مطالب مرتبط:

ورزش دارویی برای جلوگیری از عصبانیت

محققان با بررسی تاثیرات ورزش بر تعدادی مرد جوان دریافتند که انجام فعالیت فیزیکی باعث کاهش عصبانیت و خشم در این افراد می‌شود.

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که ورزش تاثیرات مثبتی بر روحیه می‌گذارد. تحقیقاتی که در جلسه سالانه پزشکی ورزشی مطرح شده است، نشان داده که ورزش می‌تواند عصبانیت را در مردها کاهش دهد.

ورزش

تیم تحقیقاتی در این مطالعات احساسات و عصبانیات را در ۱۶ مرد بررسی کردند. میزان عصبانیت و خشم این افراد ۳۰دقیقه قبل و بعد از تمرین بر روی دوچرخه اندازه گیری شد. محققان فعالیت مغز و شدت عصبانیت را اندازه گیری کردند.

مدیر این تحقیقات ناتالی تام می‌گوید: مهم‌ترین یافته‌های این مطالعات این است که ورزش می‌تواند عصبانیت را کاهش دهد و مانند آسپرین از حمله قلبی جلوگیری کند. به بیان دیگر، ورزش مانند دارو عمل می‌کند.

محققان معتقدند که تحقیقات دیگری برای بررسی تاثیر ورزش بر عصبانیت در روحیه لازم است. آنها هم چنان توصیه می‌کنند که تاثیر ورزش با شدت‌های مختلف بر عصبانیت ارزیابی شود.

برچسب ها

یک دیدگاه در “ورزش دارویی برای جلوگیری از عصبانیت”

  1. بیشترین درمانی که داره ورزش اعتماد به نفس رو خیلی بالا می بره اینم تایید شده هستش دوستان و شما وقتی اعتماد به نفس تون بالا باشه تو خیلی چیز ها به کار میاد و این خودش میشه ی برتری برای ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi