طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

رییس کمیته دوهای سرعت فدراسیون دوومیدانی می گوید

mashhad_yari_3184

رییس کمیته دوهای سرعت فدراسیون دوومیدانی می گوید انتظار از رضا قاسمی در مسابقات جهانی روسیه بیشتر از این ها بود اما تفتیان ورزشکار جوانی است که برای کسب تجربه به این رقابت ها اعزام شده بود.

محمد مشهدی یاری درباره عملکرد دوندگان سرعتی ایران در مسابقات جهانی دوومیدانی و فاصله زیاد دوندگان از رکورد شخصی خود، گفت: این که بخواهیم توقع بهبود رکورد را از ورزشکاران در چنین رقابتی داشته باشیم دور از انتظار است اما حق باشماست که آن ها با رکورد شخصی خود فاصله گرفته اند.

وی ادامه داد: تفتیان بعد از قهرمانی آسیا آسیب دیده بود و با شرایط آرمانی به این رقابت ها اعزام نشد ما هم توقع نداشیتم که تفتیان در حد ایده آل ظاهر شود. اما توقع از قاسمی بیشتر از این ها بود. او تجربه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را داشته و با این که در این مسابقه هم تا ۶۰ متر جایگاه اول و دوم را داشت نتوانست نتیجه ای بگیرد. این موضوع نشان می دهد که او ازنظر تمرینی مشکل داشته است و عامل اصلی موفق نبودن این دونده ارائه تمرین نامناسب است.

رییس کمیته دوهای سرعت فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: ما درا یران مربی دوی سرعت که شش دانگ باشد. علاوه بر این که دوومیدانی خود یک علم است، دوی سرعت هم به عنوان یک علم مطرح است واقعیت این است که ما مربی در این سطح نداریم که بخواهد رکورد دونده ما را بهبود بخشد.

وی در پاسخ به این که با توجه به این شرایط بحث نظارت بر تمرینات ملی پوشان چگونه است که حداقل تمریناتشان اصولی پیگیری شود، گفت: همه باید نظارت بر کار مربی داشته باشیم. اصلا فرض کنید من ناظر، مگر چقدر می توانم به یک دونده کمک کنم؟ باید مربی را از کشورهای پیشرفته حداقل برای چند ورزشکار بیاوریم.

مشهدی یاری گفت: یک مربی هم از لحاظ روحی و روانی و هم از لحاظ تکنیکی تاثیر بسیاری بر روی ورزشکاران ما دارد. مربیان ما قادر نبودند که ورزشکاران را ابتدا برای قهرمانی آسیا و پس از آن برای مسابقات جهانی آماده کنند. آن ها بدنسازی خوبی نداشتند که خود را در سطح ایده آل نگه دارند. چطور است برای بولت که با فاصله های کوتاه در مسابقات مختلف شرکت می کنند اتفاقی نمی افتد یا دچار آسیب دیدگی یا افت نمی شود؟ من به مربیان داخلی خرده نمی گیریم در اصل ما نتوانستیم مربی را به سطحی برسانیم که در سطح قهرمانی بتوانیم از آن ها جواب بگیریم.

رییس کمیته دوهای سرعت فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این که اعلام کردید تفتیان آسیب دیده بوده اگر این گونه است چرا به مسابقات اعزام شد؟ گفت: ما شرایط پزشکی قوی نداریم که بگوییم آسیب دیدگی یک ورزشکار در چه شرایطی است که می تواند به مسابقات برود یا خیر. خود ورزشکار می گوید آمده است و مربی و پزشک هم می گویند شرایطش خوب است اما آیا ورزشکاری که از آسیب دیدگی دور شده است در نقطه اوج قرار دارد؟.بزرگترین ورزشکاران دنیا هم در یک مدت یک ماهه نمی توانند به شرایط ایده آل بازگردند.

وی در عین حال تصریح کرد: تفتیان ورزشکار جوانی است و ما حاضر بودیم او با آمادگی ۸۰ درصدی هم در این مسابقات شرکت کند تا تجربه ای برایش باشد. چنین رقابت هایی برای آماده کردن ورزشکاران است و باید چنین فضاهایی به ورزشکاران داده شود. متاسفانه وقتی ورزشکاری نتیجه نمی گیرد انتقاد می شود که چرا نتیجه نگرفته است در حالی که برخی از رقابت ها برای کسب تجربه است.

مشهدی یاری در پاسخ به این که کسی انتظار بهبود رکورد یا نتیجه عالی از ورزشکاران ایران در مسابقات جهانی نداشته است اما ورزشکاران حتی نتوانستند نزدیک به رکوردهایشان ظاهر شوند، فدراسیون برای بهبود وضعیت چه زمینه سازی انجام داده است؟ گفت: برنامه ریزی فدراسیون به موضوع مالی باز می گردد. باید مربی برای ورزشکاران بیاوریم و تا زمانی که وضعیت مالی فدراسیون مشخص نباشد تکلیف ما هم مشخص نمی شود. ما حتی برای حدادی هم نمی توانیم مربی بیاوریم انتظار دارید برای تفتیان مربی بیاوریم؟

وی گفت: من اعتقادی به مربی خارجی ندارم و باید برنامه ریزی انجام شود که از مربی داخلی استفاده شود. البته اگر قرار است مربی خارجی آورده شود نباید تنها برای یکی دو ورزشکار بیاید بلکه باید از این مربیان در رده های پایه استفاده شود و مربیان داخلی هم کنار مربی خارجی درس بگیرند.

وی اضافه کرد: ما غیر از تفتیان ورزشکاران جوان دیگری هم داریم که پتانسیل خوبی دارند وباید برای آن ها سرمایه گذاری شود. رییس فدراسیون از ۷ صبح تا ۱۰ شب تلاش می کند تا بتواند تیم را به مسابقات بفرستد. اگر بتوانیم از حالا برای مسابقات بازی های آسیایی تصمیم بگیریم قول می دهم که در ۱۰۰ و ۲۰۰ متر صاحب مدال خواهیم شد اما رسیدن به این جایگاه سرمایه گذاری و برنامه ریزی می خواهد.

رییس کمیته دوهای سرعت فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: ما در آسیا قابلیت مدال آوری داریم و حتی دراین دوره از رقابت ها که ورزشکاران زیادی حضور داشتند، دوندگان ما توانستند به فینال برسند و اگر برنامه ریزی داشته باشیم سال آینده در ماده های سرعت مدال می گیریم اما من تا ۱۰ سال دیگر هم قول مدال در المپیک را نمی دهم. اگر هم روال همینطور ادامه پیدا کند در آینده هم نتیجه ای نمی گیریم.

برچسب ها

یک دیدگاه در “رییس کمیته دوهای سرعت فدراسیون دوومیدانی می گوید”

  1. اسدی گفت:

    آقای مشهدی یاری در ایران مربی داریم اما شرایط و امکانات مناسب و مورد نیاز برای آنها فراهم نمی شود . شما که مسئول کمیته دوهای سرعت هستی برای حسن تفتیان و مربی اش رمضان زاده شرایط را در مشهد و برای قاسمی و مربی اش احمد پور در اصفهان شرایط / اعتبارات و امکانات مناسب و مورد نیازشان را فراهم کنید و آنها را تحت پوشش قرار دهید ورزشکار را با مربی خودش به اردوهای مناسب اعزام کنید/ بعد از مربی توقع داشته باشید. چرا همیشه به سر مربی ایرانی می زنید مگر مربیان خارجی چه شق القمری کرده اند بیایید کمی واقع بین باشیم و مربیان ایرانی را ببینیم و باور کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi