها سوءاستفاده شود. فراموش نکنیم که همین ورزشکاران به پیشنهاد گفت‌وگو و مصاحبه بسیاری از رسانه‌ها و نشریات داخلی طلبکارانه پاسخ منفی می‌دهند اما سراسیمه و بدون معطلی  به پیشنهادهای شبکه‌های خارجی بدون دقت در منش سیاسی و اهداف پلید آنها پاسخ مثبت می‌دهند و نتیجه همین می‌شود که قهرمان ارزنده ای چون احسان حدادی با تمام علاقه‌ای که به کشور، مردم، نظام و مسئولان به ویژه رهبری دارد چنین بازیچه دست آنها می‌شود. هرچند که باید گفت جناب حدادی شما خود مقصر هستید!
کاش حدادی کمی دقت می‌کرد تا امروز مجبور به صدور بیانیه نشود و کاش با قبول اشتباه خود حداقل از خاطر رنجیده یک ملت عذرخواهی می‌کرد.
نویسنده : فریدون حسن

برچسب ها

یک دیدگاه در “آقای حدادی شما مقصرید!”

  1. حسين گفت:

    دم احسان حدادی گرم حرف حق زده پدر ورزش این مملکتو دراوردن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi