مطالب مرتبط:

صمیمی: طلا و نقره پرتاب دیسک برای ایران است

گفتگوی “محمد صمیمی”  در آستانه رقابتش در اندونزی در ذیل می خوانید

* پس از اینکه نتوانستی سهمیه مسابقات جهانی را به دست آوری، کمی ناامید به نظر می رسیدی؟

– شاید اگر انگیزه بیشتری داشتم می توانستم در مسابقات قهرمانی جهان هم حضور داشته باشم اما چون برادرم محمود سهمیه B را گرفته بود، من باید سهمیه A می گرفتم که موفق نشدم. در غیاب احسان حدادی مشخص بود که نمی توانیم در این مسابقات شانس مدال داشته باشیم که همینطور هم شد.

* وضعیت آمادگی ات قبل از رقابتهای کشورهای اسلامی چگونه است؟

– بعد از آنکه در مسابقات قهرمانی آسیا در اوج امادگی بودم و توانستم مدال نقره بگیرم، بدنم کمی افت کرد اما دوباره سعی کردم با تمرینات مداوم برای این رقابت ها آماده شوم. الان نسبتا شرایطم خوب است و بالای ۶۰ متر پرتاب می کنم.

* خیلی از کارشناسان سطح این رقابتها را خیلی خوب توصیف نمی کنند؟

– رقیبان جدی در این مسابقات داریم زیرا تمام کشورهای اسلامی این رقابت ها را مهم تلقی می کنند و ۲ نفر از قطر، یک نفر از لبنان و یک نفر از عراق را می دانم که از حریفان جدی ما هستند که می توانند بالای ۶۰ متر پرتاب کنند و اصلا نباید آن ها را دست کم بگیریم، ضمن اینکه حضور احسان حدادی به عنوان نایب قهرمان المپیک سطح مسابقات پرتاب دیسک را بالا خواهد برد.

* حضور احسان حدادی که رکوردهای بهتری نسبت تو دارد، باعث نمی شود که انگیزه ات برای کسب مدال کم شود؟

– اصلا اینطور نیست چون در هر مسابقه ای که با احسان شرکت کردم، انگیزه ام بالا بوده و به خاطر رکوردهای خوب او من هم پرتاب های خوبی کردم. از حضور حدادی در این مسابقات خوشحالم و امیدوارم یک طلا و یک نقره از پرتاب دیسک برای کشورمان به ارمغان بیاوریم، اگرچه نمی توانم قول مدال بدهم.

* در آخر فکر می کنی ورزشکاران دوومیدانی نتایج نسبتا ضعیف این رشته را در مسابقات اخیر می توانند با کسب مدالهای رنگارنگ در بازیهای کشورهای اسلامی جبران کنند؟

– من با اینکه نتایج دوومیدانی در مسابقات اخیر ضعیف بوده، مخالفم زیرا با توجه به امکانات محدود این رشته در ایران نباید بیش از این از بچه ها توقع داشت. امیدوارم کاروان پرامید دوومیدانی در این مسابقات خوش بدرخشد و شایستگی دوومیدانی کاران به اثبات برسد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “صمیمی: طلا و نقره پرتاب دیسک برای ایران است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi