طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

پاکلین: ملی‌پوشان ایران در حد مدال بازی‌های آسیایی هستند

پاکلین

«ایگور پاکلین» مربی پرش‌های دومیدانی ایران که دوباره هدایت ملی‌پوشان ایران را برعهده گرفته است در حال حاضر در جزیره کیش دو ملی‌پوش کشورمان یعنی محمد ارزنده و کیوان قنبرزاده را هدایت می‌کند.

این مربی که سابقه حضور در المپیک و مقام چهارمی را هم دارد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس صحبت‌هایی را مطرح کرده است که در زیر می‌خوانید.

*چطور شد که دوباره به ایران بازگشتید؟

فدراسیون دوومیدانی درخواستی از من داشت و تصمیم گرفتم که دوباره سرمربی ایران شوم، چون می‌خواهم ثمره کارم را ببینم. من مدتی در ایران کار کرده‌ام و از حضور در کشورتان راضی هستم. البته باید خیلی زودتر می‌آمدم اما شرایط فراهم نبود. به هر حال الآن در خدمت ملی‌پوشان ایران هستم.

*گفته می شد برای حضور مربیان خارجی مشکلات مالی وجود دارد؟

خیر همه چیز خوب است و مشکلی وجود ندارد.

*وضعیت پرش ارتفاع و طول ایران را در حال حاضر چگونه می‌بینید؟

ابتدا باید بگویم که ملی‌پوشانی که در حال حاضر در اردو هستند، وضعیت بسیار خوبی دارند. اگر روی برنامه‌هایی که من دارم پیش روند نتایج بسیار خوبی کسب خواهد شد. در حال حاضر نیز در اردوی کیش هستیم و تمرینات در شرایط خوبی برگزار می‌شود.

*با این شرایط باید برای مدال‌آوری در آسیا امیدوار باشیم یا خیر؟

من شاگردانم را در حد مدال می‌بینم و چیزی برای کسب عناوین برتر کم ندارند. چون پتانسیل آنها بالاست و تنها باید سخت تمرین کنند.

*بازی‌های آسیایی اینچئون را چگونه می‌بینید؟

اگر آن چیزهایی که من می‌خواهم اجرا شود، قطعاً‌ مدال دور از دسترس نیست.

بازی های آسیایی ملی پوشان دومیدانی

*چقدر طول می‌کشد تا بتوانیم در جهان صاحب مدال شویم؟

کسب عنوان در جهان مستلزم این است که شما در طول سال کار کنید نه اینکه دو سه ماه اردو داشته باشید و بقیه سال را استراحت کنید. از سوی دیگر باید همه امکانات از قبیل مربی، اردو، ماساژور در کنارت باشد. در حال حاضر ما نصفی از سال را از هم دور بوده‌ایم و این خیلی بد است که شش ماه از سال همدیگر را نمی‌بینیم و تازه نزدیک مسابقات می‌خواهید کاری انجام دهیم.

*برنامه‌تان با بازی‌های آسیایی برای ملی‌پوشان چه خواهد بود؟

در حال حاضر کارهای بدنسازی را انجام می‌دهیم و برای مسابقه باید سال آینده تصمیم بگیریم چون از الآن زود است، قطعاً در رقابت‌های خوبی شرکت خواهیم کرد.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “پاکلین: ملی‌پوشان ایران در حد مدال بازی‌های آسیایی هستند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi