طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

دانلود مستند بن جانسون و کارل لوئیس

مستند بن جانسون و کارل لوئیس

اگر کمی به گذشته برگردیم به دهه ۸۰ و اواخر آن رقابت بین بن جانسون و کارل لوئیس هیچ کس از یاد نبرده که خصوصا المپیک ۱۹۸۸ سئول که بزرگترین دوپیینگ تاریخ در آن ثبت شده است.

دانلود مستند دومیدانی در فینال مسابقه دو ۱۰۰ متر المپیک ۱۹۸۸ بن جانسون در حالی که رقبای قوی همچون کارل لوئیس آمریکائی و لینفورد کریستی انگلیسی داشت با رکورد ۹/۷۹ توانست از خط پایان گذر کند، رکورد دنیا و المپیک را بهبود بخشد و مدال طلا را از آن خود کند. اما ۳۶ ساعت بعد نتایج آزمایش‌ها مشخص کرد که جانسون از ماده ممنوعه استانوزولول استفاده کرده، در پی این اتهام عنوان وی از او باز پس گرفته شد. پس از آنکه وی اقرار کرد از سال ۱۹۸۱ از ماده ممنوعه استانوزولول استفاده کرده است عنوان قهرمانی جهان سال ۱۹۸۴ نیز از او گرفته شد. درسال ۱۹۹۳ پس از آنکه بن جانسون مجددا از مواد نیرو زا استفاده کرد از طرفاتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دو و میدانی برای همیشه از شرکت در مسابقات دو و میدانی محروم شد.

بن جانسون (به انگلیسی: Benjamin Sinclair “Ben” Johnson)‏ (متولد ۳۰ دسامبر ۱۹۶۱ در جامائیکا) دونده سابق دو سرعت کانادایی جامائیکایی‌الاصل است که از معروفترین دوندگان دو سرعت دهه ۱۹۸۰ بود. جنجال دوپینگ او در المپیک سئول ۱۹۸۸ یکی از مهمترین پرونده‌های دوپینگ در ورزش جهان است. او صاحب عناوین مختلف جهانی و المپیکی است.

کارل لوئیس (به انگلیسی: Frederick Carlton (“Carl”) Lewis)‏ متولد یکم ژوئیه ۱۹۶۱ (میلادی) در بیرمنگام ایالات متحده قهرمان دوومیدانی آمریکاست که تاکنون بارها مدال‌های المپیک را دریافت کرده‌است.او یکی از معدود افرادیست که در چهار المپیک پی در پی موفق به اخذ مدال شده‌است.

فیلم با فرمت: mp4

حجم فیلم: ۳۵۴ مگابایت

لینک دانلود مستند بن جانسون و کارل لوئیس

 

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “دانلود مستند بن جانسون و کارل لوئیس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi