چرا رکورد سه هزار متر بامانع پس از سجادی در ایران نشکست؟

رییس کمیته‌ دوهای استقامت و نیمه استقامت فدراسیون دوومیدانی می‌گوید این که رکورد سه هزار متر مانع پس از ۱۱ سال در رقابت‌های باشگاه شکسته شده است به دلیل توجه نکردن فدراسیون‌های قبلی در این ماده‌هاست.

رکورد ایران

احمد گودرزی  درباره این که چرا رکورد ماده‌های استقامت و نیمه استقامت همچون سه هزار متر مانع، سال‌ها طول می کشد در کشور بهبود یابد؟ گفت: توجه نکردن فدراسیون‌های گذشته به ماده‌های استقامت و نیمه استقامت یکی از دلایل این موضوع است، در حالی که کشورهای آسیایی با به خدمت گرفتن دوندگان آفریقایی و … توانسته‌اند رکوردهای خوبی را در این ماده‌ها بر جای بگذارند.

وی تصریح کرد: البته افشین داوری (رییس فدراسیون) نظر خاصی به این ماده‌ها دارد و فدراسیون سعی می‌کند با شناسایی استعدادها در ماده های استقامت و نیمه استقامت عملکرد بهتری نسبت به گذشته داشته باشد.

گودرزی گفت: یکی از مشکلات ما برگزاری مسابقات در ارتفاع است، در حالی که اگر مسابقات در سطح دریا برگزار شود عملکرد دوندگان ما متفاوت خواهد بود و به طور مثال مسابقه‌ای را در رشت برگزار کردیم که ورزشکاران توانستند رکورد خود را ثبت کنند.

وی به عملکرد جعفر مرادی در مسابقات لیگ اشاره کرد و گفت: اگر مرادی در مسابقات لیگ که در ورزشگاه آفتاب انقلاب برگزار شده بود مانند سطح دریا می‌دوید می توانست رکورد حمید سجادی را در سه هزار متر بشکند.

گودرزی در پاسخ به این که در طول این سال‌ها چرا هنوز رکورد حمید سجادی توسط دوندگان در سه هزار متر شکسته نشده است؟ گفت: آقای سجادی یک استثنا در دوومیدانی بود، البته ما هم برنامه‌ریزی ‌کرده‌ایم که دوندگان نتیجه‌ خوبی در این ماده‌ها بگیرند و اگر فدراسیون حمایت کند به نتیجه‌ خواهیم رسید.

رییس کمیته‌ دوهای استقامت و نیمه استقامت فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این که چرا لیگ دوومیدانی برای رشته‌های نیمه استقامت و استقامت در سطح دریا برگزار نمی‌شود؟ گفت: وضعیت اقتصادی باشگاه‌های خارج از تهران خوب نیست، از سویی پیست‌های شمال کشور خراب شده است و تنها پیست رشت فعال است.

وی گفت: با برگزاری مسابقات صحرانوردی و برنامه‌ریزی که برای سال آینده داریم،‌ امیدوارم که رکوردهای خوبی در این ماده‌ها ثبت شود. خود سجادی هم می‌گفت که امیدوار است دوندگان به شرایطی برسند که رکوردش را بشکنند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “چرا رکورد سه هزار متر بامانع پس از سجادی در ایران نشکست؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi