طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

هادی سپهرزاد گفت‌: برخوردها در شان ما نیست

هادی سپهرزاد

هادی سپهرزاد گفت‌:

چرا از پول فوتبال بی‌نصیبیم؟!برخوردها در شان ما نیست

ملی پوش دوومیدانی ایران گفت: قطعا به مدال فکر می کنم اما در این شرایط نباید انتظار زیادی داشت

دوومیدانی ایران روزهای سختی را سپری می کند. ملی پوشان این رشته در مسابقات قهرمانی آسیا از لحاظ مدال آوری چندان موفق نبودند و همچنین نتوانستند سهمیه های خوبی را برای حضور در مسابقات جهانی مسکو به دست آورند که علت اصلی آن به اعتقاد اکثر ملی پوشان رشته مادر، نداشتن مربی اختصاصی برای هر ماده و نیز عدم برگزاری اردو و تدارک مناسب است که دلیل همه آنها نیز به بی پولی فدراسیون دوومیدانی است.
یکی از ملی پوشان دو و میدانی که از او در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی انتظار مدال می رود، هادی سپهرزاد ملی پوش ماده سه گانه ایران است اما این ورزشکار از وضعیتی که برایش به وجود آمده و شرایطی که دوومیدانی ایران سپری می کند، گلایه دارد.
سپهرزاد در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی برنا اعلام کرد که هدفش کسب مدال در بازی های آسیایی است اما با ادامه این شرایط کسی نباید انتظار موفقیت از او یا سایر ملی پوشان دوومیدانی داشته باشد.
*بعد از شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا چه برنامه ای را دنبال می کنی؟  فعلا برنامه خاصی ندارم. چون باشگاه هم ندارم و تنها به صورت اختصاصی تمرین می کنم تا اگر طی این چند روز با تیمی قرارداد بستم، در مرحله دوم لیگ دوومیدانی شرکت کنم.
*چرا با تیمی قرارداد نبسته ای؟  من پارسال نفت تهران بودم و امسال هم می خواستم به پیکان بروم اما پیشنهادی که به من دادند، در حد یک دوومیدانی کار درجه دو و سه بود و برای همین نپذیرفتم.
*مثل اینکه وضع باشگاه های دوومیدانی چندان رضایت بخش نیست؟  وضع دوومیدانی خراب هست اما با ورزشکاران ملی ما هم برخورد خوب و مناسبی که در شان آنها باشد، صورت نمی گیرد! در هیچ کجا حقوق یک کارمند ساده با یک مدیر برابر نیست اما در اینجا می خواهند به ما پول یک ورزشکار درجه سه را بدهند و جالب اینکه افرادی هم در فدراسیون هستند که از کار آنها حمایت می کنند و دیدگاهشان همین است!
*اما داوری رئیس فدراسیون دوومیدانی همیشه می گوید که با وجود اینکه پول ندارد اما به فکر ملی پوشان هست؟  بله آقای داوری از زمانی که آمده اند می گویند که به فکر بهبود اوضاع ما هستند اما در عمل می بینیم که هیچ تغییری در وضع ملی پوشان دوومیدانی و مدال آوران این رشته نمی شود.
*احسان حدادی هم مثل تو از شرایطی که دارد خیلی گلایه دارد؟  ناراحتی اش تا حدود زیادی به حق است. احسان مدال نقره المپیک را گرفته است اما وقتی می بیند که به ملی پوشان فوتبال و والیبال، پول نقد و حواله ماشین می دهند اما به درخواست های او پاسخی داده نمی شود، ناراحت و بی انگیزه می شود. احسان در حال حاضر مربی ندارد و خودش تمرین می کند و حتی پول ماساژورش را هم خودش می دهد.
*خود تو هم که گویا با احسان تمرین می کنی؟  احسان رفیقم است اما تمریناتمان جداست و فقط یک روز با هم تمرین کردیم.
* الان خودت مربی داری؟  من یک مربی ایرانی داشتم که در آلمان زندگی می کند و از او برنامه می گرفتم اما دوری راه باعث شد تا نتوانم با او ادامه بدهم و در حال حاضر مربی ندارم.
*در این شرایط می خواهی چه کار کنی؟  طبعا با شرایط نمی توان موفق بود و فدراسیون باید برای ما یک مربی خوب جذب کند. ما سال آینده بازی های آسیایی اینچئون را در پیش داریم که بسیار مهم است اما با ادامه این شرایط کمیته ملی المپیک و فدراسیون باید حداقل انتظار را داشته باشند.
* یعنی به مدال آوری فکر نمی کنی؟  قطعا به مدال فکر می کنم اما در این شرایط نباید انتظار زیادی داشت.
* امیدوار هستی با شروع به کار دولت جدید و حضور وزیر جدید ورزش و جوانان، اتفاقات خوبی بیفتد؟  انسان همیشه به امید زنده است و ما هم نا امید نیستیم و امیدواریم با حضور مدیران جدید خون تازه ای به ورزش تزریق شود. همه رشته ها و ورزشکاران در سراسر دنیا در حال پیشرفت هستند و ما اگر می خواهین پا به پای آنها پیش برویم، باید برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا به موفقیت برسیم.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “هادی سپهرزاد گفت‌: برخوردها در شان ما نیست”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi