طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

بیش از 5 ميليارد نفر مسابقات دووميداني قهرمان جهان را تماشا كردند

دوومیدانی قهرمانی جهان مسکو

رییس اتحادیه فدراسیون های دوومیدانی جهان اعلام کرد:

پیش از ۵ میلیارد نفر مسابقات دوومیدانی قهرمان جهان را تماشا کردند

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در روسیه بزرگترین رویداد دوومیدانی جهان بود و برترین های جهان در طول ۹ روز در این رقابت ها با یکدیگر به پیکار برخواستند و ظرفیت های خود را به نمایش گذاشتند.

«لامن دیاگ» در نشست خبری نهمین روز مسابقه های دوومیدانی قهرمانی جهان در روسیه اظهار داشت: اطلاعات دریافتی از تعداد بینندگان تلویزیونی این رقابت ها فقط برای سه روز بسیار دلگرم کننده است و وقتی متوجه می شویم که در دوره گذشته این مسابقات در کره جنوبی، پنج میلیارد نفر در سراسر جهان مسابقات را تماشا کرده اند، این اعتماد به نفس را پیدا کردیم که در مسکو تعداد بینندگان بیشتر هم خواهد بود.

دیاگ در ادامه افزود: در هشت روز گذشته، به استثناء افراد برجسته، میهمانان، رسانه ها و ورزشکاران بیش از ۲۵۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور یافته اند.

وی گفت: به غیر از فوتبال، هیچ ورزش المپیکی دیگری نمی تواند این تعداد تماشاگر را برای مسابقات جهانی خود به ورزشگاه بکشاند.

دیاگ در ادامه با تمجید از میزبانی روس ها گفـت: مسکو با دربرگیری ورزشکاران ۲۰۳ کشور علاوه بر اینکه رکورد جدیدی در مسابقات قهرمانی جهان به ثبت رساند، ثابت کرد دوومیدانی ورزشی جهانی و فراگیر است و این مساله باعث شده ما با خاطرات خوب مسکو را ترک کنیم.

وی در ادامه به اقدامات اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی برای مبارزه با تقلب (دوپینگ) برای افزایش اعتبار مسابقات قهرمانی جهان اشاره کرد و افزود: در این مسابقات نزدیک به یک هزار و ۹۰۰ نمونه خون و ۱۰۰ نمونه ادرار گرفته شد.

دیاگ در ادامه از بیش از یک هزار داوطلب در این رقابت ها به دلیل تلاش و فعالیتی که داشتند، تشکر کرد.

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان یکشنبه شب با قهرمانی روس ها در حالی به پایان رسید که آمریکا و جامائیکا به ترتیب دوم و سوم شدند و جامائیکایی ها تمامی مدال های طلاهای خود را در مواد دوهای سرعت ۱۰۰ و ۲۰۰ متر انفرادی و امدادی بدست آوردند.

دوومیدانی دارای ۲۴ ماده در قسمت مردان و ۲۳ ماده در قسمت زنان است و در مسابقات قهرمانی جهان ۱۴۱ مدال توزیع می شود که فقط ۳۳ کشور موفق به کسب مدال شدند و در این میان هیچ کشور آسیایی موفق به کسب مدال طلا در این پیکارها نشد و فقط چین (یک نقره و ۳ برنز)، قطر (یک نقره) و ژاپن (یک برنز) به مدال دست یافتند.

اما اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی تا پایان روز هشتم، آماری در خصوص تعداد مخاطبان این ورزش منتشر کرده است که به نوبه خود جالب توجه است و در آن ادعا شده در هر شب ۳۹۶ هزار و ۵۴۸ نفر مسابقات را تماشا کرده اند.

برهمین اساس بدون احتساب افراد برجسته، میهمانان و رسانه ها تعداد تماشاگران در هر شب ۲۶۸ هزار و ۵۴۸ نفر بوده است.

این آمار در دوره گذشته برای هر شب ۲۶۱ هزار و ۷۹۲ نفر بوده است.

اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی مدعی شده است رشد مخاطبان این ورزش حاصل نوآوری های این اتحادیه در برگزاری مسابقات در آخرین ساعات روز بوده که باعث شده دوومیدانی هیجان و شور و شوق بیشتری پیدا کند.

براساس این اطلاعیه، ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو در سال ۱۹۸۰که آماده برگزاری بازی های المپیک بود حدود ۸۰ هزار ظرفیت داشت اما در حال حاضر تعداد صندلی های آن ۵۰ هزار نفر است.

در خصوص پخش تلویزیونی این رقابت ها نیز گزارش جالبی از کشورهایی که شبکه های تلویزیونی آنها با سیستم های کابلی کار می کنند یا بینندگان بابت تماشای مسابقات مالیات مشخصی به دولت می دهند، ارایه شده است.

مسوولان یاف مدعی شده اند در حال حاضر آمارهای سه روز نخست مسابقات را در اختیار دارند و نکته جالب اینکه میزان آنها بسیار دلگرم کننده است.

براساس این گزارش، در دوره گذشته مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در کره جنوبی بیش از پنج میلیارد بیننده تلویزیونی این مسابقات را تماشا کرده اند. اما داده های اولیه از مسکو حاکی از آن است که در سه روز اول مسابقات روسیه رشد چشمگیری نسبت به سه روز نخست مسابقات قهرمانی جهان در کره جنوبی داشته است.

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در سراسر اروپا به صورت زنده پخش شده است.

به گفته آنها، فقط دو میلیون و ۸۷ هزار نفر در روسیه مسابقه «یلنا ایسینبایووا» ورزشکار روسیه را تماشا کرده اند.

در جمهوری چک نیز به طور متوسط تعداد بینندگان نسبت به دوره گذشته ۸۹ درصد افزایش یافته است.

در فرانسه این رشد به ۲۰ درصد رسیده و در فنلاند ۹۶ درصد رشد داشته است به طوری که در فنلاند از بین هر پنج نفر، یک فرد این رقابت ها را تماشا کرده است.

در آلمان فروش پخش مستقیم مسابقات ۱۱۱ درصد رشد داشته است و چهار میلیون دلار فقط برای مشاهده دوی ۱۰۰ متر مردان بدست آمده است که بالاتر از مخاطبان شبکه ZDF آلمان برای جام قاره اروپا بوده است.

در ژاپن نیز تعداد تماشاگران مسابقه دوی ماراتن زنان با مسابقات دوره گذشته برابری می کند.

در سوئد به طور متوسط ۱۳ درصد فروش مسابقات نسبت به دوره گذشته افزایش داشته است و در انگلستان نیز این میزان به ۸۱ درصد می رسد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “بیش از ۵ میلیارد نفر مسابقات دوومیدانی قهرمان جهان را تماشا کردند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi