طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

کاهش سهمیه دوومیدانی‌کاران در المپیک 2016 برزیل

 

تعداد مسابقه دهندگان دوومیدانی در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل نسبت به المپیک ۲۰۱۲ لندن ریزش حدودا ۲۰۰ نفری خواهد داشت.

در المپیک ۲۰۱۲ لندن ، ۲۲۳۱ ورزشکار دوومیدانی مسابقه دادند. اما IOC تعداد ورزشکاران دوومیدانی را که می‌توانند در المپیک ۲۰۱۶ برزیل شرکت کنند، به دو هزار نفر کاهش داد. دوومیدانی تنها ورزشی است که سهمیه‌اش برای بازی‌های ۲۰۱۶ برزیل کاهش یافته است.

 

دبیر فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی (IAAF) می‌گوید : مشکلی در این باره نداریم و این تصمیم با مشورت و حمایت ما صورت گرفته است. ما همیشه معتقد بودیم که دو هزار نفر باید در مسابقات دوومیدانی المپیک شرکت کنند. سهمیه بیش از دو هزار نفر در لندن نیز اشتباه بود.

 

سباستین کو، نایب رییس IAAF اظهار داشته است که تصمیم IOC را درک می‌کند و اگر تنها جدی‌تر عمل کنند تعداد شرکت کنندگان در مسابقات دوومیدانی کمتر نیز خواهد شد، همان طور که در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا این رقم ۱۷۲۵ نفر بود.

 

او بیان کرد: اگر بخواهیم بگوییم سهمیه دوومیدانی در لندن بیش از حد بود، اکنون سهمیه به میزانی که باید می‌بوده رسیده است. بنابراین ما با این تصمیم مشکلی نداریم.

با این وجود کم شدن سهمیه ورزشکاران دوومیدانی در المپیک ۲۰۱۶ برزیل باعث شده است که نگرانی‌هایی درباره کم شدن سهمیه مالی دوومیدانی بوجود آید.

 بولت

در اوایل سال جاری IOC الگوی جدیدی برای تقسیم بخشی از درآمدهای بازی‌های المپیک بین ۲۸ فدراسیون بین‌المللی تعریف کرد که باعث شده است در المپیک ۲۰۱۶ ورزش‌های آبی و ژیمناستیک هم‌ردیف با دوومیدانی شوند.

 

پیش از این IAAF بیشترین سهم را از صدها میلیون دلاری که از تلویزیون و معامله های بازی‌های تابستانی به دست می‌آمد، کسب می‌کرد.

 

طبق قوانین جدید، FINA (فدراسیون شنا) و فدراسیون ژیمناستیک نیز هم ردیف با IAAF قرار گرفته‌اند.

 

IAAF حدود ۴۵ میلیون دلار از کل ۵۲۰ میلیون دلار درآمد در المپیک ۲۰۱۲ لندن را دریافت کرد، اما در المپیک ۲۰۱۶ رقم کمتری به آنها اختصاص داده خواهد شد.

 

سباستین کو خاطر نشان کرد که دوومیدانی همچنان ورزش اول المپیک باقی خواهد ماند. مشکلاتی درباره تقسیم سهمیه مالی وجود دارد که ما باید به آنها رسیدگی کنیم. ما همواره برای ورزش دوومیدانی اهمیت خاصی قائل هستیم

برچسب ها

0 دیدگاه در “کاهش سهمیه دوومیدانی‌کاران در المپیک ۲۰۱۶ برزیل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi