مطالب مرتبط:

داوری: هزینه‌‌‍‌ برپایی‌ اردوها را قرض کردیم

افشین داوری  گفت‌ : آخرین باری که از وزارت ورزش و جوانان پول گرفتیم به زمان حضور صالحی امیری به عنوان سرپرست در راس این فدراسیون باز‌می‌گردد. در حال حاضر پولی از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نگرفته‌ایم. به واقع از اوایل سال جاری تا به امروز مبلغ خاصی به دست ما نرسیده‌ است. تا امروز ۴۰۰ میلیون تومان از وزارت ورزش و جوانان و ۳۶۰ میلیون تومان هم از کمیته ملی المپیک پول دریافت کرده‌ایم.

 

وی ادامه داد: بودجه فدراسیون دوومیدانی در سال ۹۱ یک میلیارد و ششصد میلیون تومان بود که تنها ۹۰۰ میلون تومان از آن مبلغ به ما پرداخت شده است. برای سال ۹۲ هم به ما اعلام کردند که مبلغ بودجه به صورت دقیق مشخص نیست اما احتمالا مانند سال گذشته خواهد بود.

رئیس فدراسیون دوومیدانی با اشاره به نشست‌های اخیر خود با وزیر ورزش و معاون قهرمانی وزارت ورزش، گفت: اخیرا نشستی با سجادی، معاون وزیر ورزش و خود گودرزی داشته‌ام. در این نشست‌ها به نتایج خوبی دست یافتیم و قرار شدکمک‌های خوبی به ما صورت بگیرد.

داوری در خصوص پرداخت شدن کامل مطالبات ورزشکاران این رشته ورزشی، خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما نجابت به خرج می دهند. باید بگویم که در مجموع هنوز با آنها تسویه حساب کامل نکرده‌ایم اما ما سعی کردیم زیاد هم از برنامه‌های خود عقب نباشیم. باید بگویم هزینه‌‌ای که برای برپایی‌ اردوی تدارکاتی ورزشکاران لازم بود را قرض کردیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هم از برنامه‌هایش پیش‌بینی شده عقب هستیم، اضافه کرد: نه تنها دوومیدانی بلکه بسیاری از رشته‌های ورزشی ما از برنامه‌های خود عقب هستند. ما نباید خیلی از برنامه‎های خود عقب می‌مانیدم چرا که دوومیدانی ایران سال شلوغی را پیش رو دارد.

داوری

رئیس فدراسیون دوومیدانی یادآور شد: برخی از فرصت‌ها را از دست داده‌ایم اما سعی کردیم فضایی را ایجاد کنیم که ورزشکاران کشورمان تمرینات خوبی را انجام بدهند و از برنامه‌های خود خیلی عقب نمانند.

داوری با بیان اینکه در حال‌حاضر اکثر ملی‌پوشان ایران در اردوهای آماده‌سازی به سر می‌برند، گفت: برای برگزاری این اردوها با کمیته ملی المپیک هماهنگ کرده‌ایم. ورزشکاران برخی از رشته‌های پرتابی در قشم هستند و دوندگان مواد سرعتی و پرشی در کیش به سر می‌برند. بانوان در تهران هستند و محسن ربانی به بلاروس خواهد رفت. پس از وی، توماج راهی امارات می‌شود. چند تن از ورزشکاران پرتاب دیسک در بندرعباس تمرینات خود را پیگیری می‌کنند، ضمن اینکه دوندگان سه‌گام و مانع هم در آکادمی ملی المپیک در حال تمرین هستند.

وی با اشاره به مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا گفت: این مسابقات ۲۵ بهمن ماه در چین آغاز خواهد شد. در هفته نخست بهمن، مسابقات بین‌المللی خود را در تهران برگزار می‌کنیم. این مسابقات برای ما حکم رکوردگیری جهت حضور در مسابقات داخل سالن آسیا را دارد. هرکسی در رقابت‌های بین‌المللی تهران توانست ورودی‌های لازم را برای پیکارهای چین کسب کند، عازم این رویداد خواهد شد.

داوری در پاسخ به این پرسش که از دید شما ورزشکاران دوومیدانی ایران چقدر عقب هستند؟ تصریح کرد: با توجه به اینکه دوومیدانی‌کاران ایران با استراحت کوتاه مدتی پس از مسابقات قهرمانی آسیا و جهان وارد چرخه تمرینات شدند، تصورم این است که خیلی عقب نیستیم اما باید امکاناتی را داشته باشیم که نتیجه خوبی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: باید شرایط و پشتیبانی‌های لازم صورت بگیرد. در حال حاضر مجوزهای مربیان خارجی را گرفته‌ایم اما هنوز پولش نرسیده است ولی آقای افشارزاده قول‌های مساعدی به ما در این مورد داده است.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در مورد مربیان خارجی، تاکید کرد: ایگورپاکلین، مربی ورزشکاران پرشی و ایگور، ماساژور احسان حدادی در ایران هستند. سمیر خدار مشکلی برای حضور در ایران ندارد. صحبت‌های نهایی هم با مربی مورد نیاز لیلا رجبی صورت گرفته است و منتظر نظر قطعی آن هستیم.

وی افزود: هرکاری کردیم نتوانستیم گزینه مناسبی برای مربیگری مریم طوسی پیدا کنیم. آقای تیخن هم به زودی برای هدایت ورزشکارن پرتاب چکش به ایران می‌آید، البته رضا قاسمی و حسن تفتیان هم با مربیان ایرانی خود در کیش تمرین می‌کنند.

داوری در مورد شرایط روح الله عسگری، دونده المپیکی ایران گفت: روح الله عسگری هنوز به اردوی تیم ملی نیامده است. شاید آمادگی ندارد اما فعلا او هیچ ارتباطی با فدراسیون ندارد. تمام ورزشکاران آسیب دیده را در اختیار پزشکان قرار داده‌ایم و از میزان آمادگی آنها اطلاع کافی داریم و تنها او است که هیچ اطلاعی از شرایطش نداریم. پزشکان تیم ملی هم نتوانسته‌اند با این دونده ارتباط برقرار کنند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در پایان گفت: جزو معدود فدراسیون‌هایی هستیم که اردوهای آماده‌سازی تیم‌هایش در زمان خودش برگزار می‌شود. امیدوارم به زودی منابع مالی لازم در اختیار فدراسیون قرار بگیرد تا بتوانیم نتایج مناسبی را در مسابقات پیش رو کسب کنیم.

برچسب ها

یک دیدگاه در “داوری: هزینه‌‌‍‌ برپایی‌ اردوها را قرض کردیم”

  1. محمد گفت:

    ریاست فدراسیون اینده داریوش صمیمی مربی تیم ملی وقهرمان اسیا خواهد بود او ۳۰۰شاگرد در اران تقدیم پرتاب ا سیا کرده برای اودر المپیک حساب جداگانه باز کردن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi