مطالب مرتبط:

داوری:”مازکوف” مربی احسان حدادی می شود

داوری

رییس فدراسیون دوومیدانی با اعلام این که فدراسیون نامه ای به باشگاه نفت می فرستد تا مقداری از ضرر مریم طوسی به دلیل غیبت در لیگ جبران شود،‌ در ادامه از بستن قرارداد با مازکوف روسی به عنوان مربی احسان حدادی خبرداد.

افشین داوری  درباره تداخل مسابقات لیگ برتر بانوان با بازی های کشورهای اسلامی گفت: برنامه بازی‌های کشورهای اسلامی دو بار به تعویق افتاد و حتی تا یک ماه پیش برگزاری این رقابت‌ها مسجل نشده بود این در شرایطی است که ما برنامه لیگ را در ابتدای سال بسته بودیم حالا که زمان این مسابقات مشخص شده نمی توانیم تنها به خاطر یک ورزشکار زمان برگزاری لیگ بانون را تغییر دهیم چون این لیگ برای تمام ورزشکاران کشور است.

وی اضافه کرد: ممکن است با باشگاه مریم طوسی مکاتبه‌ای داشته باشیم و نامه‌ای بدهیم تا با توجه به این که طوسی توانسته امتیازات زیادی را در لیگ کسب کند باشگاه هم یک مقدار از ضرری که به این بازیکن به خاطر غیبت در مسابقات وارد می شود را جبران کند که من این موضوع را به طوسی هم گفتم.

داوری با بیان این که ورزشکاران می خواهند که از آن ها حمایت شود، گفت: از ابتدای سال تاکنون وزارت ورزش ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به ما داده وکمیته ملی المپیک هم یک بار ۸۰ میلیون و بار دیگر ۶۰ میلیون تومان اعتبار به فدراسیون دوومیدانی داده است. ورزشکاران هم چیز زیادی نمی خواهند و براساس پیشرفتی که داشته اند توقع دارند از آن‌ها پشتیبانی شود اما حالا شرایط بسیار دشوار است. حتی فدراسیون دوومیدانی در نیمه دوم سال هم خلاء اعتباری زیادی دارد که البته تمام فدراسیون ها با چنین مشکلاتی روبرو هستند.

داوری درباره حضور احسان حدادی در بازی های کشورهای اسلامی گفت: من پیش از این هم گفته‌ام که حدادی بسیار عاطفی است و به کشور عشق می‌ورزد. او توقعاتی دارد و می خواهد که امکانات حداقلی برایش فراهم شود. ما نشست هایی با او و کمیته ملی المپیک داشتیم و برنامه‌های تمرینی حدادی را از مهر ماه امسال تا سال آینده به کمیته ملی المپیک ارائه کردیم. امیدواریم که با تمام مشکلات مالی که وجود دارد از او حمایت شود.

وی اضافه کرد: حدادی هم با آقای افشارزاده جلسات متعددی داشت و برای حضور در مسابقات همبستگی اسلامی علاقه نشان داد.

وی در پاسخ به این که آیا مشکلات حدادی برطرف شده یا اتفاق خاصی افتاده که او تصمیم گرفته در مسابقات کشورهای اسلامی شرکت کند، گفت:‌ اتفاق خاصی نیفتاده است اما سعی داریم خواسته‌های او را تامین کنیم. در حال حاضر هماهنگی‌های لازم انجام شده تا با “ایگر مازکوف” روسی به عنوان مربی قرارداد ببندیم. حدادی گفته بود که مازکوف چند سالی در کنار” کیم بوخونسف ” حضور داشته و می تواند بر تمریناتش نظارت داشته باشد. حدادی خواسته که مازکوف به عنوان مربی کنارش باشد و هر چند ماه یکبار برای گرفتن مشاوره پیش “کیم ” برود.

وی در ادامه درباره حضور محسن ربانی و رضا قاسمی در لیست دوومیدانی کاران اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی گفت: ما در گام نخست ۴۶ ورزشکار را برای اعزام به این رقابت ها به کمیته ملی المپیک معرفی کردیم اما این کمیته اعلام کرد که برای اعزام این تعداد ورزشکار اعتبار لازم را ندارد در نتیجه ما افرادی که شانس کسب مدال داشتند و شرایطشان با وضعیت این مسابقات هماهنگ بود را انتخاب کردیم.

 

داوری گفت: با مشخص شدن نفرات مورد نظر،‌ حضور محسن ربانی و احمد فرود دراین رقابت ها مشخص نبود و در روز ۱۶ شهریور اعلام کردیم که اگر این ورزشکاران بتوانند در لیگ رکورد بزنند در لیست افراد اعزامی قرار خواهند گرفت. یکی دیگر از افرادی که در لیست حضور نداشت،‌رضا قاسمی بود که این دونده با توجه به رکوردهای دور از انتظاری که در مسابقات جهانی داشت، نامش از نفرات اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی خط خورد.

 

وی ادامه داد: در جلسه کمیته فنی شایان رییس کمیته پرش‌ها اصرار داشت که محسن ربانی در بازی های کشورهای اسلامی شانس کسب مدال دارد وعنوان کرد که او در گذشته هم توانسته مدال‌آور باشد. از سوی دیگر مشهدی یاری رییس کمیته دوهای سرعت عنوان کرد که رضا قاسمی شانس مدال است و با توجه به این که قاسمی هم گفته بود، می تواند دو مدال را در این مسابقات کسب کند کمیته فنی با اضافه شدن ربانی و قاسمی به این لیست موافقت کرد. ما اسامی آن ها را به کمیته ملی المپیک اعلام کردیم و خوشبختانه این کمیته هم با اعزام این دو ورزشکار موافقت کرد.

 

وی در پاسخ به این که چرا محمود صمیمی به بازی های کشورهای اسلامی اعزام نمی شود، گفت: ما برای این ورزشکار هم شانس حضور در این رقابت‌ها را در نظر گرفته بودیم اما محمود صمیمی عنوان کرده بود انگیزه‌های لازم برای حضور در بازی‌های اسلامی ندارد. محمود صمیمی برای حضور در این رقابت ها مردد بود و زمانی که اسمش از نفرات اعزامی خط خورد با من تماس گرفت که به او گفتم خودش عنوان کرده انگیزه‌ای برای حضور در این مسابقات ندارد.

داوری گفت: محمود صمیمی یکی دو شکست بسیار بد در رقابت هایش داشت و به همین دلیل هنوز آمادگی کامل را ندارد. البته ما برای او برنامه داریم. او پرتابگر جوانی است که در آینده می تواند نتیجه مطلوبی بگیرد.

وی درباره انتخاب محمد صمیمی برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی گفت: ثبات رکوردهای محمد در مسابقات متعدد بیشتر بوده و این رکوردها قابل قبول تر است. از سوی دیگر محمد صمیمی در مسابقات آسیایی توانست مدال بگیرد و نسبت به محمود صمیمی برای اعزام به بازی‌های کشورهای اسلامی ارجح‌ بود.

داوری در پاسخ به این که پیش بینی شما از عملکرد دوومیدانی کاران در این رقابت‌ها چیست، گفت: برخی از ورزشکاران ما همچون سجاد مرادی که در بازی‌های آسیایی هم توقع کسب مدال را از او داشتیم با رقیبان آفریقایی روبرو خواهد شد که باید بر روی مرادی برای کسب مدال حساب باز کنیم. همچنین احمد فرود هم که عملکرد خوبی در مسابقات قهرمانی آسیا داشت شرایط بسیار خوبی دارد و در آینده نزدیک می‌تواند در سطح آسیا عنوان کسب کند. اما احسان حدادی، محمد صمیمی و لیلا رجبی از جمله ورزشکاران ما هستند که شانس مدال‌آوری دارند. کیوان قنبرزاده هم شرایط سختی دراین مسابقات خواهد داشت اما می تواند رکورد خوبی بزند. محمد ارزنده هم در پرش طول در وضعیت خوبی قرار دارد.

 

وی با اشاره به این‌که کاوه موسوی و مریم طوسی هم شرایط ایده آلی دارند افزود: مریم طوسی به خصوص در ۲۰۰ متر در مسابقات قهرمانی آسیا وضعیت خوبی داشت که متاسفانه نتوانست آن طور که باید نتیجه بگیرد. امیدواریم او این بار در این رقابت‌ها نتیجه مطلوبی را به دست آورد اما در مجموع این مسابقات از سطح کیفی خوبی برخوردار است چون ۴۴ کشور شرکت می کنند. حتی کشورهای صاحب دوومیدانی همچون الجزایر دراین بازی‌ها حاضر هستند. امیدواریم که ملی پوشان ایرانی با دست پر از این مسابقات بازگردند.

برچسب ها

2 دیدگاه در “داوری:”مازکوف” مربی احسان حدادی می شود”

  1. دونده گمنام گفت:

    آقای رییس امسال مریم طوسی عضو تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار است مثل اینکه خیلی از ورزشکاران ملی پوش بی خبری؟؟؟!!!

  2. امیررضا گفت:

    الان این مسابقات ننهالان غرب اسیا ورودی ۱۰۰ مترش چنده ؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi