مطالب مرتبط:

گودرزی: خیانتی که در ساخت پیست‌های تارتان کرده‌اند حد و اندازه ندارد

پیست دوومیدانی

 

رییس هیات دوومیدانی استان تهران می‌گوید ریختن تارتان به صورت دستی خیانت بزرگی است که باعث خراب شدن پیست‌های دوومیدانی می‌شود.

 

گودرزی  درباره‌ی وضعیت پیست تارتان استان تهران گفت: خیانتی که برخی افراد به عنوان متخصص در پیست‌های تارتان کرده‌اند حد و اندازه ندارد. آنها آمده‌اند در بیشتر پیست‌هایی که در استان‌های مختلف راه‌اندازی کرده‌اند ۲ میلیمتر چسب ریخته‌اند که کف پیست تارتان با کفش میخی کنده می‌شود. از این نوع پیست‌ها می‌توان به پیست بروجرد اشاره کرد.

 

وی ادامه داد: اگر پیست‌های تارتان رولی نباشد از استانداردهای لازم برخوردار نیست. حتی این شرایط هم در استان تهران وجود دارد؛ به طوری که پیست امجدیه هم به شکل رولی نیست. تارتان این پیست به زمان حضور آلمانی‌ها در بازی‌های آسیایی تهران بازمی‌گردد؛ به طوری که آ‌لمانی‌ها تارتان امجدیه و استادیوم آزادی را ریختند و این تارتان بعد از ۳۵ سال مرغوب‌تر از تارتانی است که چند وقت پیش در پیست‌های مختلف ریخته شده است.

 

گودرزی اضافه کرد: باید بگویم ریختن تارتان به صورت دستی خیانت بزرگی است که باعث خراب شدن پیست‌های دوومیدانی می‌شود و متاسفانه تمام پیست‌های دوومیدانی خراب بوده یا کنده شده است.

 

رییس هیات دوومیدانی استان تهران ادامه داد: پیست‌های استان‌هایی مانند شیراز، مشهد و غیره بعد از ریختن تارتان، بیشتر از یک سال دوام نیاوردند. وضعیت تارتان مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب نسبت به دیگر پیست‌ها بهتر است و توانسته سه چهار سال دوام بیاورد، اما تارتان دیگر پیست‌های دوومیدانی در کشور از نظر کیفی زیر صفر هستند.

 

وی درباره‌ی پیست‌های خاکی در شهرهای مختلف استان تهران هم گفت: ۹۰ درصد پیست‌ها در شهرستان‌های تهران، خاکی است که متاسفانه قابل استفاده نیست؛ چون باید هر سال در این پیست‌ها خاک آجر بریزند تا قابل استفاده باشد اما به نظر می‌رسد از سوی اداره کل تربیت بدنی این شهرستان‌ها علاقه‌ای برای این کار وجود ندارد. البته تلاش ما این است که ارتباط بیشتری را با هیات‌های شهرستان داشته باشیم تا وضعیت پیست‌های دوومیدانی در شهرستان‌ها نسبت به گذشته بهبود یابد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “گودرزی: خیانتی که در ساخت پیست‌های تارتان کرده‌اند حد و اندازه ندارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi