مطالب مرتبط:

رسوایی دوپینگ دوومیدانی ترکیه

کمیته ملی المپیک ترکیه در پی افزایش شمار ورزشکاران این کشور که از مواد نیروزا استفاده کرده اند ، در درخواستی به وزارت ورزش و جوانان این کشور خواستار افزایش مدت محرومیت ۴۴ نفر از ورزشکاران ترکیه که از این مواد استفاده کرده اند، شد.

دوپینگ
این ورزشکاران به علت آنکه برای نخستین بار دوپینگ کرده بودند ، به یک سال محرومیت محکوم شده بودند، ولی کمیته المپیک ترکیه خواهان افزایش این محرومیت به دو سال شده است .
کمیته ملی المپیک ترکیه در پی درخواست فدراسیون بین المللی دوومیدانی که خواستار محرومیت چهار ساله برای دوندگان این کشور که از مواد نیروزا استفاده کرده بودند، خواستار افزایش محرومیت ۴۴ ورزشکار این کشور شد.
فدراسیون بین المللی دوومیدانی به تازگی از رسوایی دوندگان ترکیه خبر داده بود و اعلام کرد: نتایج اولیه آزمایش دوپینگ ۳۰ نفر از دوندگان این کشور مثبت بوده است.
نتایج آزمایش دوپینگ ۳۰ نفر از دوندگان زن و مرد این کشور در زمان برگزاری بازی های بین المللی دوومیدانی کشورهای مدیترانه که به تازگی در شهر مرسین ترکیه برگزار شد، نشان از استفاده آنان از مواد ممنوعه دارد.
پیش از این، هشت نفر از وزنه برداران ترکیه به دلیل استفاده از مواد نیروزا به شش ماه تا دو سال محرومیت از شرکت در تمام رقابت های ورزشی محکوم شده بودند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “رسوایی دوپینگ دوومیدانی ترکیه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi