طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

رییس یاف از جاماییکا و کنیا حمایت کرد

 

 

رییس فدراسیون بین المللی دو و میدانی (یاف) ضمن انتقاد از آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا)، از دو کشور صاحب نام این رشته یعنی جاماییکا و کنیا در مقابل اتهاماتی که در مورد دوپینگ دوندگانشان به آنها وارد شده است، حمایت کرد.

 

به گزارش ایپس، لامین دیاک در واکنش به موج حملات اخیرا وادا نسبت به دو کشور کنیا و جاماییکا به عنوان غول های دو و میدانی دنیا، به دفاع از این رشته پرداخت.

وی ساعاتی پیش از اهدای جوایز بهترین دوندگان مرد و زن جهان به یوسین بولت و شلی آن فریزر پریس از جاماییکا ادعا کرد که دو و میدانی از رشته های پیشتاز در عرصه مبارزه با دوپینگ است و بی دلیل کانون توجه ها قرار گرفته است.

لامین دیاک

وی گفت: اخیرا وادا مرتب در مورد دو و میدانی جاماییکا بیانیه می دهد. جاماییکا اکنون در موقعیتی قرار دارد که می تواند آزمایش های دوپینگ ورزشکارانش را خود انجام بدهد. بعد از جاماییکا، نوبت کنیا است چون پزشکی گفته که دوندگان این کشور دوپینگ می کنند.

اشاره دیاک به گزارشی در تلویزیون آلمان است که در آن ادعا شده بود، دوپینگ در میان دوندگان صاحب نام استقامت کنیا رواج زیادی دارد.

رییس یاف در این باره افزود: این دو کشور بیشترین آزمایش های دوپینگ جهان را انجام می دهند. چنین اتهاماتی خنده دار است.

وی سپس با اشاره به بیانیه جان فاهی رییس سابق وادا که در آن از تلاش های اندک جاماییکا و کنیا برای مبارزه با دوپینگ انتقاد کرده بود، افزود: انگار وادا کمپینی برای صادر کردن بیانیه تشکیل داده است. آنها به جاماییکا رفتند اما چه چیزی پیدا کردند؟ هیچ چیز!

دیاک ادامه داد: ما نهایت تلاشمان را انجام می دهیم. در فوتبال هم دوپینگ وجود دارد اما شما کمتر در مورد چهار سال محرومیت بازیکنان این رشته می شنوید.

نگرانی از دوپینگ در بین دوندگان جاماییکایی از آنجا بالا گرفت که رنی آن شرلی مدیر اجرایی سابق کمیسیون مبارزه با دوپینگ این کشور اعلام کرد، این ستاد پیش از المپیک لندن فقط یک آزمایش خارج از مسابقات از دوندگان گرفته است.

پیش از آغاز مسابقات قهرمانی جهان در مسکو نیز شش دونده جاماییکایی از جمله آسافا پاول و ورونیکا کمپل براون قهرمان سه دوره المپیک به دلیل دوپینگ محروم شدند.

در یک سال گذشته همچنین نتایج آزمایش دوپینگ ۱۷ دونده کنیایی مثبت اعلام شده است

برچسب ها

0 دیدگاه در “رییس یاف از جاماییکا و کنیا حمایت کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi