مطالب مرتبط:

رشیدیان: ملی پوشان به آمادگی نرسیده بودند

rashidian_3

رشیدیان: ملی پوشان به آمادگی نرسیده بودند

دبیر فدراسیون دو و میدانی گفت: ۴ نماینده ایران در رقابت های جهانی به آمادگی کامل نرسیده بودند.

حسین رشیدیان: یک ورزشکار در طول سال ۲ یا ۳ بار می تواند به اوج آمادگی برسد و تمرینات پر فشاری را پشت سر بگذارد، در خصوص ملی پوشان ایران در مسابقات جهانی نیز این قضیه صادق است.
دبیر فدراسیون دو و میدانی ادامه داد: “تفتیان” و “قاسمی” به منظور کسب سهمیه مسابقات جهانی در جام کازانف قزاقستان به اوج آمادگی رسیدند ولی در مسکو عملکرد مطلوبی نداشتند و نتوانستند رکوردشان را بار دیگر تکرار کنند.

رشیدیان تصریح کرد: حسن تفتیان به دلیل فشار بالای تمرینات با آسیب دیدگی روبه روی شد و در رقابت های آسیایی نیز با وجود این شرایط دوید و با انجام فیزیوتراپی احتمال می داد که در رقابت های جهانی به آمادگی مطلوب برسد ولی متاسفانه نتوانست به شرایط ایده آل بازگردد.

دبیر فدراسیون دوو میدانی تاکید کرد : تفاوت اساسی رشته های تیمی انفرادی در همین کسب آمادگی است، چنانچه در رشته تیمی یک ورزشکار در اوج آمادگی نباشد هم تیمی ها می توانند این نقص را جبران کنند ولی در رشته های انفرادی تمامی تلاش و نتیجه مسابقه متوجه شخص ورزشکار است، وی در ادامه اضافه کرد: هیچ کدام از ملی پوشان ایران در مسکو استثنا نبودند و سقوط رتبه هایشان ناشی از عدم آمادگی کامل آنها بود.

برچسب ها

یک دیدگاه در “رشیدیان: ملی پوشان به آمادگی نرسیده بودند”

  1. دوست دومیدانی گفت:

    یکی نیست به این اقای رشیدی بگه ، لطفا شما که از ورزش چیزی نمیدونید اضهار نظر نفرمائید. در ورزش دوومیدانی این فصلا بهش میگن فصل مسابقات لذا ورزشکار در این فصل در اوج قابلیتهای زیست حرکتی قرار میگیره و نقطه های اوج مشخصی باید داشته باشه . متاسفانه چون در ایران تقویم پا بر جا و مشخصی برای مسابقات نداریم مدام بدن افت و خیز میکنه و باعث آسیب دیدگی میشه . در فدراسیون جهانی تقویم از سال گذشته در اختیار ورزشکارها قرار میگیره و میدونن حتا چه ساعتی مسابقه دارن لذا ما هم باید بر اساس آنها برنامه داشته باشیم که نداریم . رشیدی ورزش ما را به ناکجا آباد بردین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi