مطالب مرتبط:

تیم نفت به دنبال شکایت از فدراسیون دوومیدانی به وزارت ورزش

 

مربی دوومیدانی تیم نفت می‌گوید اگر به اعتراضمان رسیدگی نشود به وزارت ورزش شکایت می‌کنیم.

 

اسماعیل کبوتران درباره حواشی پیش آمده در لیگ دوومیدانی و اعلام قهرمانی تیم پیکان در این فصل از سوی فدراسیون گفت: امسال به خاطر اینکه تیم پیکان بسیار قدرتمند در لیگ حضور یافت رقابت نزدیکی را بین نفت و پیکان شاهد بودیم و در پایان مسابقات تیم پیکان چون ۵، ۶ ورزشکار خود را در اختیار نداشت، توانستیم امتیازات عقب افتاده را جبران کنیم و با چند امتیاز بیشتر از این تیم پیشی بگیریم.

 

وی ادامه داد: این موضوع برای پیکان سنگین بود و به همین دلیل دست به اعتراض زد و اعتراضاتی که این تیم داشت منطقی نبود اما فدراسیون این اعتراضات را پذیرفت و اعلام کرد تیم پیکان قهرمان لیگ است.

لیگ دوومیدانی

کبوتران گفت: ما نسبت به تصمیم فدراسیون اعتراض کتبی خود را اعلام کردیم و اگر پاسخ منطقی از فدراسیون نگیریم، به وزارت ورزش شکایت خواهیم کرد.

مربی تیم دوومیدانی نفت درباره اعتراض تیم پیکان هم گفت: پیکان نسبت به دو ورزشکار ما اعتراض داشته و می‌گفتند این دو ورزشکار در لیست اعلامی فدراسیون قرار نداشته‌اند.

کبوتران گفت: فدراسیون سه لیست از ورزشکاران را برای حضور در لیگ اعلام کرده بود که شامل لیست ورزشکاران ستاره‌دار، ورزشکاران برتر و سایر ورزشکاران بود که ما دو ورزشکار خود را از سایر ورزشکاران جذب کرده بودیم اما اسم آن دو در لیست نبوده است در حالی که لیست سایر ورزشکاران یک لیست باز است.

وی در پاسخ به اینکه تیم پیکان عنوان کرده مهدی زمانی که دوره محرومیتش پایان یافته، بلافاصله جذب تیم باشگاهی شد، در حالی که باید یک سال از حضورش در مسابقات می‌گذشت، گفت:پس از لیگ سال گذشته، دوره محرویمت او به پایان رسیده و پس از آن دیگر مسابقه‌ای وجود نداشت که بخواهد در آن شرکت کند. حتی او پیش از لیگ امسال در مسابقه جایزه بزرگ هم شرکت کرده بود و مشکلی در این باره وجود نداشت.

کبوتران افزود: وقتی ورزشکاران محرومیتشان پایان می‌یابد، آیا عقلانی است که بگویم تا یک سال نباید در مسابقه‌ای حضور یابد یا جذب باشگاهی نشود؟

وی خاطرنشان کرد: پیکان گفته است که ورزشکار دیگر ما چون در لیست نبوده نباید در مسابقات شرکت می‌کرده است. اگر اینگونه است پیمان رجبی هم چنین شرایطی را داشت و در لیست نبود اما به لیست اضافه شد و در ترکیب پیکان در مسابقات شرکت کرد. حتی سجاد هاشمی هم در لیگ پارسال حضور نداشت و طبق آیین‌نامه او هم نباید در لیگ شرکت می‌کرد.

وی اضافه کرد: قانون و مقررات ناقض هم هستند. همانطور که گفتم ما اعتراض کتبی خود را به فدراسیون اعلام کردیم و فدراسیون هم پاسخ داد اما این پاسخ‌ها همان حرف‌های قبلی است.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به مسائل پیش آمده آیا در لیگ فصل بعد حضور خواهید داشت، گفت: مدیرعامل باشگاه نفت نظرش این بود که اگر فدراسیون به نفع باشگاه خاصی عمل کند احتمال آنکه در لیگ سال آینده حضور داشته باشیم، ضعیف است. فدراسیون باید منافع باشگاه‌ها را در نظر بگیرد. تیم نفت سال‌هاست در دوومیدانی حضور دارد و چندین سال است در رده پایه‌ فعالیت می‌کنیم و چنین برخوردهایی باعث دلسردی باشگاه‌ها می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه مباحثی همچون تبانی بازیکنان پیکان با نفت هم مطرح شده است در این باره صحبتی با این باشگاه شده است یا خیر؟ گفت: متاسفانه این موضوع به طور مستقیم به من هم گفته شد. تیم پیکان با حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون هزینه و ۳۳ ورزشکار در لیگ دوم شد و تیم نفت با ۳۰۰ میلیون هزینه و ۲۰ ورزشکار قهرمان شد حالا این دستاویزی برای این شکست بود و اعتراضاتی را مطرح کردند اما اصل ماجرا این است که تیم پیکان به تیم نفت باخت.

وی اضافه کرد: پس از این شکست مدیر باشگاه پیکان این تهمت‌ها را زد که بازیکنان ما تبانی کردند و به مسابقات نیامدند و پس از آن شکایت کردند و جالب است که فدراسیون هم درباره تهمت‌ها سکوت کرد و هم اینکه درباره اعتراضات پیکان چنین پاسخی داد، در حالی که همه چیز مشخص است. ورزشکاری که می‌گویند چرا مسابقه داده، یک بازیکن شناخته شده است که از قلم افتاده و باید در لیست می‌آمده است. ما حتی صورتجلسه‌ای را نوشتیم و به تایید فدراسیون و باشگاه پیکان رساندیم که می‌توانیم از سایر ورزشکاران استفاده کنیم.

وی در پاسخ به اینکه پیکان اعلام کرده تیم نفت برای سالم‌سازی لیگ دوومیدانی و برای برخورد با ورزشکارانی که در مسابقات غیبت دارند تا سه سال این ورزشکاران را جذب نخواهد کرد، گفت: در این باره چیزی مصوب نشده است اما چنین موضوعی مطرح شد چون ورزشکارانی که امسال تیم پیکان جذب کرد، سال‌های سال با نفت قرارداد داشته اند. دست این ورزشکاران برای ما رو شده بود حتی زمانی که قرار بود این ورزشکاران با پیکان قرارداد ببندند مسوولان این باشگاه با ما تماس گرفتند که گفتیم شما اگر می‌خواهید با آنها قرارداد ببندید، می‌توانید اما ما آنها را جذب نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از ورزشکاران هرچند از نظر فنی بسیار خوب هستند اما بی‌انضباطند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “تیم نفت به دنبال شکایت از فدراسیون دوومیدانی به وزارت ورزش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi