طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

پیست‌های ساخت ما استاندارد است

استادیوم تختی مشهد نمونه پیست استاندارد نصب شده در زمان مدیر کلی ورزش و جوانان آقای داوری

معاون عمرانی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی می‌گوید ساخت پیست تارتان تنها مربوط به مجموعه‌های ورزشی و برخی از مراکز ورزشی است که تمام این پیست‌ها با استانداردهای جهانی مطابقت دارند.

استادیوم تختی مشهد

حمید عبدی درباره‌ی وضعیت پیست تارتان دوومیدانی در کشور گفت: شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی تنها مسوولیت پیست‌هایی را بر عهده دارد که مربوط به مجموعه‌هایی است که توسط این شرکت ساخته شده است و ساخت سایر پیست‌ها بر عهده‌ی اداره کل تربیت بدنی استان‌هاست.

وی ادامه داد: متاسفانه از آن‌جایی که اداره کل تربیت بدنی استان‌ها هزینه‌های نگهداری این پیست‌ها را ندارند این پیست‌ها دچار یک سری خرابی‌ها می‌شوند.

عبدی ادامه داد: پیست‌هایی که قرار است در حال حاضر در سطح کشور در استادیوم‌ها راه‌اندازی شوند جزو تعهدات شرکت توسعه هستند که در برخی موارد هم ممکن است استادیومی در حال ساخت باشد و به مرحله‌ی ساخت تارتان نرسیده باشد.

معاون عمرانی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در پاسخ به این‌که تا چه اندازه پیست‌های تارتان ساخته شده از سوی این شرکت با استانداردهای جهانی همخوانی دارد، گفت: پیست‌هایی که از سوی شرکت توسعه ساخته می‌شود صد در صد با استانداردهای جهانی همخوانی دارد؛ چون این استانداردها باید از سوی فدراسیون جهانی دوومیدانی (iaaf) مورد تایید قرار گیرد و پیمانکارانی که مسوولیت ساخت این پیست‌ها را بر عهده می‌گیرند باید دارای تاییدیه (iaaf) باشند، حتی شرکت توسعه تاکید دارد که مواد اولیه ساخت این پیست‌ها دارای استانداردهای لازم باشد.

وی با بیان این‌که حدود ۲۰ تا ۲۲ پیست تارتان در مجموعه‌های ورزشی کشور در حال حاضر یا راه‌اندازی شده یا این‌که در حال ساخت هستند، افزود: در هر ۳۱ استان کشور استادیوم ۱۵ هزار نفری وجود دارد که البته ممکن است ظرفیت برخی از این استادیوم‌ها بیشتر هم باشد و غالبا این مجموعه‌های ورزشی پیست تارتان دارند. البته برخی از سالن‌های دوومیدانی که از مصوبات دولت هم هستند نیز دارای پیست تارتان هستند.

عبدی در پاسخ به این‌که برخی از استادیوم‌های ورزشی در استان‌ها که جزو مصوبات هیات دولت بوده‌اند روند ساختشان طولانی شده است، گفت: طولانی شدن روند ساخت و ساز به دلیل کمبود اعتباراتی است که در اختیار ماست. به طور مثال حدود ۱۰ استادیوم ۱۵ هزار نفری در کشور است که برای بهره‌برداری به مرز ۹۰ درصد رسیده است اما متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

معاون عمران شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی خاطرنشان کرد: این شرکت بازوی فنی زیرساخت‌های ورزشی است و هرچقدر در اختصاص اعتبارات اقدامات مناسبی صورت گیرد شرکت توسعه نیز گام‌های بلندتری را در این راستا برخواهد داشت.

وی درباره‌ی این‌که برخی از پیست‌های ساخته شده توسط این شرکت نیازمند تغییر و بازسازی هستند، گفت: زمانی که شرکت توسعه اماکن ورزشی را می‌سازد آن را در اختیار اداره‌های کل ورزش استان‌ها قرار می‌دهد و وظیفه‌ی نظارت یا تعمیر این اماکن را بر عهده ندارد

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “پیست‌های ساخت ما استاندارد است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi