طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

فقط ملی پوشانی که در رنکینگ هستند، حقوق می گیرند

افشین داوری  در رابطه با حقوق مربیان ایرانی حاضر در اردوی تیم ملی اظهار داشت: اینکه گفته می شود تعدادی از مربیان به دلیل دریافت نکردن حقوق با ورزشکارانشان کار نمی کنند، صحت ندارد.
وی در رابطه با اعتراضات مربی دونده های نیمه استقامت گفت: روح الله مرادی مربی دوی نیمه استقامت نیز همچون مربیان دیگر حقوقش را دریافت نکرده است و این مربی نیز هم اکنون با شاگردانش تمرین می کند. فدراسیون به محض اینکه شرایط خوب شود حقوق معوقه مربیان را پرداخت می کند اما واقعیتی که وجود دارد این است که حقوق چندانی به مربیان داده نمی شود. ما در دوومیدانی مربیان زیادی داریم اما روح الله محمدی متفاوت بود و با وی از امسال قرارداد بسته شده است، در قرارداد سال گذشته اش که در دی ماه بود در آن زمان فدراسیون پرداختهایی به این مربی داشته است.
رئیس فدراسیون دوومیدانی در رابطه با قراداد محمدی تصریح کرد: در ابتدای فصل امسال حسین کیهانی دونده نیمه استقامت با یک مربی از کردستان تمرین می کرد و زمانی که قرار بود با محمدی کار کند رضایت نامه ای از سوی مربی به فدراسیون ارائه شد که بر مبنای آن قرار شد محمدی مربیگری کیهانی را بر عهده بگیرد. در رابطه با احمد فرود نیز به همین شکل بود وی قبل از اینکه با محمدی کار کند زیر نظر مربی در شیراز تمرین می کرد.
وی در رابطه با اینکه آیا قرار است پرداختهای در سال جاری صورت بگیرد یا نه گفت: در هفته جاری قرار است پرداخت هایی به مربیان انجام شود.
داوری در رابطه با حقوق ورزشکاران تیم ملی گفت: ورزشکارانی در دوومیدانی حقوق دریافت می کنند که رکورد آنها جزء ۱۰ نفر آسیا باشد و در مسابقات جهانی رکورد آنها جزء چهل نفر جهانی باشد. البته داشتن مدال المپیک، جهانی و آسیایی از ملاک هایی است که ورزشکاران با کسب آنها می توانند در لیست دونده هایی قرار بگیرند که حقوق دریافت می کنند. البته برای تعیین نفرات که در رنکینگ هستند هر سال نفرات مورد ارزیابی قرار می گیرند، ممکن است کسانی در تیم ملی باشند و در اردو ها نیز حاضر باشند اما جزء رنکینگ مورد نظر فدراسیون باشند بنابراین حقوقی به آنها پرداخت نخواهد شد.
وی در رابطه با جریان برگزاری اردوها و برنامه فدراسیون برای این اردوها افزود: فدراسیون سعی کرده است برای اینکه بچه ها در شرایط خوبی بمانند اردوها همواره با پرجا بماند که در این راستا کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان قول کمک هایی داده اند که مسلما در برگزاری اردوها می تواند موثر باشد. این اروها باید تا بازیهای آسیایی تمرینات بصورت منسجم ادامه داشته باشد و قطع نشود که در این رابطه جلساتی با معاون وزیر و کمیته ملی المپیک جلساتی را داشته ایم.

داوری
رئیس فدراسیون دوومیدانی در رابطه با توافقات مربی سجاد مرادی گفت: دعوت نامه سجاد مرادی در حال ارسال شدن است و در این هفته وارد ایران می شود و هزینه همسرش توسط خود مربی پرداخت می شود فدراسیون تنها مسکن را تهیه می کند.
وی در رابطه با اینکه آیا قرار است مربی نیمه استقامت سجاد مرادی تنها با وی کار کند یا ورزشکان دیگری قرار است با وی کار کنند گفت: فعلا سجاد مرادی با وی کار می کند اگر کسی در حد سجاد باشد و بتواند پابه پای آنها تمرین کند ممکن است در گروه آنها قرار بگیرد.
داوری در رابطه با برنامه فدراسیون برای ملی پوشان گفت: برنامه فدراسیون این است که تنها تمرکز بر روی آنهایی باشد که شانس مدال دارند گذاشته شود و نظر کمیته ملی المپیک نیز همین است.
وی در مورد پاسخ به این سوال که آیا مربی خارجی که قرار بود برای مریم طوسی بیاید کنسل شده است، خاطرنشان کرد: برای مربی طوسی خیلی تلاش کردیم اما متاسفانه نشد و نتوانستیم مربی را پیدا کنیم که رزمه اش مورد نظر ما باشد. الان طوسی زیر نظر مربیان داخلی کار می کند و در بین مربیان سرعت برنامه هایش را از قربانی می گیرد و زیر نظر مربیان خانم کار می کند.
رئیس فدراسیون دوومیدانی در رابطه با سنجش توانایی مریم طوسی گفت: هر هفته جلسه ای گذاشته می شود و رکوردهای وی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. اگر توانایی وی خوب باشد مسلما در سال های آینده برای وی اردوهای خارجی نیز در نظر گرفته می شود.
وی در رابطه با اردوی خارجی محسن ربانی ادامه داد: در داخل کشور برای این ورزشکار مربی تخصصی وجود نداشت بنابراین فدراسیون تصمیم گرقت وی را به اردوی خارجی اکراین بفرستد.
داوری در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون برنامه بلند مدتی در پرورش مربیان حرفه ای اجرا نمی کند، گفت: تا کنون شش نفر از مربیان داخلی در کلاس های level one  و level two شرکت کرده اند مثلا عباس صمیمی به کلاسی در آمریکا فرستاده شد که در ادامه آن تابستان سال ۹۳ برنامه کلاس های مربیگری وی در سوئد ادامه پیدا خواهد کرد. الان عباس صمیمی در سطح بالایی است و حتی از بعضی از مربیان خارجی بالاتر است. مربیان ما باید به تدریج رشد کنند و همه مربیان باید  level one  را بگذرانند. قبلا دوره های level one  در ایران برگزار نمی شد اما با رایزنی های که انجام شده است اکنون این دوره در ایران برگزار می شود که در دی ماه این سطح از مربیگری با حضور سی نفر برگزار خواهد شد.
وی در رابطه با نحوه گزینش فدراسیون در انتخاب مربیان برای ارتقا سطح آنها اذعان داشت: در تمام کشور مربیانی را شناسایی می کنیم و اگر مدارک تحصیلی خوبی داشته باشند و زبان آنها در سطحی باشد که بتوانند در کلاس های بین المللی شرکت کنند فدراسیون زمینه حضور آنها را فراهم خواهد کرد.
رئیس فدراسیون در مورد برنامه های فدراسیون در تقویت دوومیدانی ایران گفت: فعلا تهدید ها را از دوومیدانی ایران دوومیدانی دور می کنیم و با توجه به برنامه ریزی و حمایت های انجام شده در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان انجام شده است در مسابقات آسیایی سعی می کنیم بتوانیم نتایج خوبی را کسب کنیم بطوری که در مسابقات گذشته ایران ۵ مدال طلا گرفت که ۲ طلای و ۳ نقره گرفته شده حاصل تلاش ۲۲ مربی بوده است. بنایراین نیاز است که با توجه به هدف گذاری های که انجام شده ست حمایت های لازم در جهت برگزاری اردوها انجام شود.

برچسب ها

یک دیدگاه در “فقط ملی پوشانی که در رنکینگ هستند، حقوق می گیرند”

  1. مهرباني گفت:

    با سلام
    آقای رئیس قدراسیون با وجود مشکلات مادی موجود ترجیح می دهند یک مربی خارجی را با هزار ادا واصول بیاورند و از تجربیات وی فقط برای یک ورزشکار استفاده کنند؟ مگر ما در سطح ملی و در رشته ۸۰۰ و ۱۵۰۰ چند ورزشکار ملی داریم؟؟؟ آیا ۲ الی ۳ نفر را نمی توان با یک برنامه قوی و مدون شده با یک مربی خارجی تمرین داد؟ همگان می دانند که در رشته دو و میدانی صدم ثانیه ها تاثیر گذار هستند. فرض کنید این مربی خارجی فقط به یک ورزشکار ملی تمرین می دهد و آن ورزشکار ملی در مسابقه دچار خطای استارت می شود. این بعید نیست چون حتی یوسین بولت هم دچار این خطا شد. و از دور مسابقات خارج شود. آن وقت تکلیف بودجه استفاده شده برای یک مربی خارجی چه می شود؟ در شق دوم قضیه اگر یک ورزشکار ملی با مربی دااخلی یا حتی بدون مربی در مسابقات مقام بیاورد واقعا فدراسیون شرمنده او نخواهد بود؟ با این مشکلاتی که در بدست آوردن منابع به روز علمی و استفاده از کلاس های آموزشی و … وجود دارد آیا درست است که فرصت به دست آمده از استفاده از تجربیات و علم یک مربی خارجی را این گونه ساده انگارانه از دست بدهیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi