طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

چالش بزرگ دوومیدانی خراسان رضوی

چالش در دومیدانی خراسان

چالش بزرگ دوومیدانی خراسان رضوی- رشته پایه دو ومیدانی را که مادر ورزش ها نامیده اند و خراسان که مهد دو ومیدانی ایران است – واولین مدال آوار ایران در بازی های آسیایی ۱۹۵۱دهلی استاد علی باغبانباشی – ازاین خطه افتخار آفرینی نموده اند.

این روزها دچار روز مرگی و بی توجهی مسوولان هیات دوومیدانی خراسان رضوی واقع شده است و چنانچه این وضعیت استمرار یابد نتیجه آن نابودی درخت تناور دو و میدانی خراسان بزرگ خواهد شد که قهرمانان بلند آوازه ای چون علی باغبانباشی ، تیمورغیاثی،کیوان یغمایی، حسن روحی ، فریبرزملک ، محسن فتح آبادی ، علیرضا حبیبی ، مجتبی پوستچی ، امین قلیچی ، مسعود مقدم،  بهروز سیستانی پور ، اسماعیل مصدق ورضا آریا نیک ومصطفی ابراهیمی و… را به عرصه دو ومیدانی آسیا و ایران معرفی نموده است.

مهم ترین مشکلات حال حاضر دو ومیدانی خراسان رضوی

۱- حضور اسمی رییس هیات دو و میدانی خراسان رضوی و کلیه امور جاری هیات توسط دبیر ایشان اجرا می گردد واکثر ورزشکاران ومربیان جهت حل مشکلات به ایشان دسترسی ندارند.

۲- عدم مدیریت و نگهداری از پیست دو ومیدانی استادیوم تختی و تخریب شدن آن و رها کردن این پایگاه مهم در مر کز شهر .

۳- عدم برنامه ریزی جهت استفاده بهینه و تداخل تمرین ورزشکاران ملی پوش دو ومیدانی با تمرینات و مسابقات فوتبال در استادیوم تختی که گاهی با تنش توام هست.

۴- اختصاص کمترین زمان تمرین به دوومیدانی کاران مرد در سالن اختصاصی دو ومیدانی باغبانباشی روزهای زوج ۳۰/۱۹-۱۷ روزهای فرد ۲۰-۳۰/۱۸ که در همین زمان اندک ورزشکاران سایر رشته ها هم در سالن فعالیت دارند و قهرمانان آرامش و تمر کز تمرینی ندارند.

۵- مدیریت ضعیف سالن اختصاصی باغبانباشی که حاصل تغییر مدیریت سالن از آقای توفیق جوادی به آقای مسعود مکتبی بود که این تغییر بیشتر بر اساس رابطه بود نه بر اساس شایسته سالاری وهمچنین ابهاماتی در باره درآمدهای سالن دوومیدانی ومبهم بودن نحوه مصرف این در آمدها.

۶- دستمزد اندک مربیان که رکن اصلی پرورش استعدادها می باشند که اخیرا قطع گردیده است یا بسیار اندک و محدود است.

۷- عدم مشورت با مربیان و قهرمانان در برنامه ریزی های هیات استان و گروهی تصمیم گیرنده هستند که در حال حاضر عضو اجرایی هیات استان هستند و بعضا هیچ سابقه ای در بعد قهرمانی و مربی گری ندارندو از خانواده دو ومیدانی نیستند اما اکنون نقش اصلی را در برنامه ریزی های هیات بر عهده دارند.

۸- حضور کادر اجرایی هیات به عنوان مربی در تیم های باشگاهی استان حاضر در لیگ باشگاه ها کشور در صورتی که در سال های اخیر هیچ مربی که ورزشکار در تیم های مذکور داشته با باشگاه ها قرار داد نبسته اند و حق مربیان زحمتکش استان است را هم در انحصار خود داشته و دارند.

۹- عدم استعداد یابی و پرورش استعداد های بالقوه استان که سبب خواهد شد دو ومیدانی خراسان بزرگ سهمی درافتخار آفرینی دوو میدانی ایران نداشته باشد و از قله دو ومیدانی ایران و آسیا فاصله خواهیم گرفت.

۱۰- عدم حمایت از قهرمانان ملی و مربیان ایشان وذکر این نکته توسط دبیر هیات استان که برای ما ورزش کردن اهمیت دارد نه قهرمانی.

۱۱- عدم توزیع لوازم ارسالی از سوی فدراسیون دو ومیدانی از قبیل کفش بین ورزشکاران صاحب عناوین ملی و آسیایی و فروش آنان به دانشگاههاو آموزش و پرورش.

۱۲- عدم حمایت و تشویق تیم دو ومیدانی بزرگسالان که اردیبهشت ماه (۱۳۹۲) در مسابقات قهرمانی کشور به مقام دوم کشور نایل گردیدند.

کاظم صحابی فرد مربی دوومیدانی خراسان رضوی

 

 دوومیدانی خراسان نیازمند فردی لایق است که بتواند این استان را به گذشته ای نچندان دور باز گرداند

برچسب ها

یک دیدگاه در “چالش بزرگ دوومیدانی خراسان رضوی”

  1. دونده گمنام گفت:

    یک رکورد دیگر هم در گینس دارد و آن هم رنگ کردن پیست سالن دو ومیدانی باغبانباشی در زمان مدیر کلی اش بود که پیست تارتان رو در حد آسفالت سخت کرده و دوندگان در هنگام تمرینات زمستان در سالن آسیب می بینند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi