مطالب مرتبط:

داوری: منعی برای حضور مسوولان فدراسیون در تیم های باشگاهی نداریم

 

رییس فدراسیون دوومیدانی درباره حضور مسوولان فدراسیون در ترکیب تیم باشگاهی پیکان می گوید: اگر مسوولان فدراسیون در تیمی حضور نداشته باشند بهتر است اما منعی هم برای حضور آن ها در تیم های باشگاهی وجود ندارد.

 

افشین داوری درباره ادامه اعتراضات به نتیجه لیگ دوومیدانی در سال جاری و احتمال شکایت نفت از فدراسیون گفت: من چندی پیش هم گفته بودم که تیم نفت تا به امروز پشتیبانی خوبی از ورزشکاران دوومیدانی داشته است و امیدواریم که در آینده هم این همکاری تداوم داشته باشد. موضوع دیگر این است که اگر قصوری هم بوده ما وارد این عرصه نشدیم و نیامدیم بگوییم که نفت خطا کرده است بلکه این اعتراضی بود که خود باشگاه نفت در سه مرحله اعتراضاتی در رابطه با امتیازات و نیروهای تیم پیکان داشت.

 

وی افزود: اولین اعتراض نفت مربوط به مرحله سوم لیگ بود و در مرحله چهارم و پنجم هم اعتراضات دیگری نسبت به لیگ مطرح شد که پس از آن پیکان در مرحله آخر نسبت به ورزشکارانی که در نفت بودند، اعتراض کرد و زمانی که این اتفاق افتاد تصمیم گرفتیم قهرمان لیگ را معرفی نکنیم تا به این اعتراضات رسیدگی شود و حتی دو باشگاه هم اعلام کردند هر چه که آیین نامه بگوید قبول خواهند داشت.

 

داوری ادامه داد: ما از خود هیچ نظری نداریم بلکه براساس آیین نامه به اعتراضات رسیدگی کردیم و در نهایت تیم پیکان را به عنوان قهرمان لیگ معرفی کردیم.

 

رییس فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این که چرا که کادر تیم پیکان افرادی هستند که در فدراسیون دوومیدانی مسوولیت دارند گفت: پیش از این هم این اتفاق افتاده که افرادی در تیم ها باشند که به صورت همزمان در فدراسیون هم مسوولیت داشته باشند. زمانی که پیکان قرار بود تیمی در دوومیدانی بدهد هیچ فردی را نداشت که بخواهد با دوومیدانی آشنا باشد به همین دلیل من خودم از آقای مشهدی یاری خواستم که به این تیم کمک کند تا بتواند نفرات خود را ببندد. در آن زمان تیم‌های نفت و پیکان با هم هماهنگ بودند و هیچ اختلافی بین آن‌ها وجود نداشت. پیکان با هزینه بیشتری تیمش را بسته بود به همین دلیل این تیم برای قهرمانی به لیگ آمد و نفت هم برای نایب قهرمانی در این رقابت‌ها شرکت کرده بود و از زمانی مشکل ایجاد شد که تعدادی از بازیکنان تیم نفت به دلایلی مختلف در بعضی از مراحل لیگ شرکت نکردند. حضور افراد فدراسیون تاثیری در نتایج تیم ها نداشته است چون در دوومیدانی نتایج براساس رکوردهاست.

 

وی در پاسخ به این که با حضور مسوولان فدراسیون در تیم پیکان این شائبه ایجاد می‌شود که فدراسیون از این تیم طرفداری کرده است به طور مثال نفت می گوید که آقای یزدانیان به تیم پیکان مشاوره می داده و با ورزشکاران صحبت می کرده که به این تیم بروند، گفت: من نمی توانم این موضوع را بپذیرم چون چنین چیزی نبوده است و من شخصیت آقای یزدانیان را می شناسم.

 

داوری گفت: تیم نفت و پیکان آنقدر با هم هماهنگ بودند که مسوولان هر دو تیم می گفتند وقتی ورزشکاری از نفت می آمد و می خواست به پیکان برود،‌می گفتند که اول بروید و رضایت تیم پیکان را بگیرید و پس از آن به این تیم بیایید.

داوری

 

رییس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: تنها چیزی که من دیده ام این بود که آقای شایان به عنوان مربی در یک جلسه ارنج تیمی را امضا کرده بود و این گونه نبوده که دخالتی در نتایج داشته باشند. البته ما هم براین عقیده هستیم که اگر مسوولان در تیمی حضور نداشته باشند بهتر است اما آیا دوومیدانی این پتانسیل را دارد که بخواهد برای هر تیمی از افراد خارج از فدراسیون استفاده کند؟ ما هیچ گونه منعی نگذاشتیم که افراد داخل فدراسیون در تیم ها حضور داشته باشند.

 

داوری درباره این که تیم نفت اعلام کرده ارنج تیم پیکان در شب مسابقه با توجه به ارنج تیم نفت تغییر کرده است آیا چنین چیزی صحت دارد؟ ادامه داد: این موضوع را باید از آقای یزدانیان بپرسید چون او مسوول مسابقات بوده است اما در هر حال چنین اتفاقی غیر ممکن است چون شب قبل ازمسابقه ارنج را به مسوول مسابقات می‌دهند و هر دو تیم به صورت همزمان آن را امضا می کنند و چنین چیزی امکان پذیر نیست که ارنج تیمی بخواهد تغییر کند.

 

رییس فدراسیون دوومیدانی درباره این که چرا تیم پیکان به جای ۳۳ ورزشکار از ۳۵ ورزشکار استفاده کرده و آیا این موضوع برخلاف آیین نامه لیگ نبوده است؟ گفت: باشگاه ها به صورت شفاهی توافق کرده بودند که نفرات هر تیم حداکثر ۳۰ نفر باشد اما به صورت مکتوب این تعداد به ۳۳ نفر رسید. من در این جلسه حضور نداشتم اما به صورت تلفنی این موضوع را به من اعلام کردند که موافقت خود را در این باره اعلام کردم. زمانی که تیم نفت در مرحله سوم اعتراض داشت که تیم پیکان از ۳۵ نفر استفاده کرده است ما به این موضوع رسیدگی کردیم وتعداد نفرات تیم پیکان به همراه امتیازات آن‌ها کسر شده است. اما نمی دانم که چرا نفت همچنان این موضوع را عنوان می کند چون وقتی یکبار تعداد ورزشکاران تیم مقابل کم شده است دیگر نمی توان برای بار دوم تعداد آن‌ها را کسر کرد.

 

وی در پاسخ به این که تیم نفت عنوان کرده نامه اعتراضی دیگری به فدراسیون فرستاده اما هیچ پاسخی را دریافت نکرده است گفت: پس از ابلاغ رای ما ۲۴ ساعت به تیم نفت فرصت دادیم تا درباره رای خود اعتراض کنند که نفت هم اعتراض خود را به فدراسیون فرستاد و دیدیم که باز هم همان صحبت‌های قبلی را گفته‌اند و نتیجه تغییری نکرد و رای نهایی هم ابلاغ شد. حالا اخیرا نامه دیگری را به فدراسیون فرستاده اند که باز هم تکرار همان صحبت‌ها است. به هر حال براساس آیین نامه وقتی رای قطعی می شود دیگر نمی توان بر روی آن اعتراضی کرد و ما هم به اعتراضات آن‌ها پاسخ داده بودیم.

 

داوری درباره این که چرا از پیش اعلام نشده بود که چرا آن‌ها نمی‌توانند با مهدی زمانی قرارداد ببندند؟ گفت: ما تعداد نفراتی که تیم نفت می توانست با آن‌ها قرارداد ببندد را اعلام کردیم. البته تعدادی از ورزشکاران هم از قلم افتاده بودند که یک قصوری از سوی کمیته مسابقات بود اما قصور مهمتر آن است که نفت از بازیکنی در تیم خود استفاده کرده که تا سه روز مانده به مسابقات محروم بوده است. تیم نفت می توانست استعلام بگیرد که آیا می تواند از مهدی زمانی در ترکیب خود استفاده کند یا خیر.

 

رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: من برای دوستان نفت احترام بسیاری قائل هستم و اگر آن‌ها احساس می کنند که قصوری از طرف ما بوده می توانند این موضوع را پیگیری کنند. بحث ما دعوا کردن با تیم نفت نیست اما می‌گوییم رسیدگی که به اعتراضات شده است براساس قانون و مقررات بوده و برای آن هیات منصفه تشکیل شده است که در این هیات منصفه هیچ کدام از افراد که به صورت مشترک در تیم پیکان و فدراسیون هم بودند حضور نداشتند. ما دراین هیات منصفه از خود تصمیم نگرفتیم و اصلا دوست نداشتیم که چنین اتفاقاتی رخ دهد. به هر حال امیدوارم دوستان در این باره به نتیجه برسند و این موضوع ختم به خیر شود.

برچسب ها

0 دیدگاه در “داوری: منعی برای حضور مسوولان فدراسیون در تیم های باشگاهی نداریم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi