مطالب مرتبط:

هوای آلوده ورزشکاران را زودتر خسته می‌کند

یک متخصص علم تمرین بر ضرورت خودداری ورزشکاران از انجام فعالیت‌های ورزشی در هوای آلوده تاکید کرد و گفت: انجام فعالیت‌های ورزشی بلند مدت مانند پیاده روی و فوتبال خطرات بیشتری را متوجه ورزشکاران می‌کند.

دکتر خسرو ابراهیم  درباره تاثیرات مضر آلودگی هوا بر عملکرد ورزشکاران با تاکید بر ضرورت خودداری ورزشکاران از انجام فعالیت‌های ورزشی در هوای آلوده، تصریح کرد: انجام رشته‌های ورزشی طولانی مدت مانند دویدن و فوتبال در هوای آلوده می‌تواند ضررات را به مراتب بیشتری در مقایسه با ورزش‌های کوتاه مدت مانند پرش ارتفاع داشته باشند و خطرات بیشتری را متوجه ورزشکاران کند.

هوای پاک

این متخصص علم تمرین، افزود: از آنجا که ورزشکاران در هنگام فعالیت‌های ورزشی نیاز به ورود هوای سالم به بدن خود دارند، چنانچه به جای هوای پاک هوای آلوده وارد تیم مجاری تنفسی ورزشکاران شود می‌تواند علاوه بر مشکلات تنفسی باعث شود بسیار زودتر و با گذشت زمان کم از ورزش کردن خسته شوند.

 

وی خاطر نشان کرد: افرادی که می‌خواهند به انجام فعالیت‌های ورزشی از قبیل پیاده روی، دوچرخه‌سواری و … در فضای آزاد بپردازند سعی کنند در محیط‌ های خارج از شهر که درختان زیادی در آنجا وجود دارد و آلودگی هوا نیز کمتر است این کار را انجام دهند تا بتوانند از ورزش کردن خود لذت برده و از تاثیرات مثبت آن به خوبی بهره‌مند شوند چرا که هوای پاک و سالم یکی از مهمترین پیش نیازها برای انجام فعالیتهای ورزشی است.

 

ابراهیم با بیان این که انجام ورزش‌های هوازی نسبت به رشته‌های ورزشی دیگر در هوای آلوده ضررهای بیشتری را متوجه ورزشکاران می‌کند، گفت: انجام ورزش‌های هوازی در هوای آلوده مقدار بسیار زیادی از انواع ذرات خطرناک و معلق در هوا را وارد ریه می‌کند که می‌تواند برای سلامتی ورزشکاران خطرناک باشد و اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر سلامت آنها بگذارد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “هوای آلوده ورزشکاران را زودتر خسته می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi