مطالب مرتبط:

فدراسیون دوومیدانی به امضای خودش هم پایبند نبود

منصور قنبرزاده  در مورد اینکه قهرمانی این تیم در لیگ با حکم فدراسیون دوومیدانی تغییر کرد و پیکان به عنوان نخست رسید، اظهار داشت: به نظر من باید این موضوع را از فدراسیون بپرسید. واقعیت این است که بندی که طبق آن امتیاز کسر کردند همه تیم‌ها، دبیر فدراسیون و مسئول برگزاری مسابقات آن را امضا و تایید کرده بودند.

وی ادامه داد: آن بند به این شکل بود که تعدادی از دوومیدانی کاران که حدنصاب ورود به لیگ را کسب نکرده بودند، از مرحله دوم می‌توانستند شرکت کنند و همه هم این موضوع را قبول کردند حتی قرارداد آنها در فدراسیون هم ثبت شد، اما نمی‌دانم چرا حالا می‌گویند که حضور آنها غیر قانونی بوده است. قراردادی که در فدراسیون به ثبت می‌رسد، به چه منزله‌ای است؟ وقتی به مهر و امضا خود اعتبار نمی‌دهید به چه استنادی اجازه ورود به ورزشکاران می‌دهید؟

مدیرعامل باشگاه نفت تهران گفت: فدراسیون رای قهرمانی پیکان را با مصلحت اندیشی صادر کرده است و مطمئنا با این عمل در دوره آینده تیم‌های دیگر برای حضورشان در لیگ تجدید نظر خواهند کرد. این نوع برخوردها باعث شد که لیگ دوومیدانی فرمالیته باشد. شما شاهد بودید که فقط پیکان و نفت بودند که رقابت داشتند و سایر تیم‌ها چندان جدی کار نکردند.

وی با اشاره به اینکه چرا نباید تکلیف قهرمان در روز پایانی مشخص شود، اظهار داشت: مسئولان برگزاری گفتند چون امتیازات نزدیک است قهرمان در کمیته فنی مشخص خواهد شد. کجای دنیا چنین کاری می‌کنند؟ مسابقات محلات هم به این شکل برگزار نمی‌شود. با این وضعیت بعید می دانم نفت فصل آینده در لیگ دوومیدانی سرمایه گذاری کند، چون دیگر دلسرد شده‌ایم. سعی می‌کنیم سرمایه های خود را در جاهای دیگر انجام دهیم.

قنبرزاده در خصوص اینکه گفته می‌شود حضور عوامل فدراسیون در تیم پیکان در این رای تاثیرگذار بوده است، تاکید کرد: من نمی خواهم قضاوت کنم و تمام صحبت‌هایم با مستندات است. به نظر من برگزاری کننده باید بی طرف باشد. هرچند هم مسابقات در سلامت برگزار شود، باز هم شک و شبهه به وجود می‌آید.

 

منصور قنبر زاده

 

وی عنوان کرد: شاید قراردادی که در فدراسیون ثبت شده بود یک دام برای ما بود. واقعا تعجب می‌کنیم چطور دونده‌ای از مرحله دوم در لیگ حضور دارد و در مرحله آخر می‌گویند غیر قانونی شرکت کرده است. به نظر من قاعده بازی را در دقیقه ۹۰ بر هم زدن درست نیست. من ۳۰ سال در ورزش ایران بوده‌ام و تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران با اشاره به اینکه پیش از فصل به مراتب از رسانه ها و فدراسیون تماس می‌گیرند که چرا در لیگ تیمداری نمی‌کنید، گفت: پس از این اتفاق و رایی که صادر شد با داوری، رئیس فدراسیون تماس گرفتم که پاسخگو نبود و نمی‌دانم شاید هنگامی که به ما احتیاج داشته باشند، یادشان می‌افتیم.

در مرحله پنجم و پایانی لیگ دوومیدانی نفتی ها عنوان قهرمانی را از آن خود کردند، اما با توجه به اعتراض پیکان در خصوص استفاده نفتی ها از دوندگان غیر مجاز در نهایت فدراسیون رای به قهرمانی پیکان داد

برچسب ها

0 دیدگاه در “فدراسیون دوومیدانی به امضای خودش هم پایبند نبود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi