طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

طلای گوانگجو را تکرار می‌کنم/ با لقمه نان دوومیدانی می‌سازم!

سجاد مرادی

سجاد مرادی :

طلای گوانگجو را تکرار می‌کنم/ با لقمه نان دوومیدانی می‌سازم!

ملی‌پوش دوومیدانی ایران گفت: به‌خاطر علاقه و تعصبی که به کشورم دارم در مسابقات شرکت می‌کنم و مطمئن باشید در بازی‌های آسیایی مدالم را تکرار خواهم کرد.

سجاد مرادی ملی پوش دوی ۸۰۰ متر و ۱۵۰۰ متر ایران یکی از ستارگان این رشته به شمار می رود که همواره مسابقات و نتایج او زیر ذره بین کارشناسان و علاقمندان به رشته مادر قرار دارد.
وی که در مسابقات قهرمانی آسیا از رسیدن به مدال باز ماند، در مرحله اول لیگ دو و میدانی باشگاه های کشور به عنوان نخست دست یافت اما در مرحله دوم توسط داور اخراج شد که این موضوع با اعتراض وی روبرو شد.
مرادی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ورزشی برنا علت اخراج شدن خود از پیست مسابقات را، بی تجربه بودن داور و تصمیم اشتباه او عنوان کرد.
*دلیل کارت قرمزی که در لیگ دوومیدانی گرفتی چه بود؟ داور برای زدن استارت، مکث زیادی داشت و در زمانیکه داور بیشتر از ۵ ثانیه مکث کند، دونده می تواند حرکت خود را آغاز کند. البته این به معنای آغاز دویدن نیست بلکه به معنای دوباره رفتن به سرخط استارت است تا با اعلام داور دوباره دویدن آغاز شود. من هم وقتی دیدم داور دیر استارت زده، دویدم اما داور بی تجربه بود و به همین خاطر به من کارت قرمز نشان داد و من را از پیست اخراج کرد که من هم به این موضوع اعتراض کردم.
* حالا با اخراجت چه شرایطی به وجود می آید؟  بعد از اینکه اخراج شدم، اعتراضم را به آقای داوری رئیس فدراسیون دو و میدانی اعلام کردم و ایشان هم اعتراض من را پذیرفتند و حتی سایر رقیبانم در این مرحله اعلام کردند که ما قبول داریم که تو قهرمان می شدی و گفتند که من را به عنوان قهرمان مرحله دوم معرفی کنند که این نظر لطف آنها بود اما قرار است فدراسیون در این باره تصمیم گیری کند.
*البته در مرحله اول هم که به مقام قهرمانی رسیده بودی؟  بله من قبل از حضور در مرحله اول مسابقات، تصادف شدیدی کردم اما به خاطر تعهدی که به باشگاه پیکان داشتم، در مرحله اول شرکت کردم و خوشبختانه توانستم به مقام قهرمانی دست پیدا کنم.
*هادی سپهرزاد از وضعیت قراردادهای لیگ دو و میدانی گلایه داشت و معتقد بود که اندازه دونده های درجه سه پول می دهند اما مثل اینکه وضعیت تو در پیکان بهتر است؟  سپهرزاد حق دارد اما همین که تیم هایی مثل پیکان و نفت تهران در لیگ دو و میدانی تیمداری می کنند، جای تشکر دارد و ما باید شرایطی را فراهم کنیم که باشگاه ها رغبت و علاقه بیشتری برای حضور در دو و میدانی داشته باشند. من با هادی سپهرزاد هم عقیده ام که پولی که می دهند، اصلاً با دخل و خرج ورزشکاران جور در نمی آید اما من معتقدم که حالا که سفره ای پهن شده، باید با یک لقمه نان هم سر کرد و ساخت تا اوضاع بهتر شود.
*از ذوب آهن پولت را گرفتی؟  نه متاسفانه ذوب آهن پولم را نداد و من نمی دانم از چه راهی طلبم را از این باشگاه دریافت کنم.
*از تصادفت بگو، مثل اینکه خیلی شدید بود؟  قبل از مسابقات لیگ دو و میدانی، به اتفاق برادرم امیر و دوستم در مسیر تهران بودیم که با یک خودروی سنگین تصادف کردیم. خوشبختانه آسیب جدی ندیدیم اما چانه من ۱۹بخیه خورد و با این شرایط در لیگ دو و میدانی شرکت کردم.
*پس با این شرایط در مسابقات قهرمانی آسیا در هند شرکت کردی؟  بله هم آسیب دیدگی چانه داشتم و هم عضله پایم کش آمده بود. با این شرایط در دوی ۱۵۰۰ متر، با زمان ۳ دقیقه و ۴۱ ثانیه دویدم که هنوز کسی این رکورد را در ایران ندارد. البته رکورد خود من سه دقیقه و ۳۷ ثانیه است. در دوی ۸۰۰ متر هم تا ۵۰ و ۶۰ متر آخر برای کسب عنوان اول و دومی دویدم اما متاسفانه پشت همسترینگ پایم پاره شد و دیگر نتوانستم به دویدن ادامه دهم.
* ورودی مسابقات جهانی مسکو را هم کسب نکردی؟  کسب ورودی مسابقات جهانی راحت بود اما این مصدومیت ناخواسته باعث شد تا نتوانم در مسابقات جهانی شرکت کنم. اگر مصدومیتم تنها از ناحیه چانه یا دست بود، می توانستم ورودی مسابقات جهانی را کسب کنم و در این رقابت ها شرکت کنم اما پاره شدن همسترینگ پا را دیگر نمی شد کاری کرد.
*الان وضعیت مصدومیتت به چه صورت است؟  خوشبختانه شرایط بهتری دارم و خودم را برای شرکت در مسابقات کشورهای اسلامی آماده کنم.
*به هر حال تو در بازی های آسیایی گوانگجو به عنوان مدال آورترین ورزشکار کاروان ایران شناخته شدی و به همین خاطر انتظارات از تو بالاست. برای بازی های آسیایی اینچئون چه برنامه ای داری؟  در شرایطی که به وجود آمده نه ورزشکاران چندان مقصر هستند و نه فدراسیون. مسئولان فدراسیون زحمت خود را می کشند اما بودجه کافی در اختیار ندارد تا برای اردوها و حضور مربیان برای ملی پوشان هزینه کند. با این حال من همیشه به خاطر تعصبی که به کشورم دارم، مشکلات را تحمل می کنم و در مسابقات شرکت می کنم و مطمئن باشید در بازی های آسیایی اینچئون دو مدال طلایم را تکرار می کنم.
* وضعیت حضور مربی خارجی ات به کجا کشیده شد؟ سمیر خدار مربی الجزایری است که قرار است پاییز به ایران بیاید تا فدراسیون با او قرارداد دوساله ای را منعقد کند تا من را برای حضور در بازی های آسیایی آماده کند.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “طلای گوانگجو را تکرار می‌کنم/ با لقمه نان دوومیدانی می‌سازم!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi