طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

تباني و ارتشا از فوتبال به دوومیدانی رسيد

چند صباحی می‌شود که پرونده فساد در فوتبال ایران برای چندمین بار مفتوح و نگاه عموم اهالی ورزش به این رشته معطوف شده اما خبرهایی که طی چند روز اخیر در محافل رسانه‌ای منتشر شده از تسری پیدا کردن فساد به سایر رشته‌های ورزشی حکایت دارد. در روزهایی که عزم و اراده‌ای جدی برای رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال ایران شکل نگرفته و متخلفان به راحتی اطراف مدیران، مربیان و بازیکنان پرسه می‌زنند، زمزمه زد و بند و طلب رشوه در رشته‌های دیگر هم به گوش می‌رسد. راه دوری هم نمی‌رویم. دوومیدانی ایران که زیر ذره‌بین عموم مردم و رسانه‌ها قرار ندارد و فارغ از هیاهو لیگش را برگزار می‌کند، این روزها در کانون خبرهای نگران‌کننده قرار گرفته است. پس از آنکه حدود یک‌ماه قبل یکی از دوومیدانی کاران تیم‌ملی به دلیل استفاده از مواد نیروزا محروم شد، این بار شایعه تبانی در لیگ دوومیدانی بر سر زبان‌ها افتاده و از کشتی هم خبرهای خوشایندی به گوش نمی‌رسد.

تبانی در دو و میدانی

ماجرا از این قرار است که سجاد هاشمی، دونده المپیکی تیم پیکان به دلیل آنچه سرماخوردگی شدید عنوان کرده از حضور در مرحله آخر لیگ دوومیدانی امتناع می‌کند. از سوی دیگر روح‌الله عسگری، دیگر دونده المپیکی پیکان هم به بهانه مصدومیت در این مرحله حاضر نمی‌شود وغیبت این دو دونده باعث می‌شود تیم نفت تهران عنوان قهرمانی لیگ دو و میدانی را تصاحب کند. ماجرا اما به همین سادگی نیست. باشگاه پیکان که از غیبت هاشمی و عسگری متضرر شده و عنوان قهرمانی را از دست داده غیبت این دو دونده را مشکوک جلوه داده و حتی آنها را به تبانی با تیم حریف متهم کرده است. سجاد هاشمی ادعا می‌کند مدیران باشگاه پیکان با ارسال پیامکی او را به تبانی متهم کرده‌اند و تهدید کرده‌اند که از دو دونده المپیکی خود شکایت خواهند کرد.

 

هاشمی درباره دلیل اصلی غیبت ناگهانی‌اش در لیگ دوومیدانی می‌گوید: «قبل از شروع مرحله آخر لیگ دوومیدانی در هوای سرد تبریز تمرین می‌کردم و دچار سرماخوردگی شدم و به همین دلیل نتوانستم به این مرحله از لیگ برسم. دو روز پیش از مسابقه از باشگاه هم تماس گرفتند اما گفتم نمی‌توانم مسابقه بدهم وآنها هم گفتند مشکلی نیست. پس از مسابقه پیامکی دریافت کردم و صحبت‌هایی را شنیدم که موجب دلخوری‌ام شد. بعضی از همبازیانم که خودشان ملی‌پوش هستند صحبت‌هایی را مطرح کردند که جای تعجب دارد.»پس ازغیبت شائبه برانگیز سجاد هاشمی در مرحله آخر لیگ دوومیدانی، سایر دونده‌های تیم پیکان هم با مدیران این باشگاه همسو شده‌اند و بحث تبانی او و روح‌الله عسگری را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند. هاشمی اما از خودش سلب اتهام می‌کند و می‌گوید: «نه در شأن باشگاه و نه در شأن مسئولان آنها و نه در شأن ورزشکاران است که بگویند موضوع تبانی بوده است. در دوومیدانی تبانی معنایی ندارد. اگر تیم نفت اول شود براساس تدبیر آنها و ورزشکارانشان بوده است.کسانی که بحث تبانی را پیش کشیده‌اند باید ادعای شان را ثابت کنند.اگر من و عسگری تبانی کرده‌ایم فدراسیون باید با ما برخورد کرده و حتی محروم مان کند و اگر باشگاه‌ها چنین تهمتی زده‌اند، باید به این موضوع رسیدگی شود.»

برچسب ها

0 دیدگاه در “تبانی و ارتشا از فوتبال به دوومیدانی رسید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi