مطالب مرتبط:

دیزنی فیلمی بر اساس زندگی جسی اوونز می سازد

 

بعد از ساخت فیلم زندگی جکی رابینسون  که با نام ۴۲ امسال اکران شد حالا استودیوی دیزنی می خواهد زندگی قهرمان سال ۱۹۳۶ المپیک برلین را به نمایش  بکشد. این قهرمان المپیک نه به خاطر رکورد تاریخی اش بلکه بیشتر به خاطر  حواشی اهدای مدالش در دنیا شناخته می شود. اوونز در آن دوره موفق شد مدال  طلای دوی ۱۰۰ متر، مدال طلای دوی ۲۰۰ متر، مدال طلای ۴*۱۰۰ متر و مدال طلای پرش طول را از آن خودش کرد تا آلمان های نژاد پرست را مجبور کند تا ۴ مدال طلا به او بدهند. بعد ها روزنامه های آمریکایی و روزنامه های مخالف دولت  آلمان هیتلر را به خاطر دست ندادن با این ورزشکار در هنگام اهدای مدالش  نکوهش کردند اما بعد ها گفته شد که کمیته بین المللی المپیک هیتلر را از  دست دادن با کلیه ورزشکاران، چه آلمانی و چه غیر آلمانی باز داشته است تا  روند توزیع مدال ها سرعت بگیرد.

جسی اوونز

 

اما وقتی این قضیه جالب تر شد که خود اوونز صحبت هایی در این مورد بر زبان آورد. او گفت که هیتلر برای او دست تکان داده، احترام گذاشته و حتی عکس  کابینه اش را با امضای خودش برای او فرستاده است، در حالی که رئیس جمهور  آمریکا حتی یک تلگرام هم برای وی نفرستاده است. او می گوید درست است که  برای دست دادن با هیتلر دعوت نشده اما رئیس جمهور آمریکا هم از او برای  حضور در کاخ سفید دعوت نکرده. حرف های پایانی جسی باعث شد تا خیلی ها او را یکی از طرفداران حزب نازی بدانند حال آن که بسیاری از رسانه های دیگر این  حرف ها را ناشی از تبعیضی می دانند که جسی در سراسر دنیا دیده است.

او هیتلر را مردی متین می داند و می گوید بعد از بردن مدال هایش همه از  تبعیض صحبت کردند. همه از بی احترامی هیتلر به او صحبت کردند اما او وقتی  به کشورش بازگشت به خاطر رنگ سیاه پوستش نمی توانست حتی در جلوی اتوبوس  سوار شود. با این که قهرمان ۴ مدال طلای المپیک برلین بود. پایان داستان  جسی اوونز اما به زیبایی یک فیلم سینمایی است. او به حدی در میان مردم  محبوب شد که برای نخستین بار به عنوان یک ورزشکار توانست برای کالاهای  تجاری به تبلیغ کردن بپردازد و اولین ورزشکاری شد که قرارداد تجاری منعقد  کرده است. او که تا سال ها سریع ترین مرد جهان بود حالا سوژه فیلمی شده که  کارگردان المپیوس سقوط کرده، آنتوان فوکوآ آن را کارگردانی خواهد کرد.  دیوید سیبلر که فیلمنامه فیلم تحسین شده سخنرانی پادشاه را برای تام هوپر  نوشته بود اقتباس فیلمنامه این فیلم را هم از روی کتاب پیروزی بر عهده  دارد.  هنوز از بازیگران این فیلم رونمایی نشده است.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “دیزنی فیلمی بر اساس زندگی جسی اوونز می سازد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi