مطالب مرتبط:

تاسیس فدراسیون بانوان اتفاق مهمی است

مریم طوسی دارنده دو مدال طلای مسابقات کشورهای اسلامی در خصوص صحبت های اخیر سرپرست وزارت ورزش و جوانان در خصوص اهمیت ورزش بانوان گفت: از شنیدن این حرف ها بسیار خوشحال شدم و امیدوارم که هر چه زودتر این تصمیمات اجرایی شود. بانوان تا به امروز کم نگذاشتند و با این شرایط سخت پا به پای آقایان افتخار آفرینی کرده و با وجود محدودیت ها مدال کسب کردند. بانوان و آقایان وضعیت متفاوتی دارند، در شرایط نابرابری کارکرده و آقایان راحت تر از ما تمرین می کنند و مشکلات ما را ندارند. ما در همه رشته ها تلاش زیادی می کنیم، مدال می آوریم و امیدوارم با این اتفاق در مسابقات آسیایی و جهانی نتایج بهتری کسب کنیم. بانوان ما ثابت کردند که شایستگی های بالاتری دارند و باید از این قشر مظلوم حمایت شود.

طوسی

طوسی با اشاره به بحث تاسیس فدراسیون بانوان اظهار داشت: تاسیس این فدراسیون اتفاق بزرگ و مهمی است و اگر فدراسیون تشکیل شود، قطعا به ورزش بانوان رسیدگی بیشتری خواهد شد. این اتفاق خوبی است که می توان از این طریق حداقل امکانات را البته نه مانند رقیبان مان، برای ورزشکاران خانم در نظر گرفت. با راه اندازی این فدراسیون می توانیم از شرایط برابری برخوردار شویم و مسلما خیلی از مشکلات مان که مخصوص بانوان است بررسی و برطرف خواهد شد. همین که جایی هست که ما بتوانیم مشکلات مان را بیان کنیم و در جهت حل آن تلاش می شود، امیدوارکننده است.

رکوردار دوی ۱۰۰و ۲۰۰متر در مورد رعایت عدالت در ورزش بانوان تصریح کرد: نسبت به قبل اوضاع بهتر شده اما باز هم شرایط مساوی وجود ندارد و آقایان نسبت به بانوان وضعیت مناسبت تری دارند. این تفاوت ها همیشه در جریان بوده و همان طور که آنها زحمت می کشند ما هم تلاش می کنیم. برای اینکه با رقیبان مان مبارزه کنیم چند برابر آنها باید زحمت بکشیم و برابر شدن حق بانوان و آقایان اتفاق خوبی است که به اجرای عدالت امیدوارمان کرده است. بانوان از نظر مالی و نداشتن اسپانسر مشکلاتی دارند که باید همه این مسائل رسیدگی شود.

طوسی در پایان در خصوص ترویج ورزش همگانی بین بانوان افزود:تا به امروز هیچ یک از مسوولان ورزش تا این اندازه به این موضوع تاکید نداشتند و واقعا خوشحالم که سرپرست ورزش و جوانان چنین نظری دارد. به نظر من در ایران بانوان به ورزش اهمیت چندانی نمی دهند و هرگز ورزش را جدی نمی گیرند. بحث ورزش همگانی و پرداختن به فعالیت های ورزشی باید در بین بانوان نهادینه شود که بدون شک برای خودشان، خانواده و فرزندان شان مفید خواهد بود

برچسب ها

0 دیدگاه در “تاسیس فدراسیون بانوان اتفاق مهمی است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi